آیا بهتر است آن را برون سپاری کنید یا آن را به نرم افزار اختصاصی بسپارید؟

ما همچنین در لینکدین، توییتر، فیس بوک و یوتیوب فعال هستیم.

حفظ حریم خصوصی و امنیت داده ها نیز از جنبه های مهم برون سپاری حقوق و دستمزد است. ارائه دهندگان خدمات حقوق و دستمزد حرفه ای مشمول استانداردهای سختگیرانه حریم خصوصی و امنیت داده ها هستند. آنها برای اطمینان از اینکه اطلاعات حساس کارمندان ایمن است و فقط برای افراد مجاز قابل دسترسی است، تدابیر امنیتی ایجاد می کنند.

اما همه چیز به این سادگی نیست، معایبی نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. برون سپاری حقوق و دستمزد به این معنی است که شما بخش مهمی از کسب و کار خود را به شخص ثالثی می سپارید که می تواند منجر به از دست دادن کنترل بر فرآیند حقوق و دستمزد و ارتباط با کارکنان بنابراین، انتخاب یک ارائه دهنده مورد اعتماد و حفظ ارتباط خوب با آنها برای اطمینان از در نظر گرفتن نیازهای کسب و کار بسیار مهم است.

راه حل دیگر برای مدیریت حقوق و دستمزد نرم افزار اختصاصی است.

علاوه بر این، یک وجود دارد وابستگی خارجی هنگام برون سپاری مدیریت حقوق و دستمزد. اگر ارائه دهنده هر گونه مشکل یا تاخیر در پردازش حقوق و دستمزد را تجربه کند، می تواند بر رضایت کارکنان و شهرت شرکت شما تأثیر بگذارد. بنابراین باید برای انتخاب یک ارائه دهنده خدمات قابل اعتماد و ایجاد توافقات سطح خدمات شفاف برای به حداقل رساندن خطرات دقت شود.

در مورد برنامه مالی، برون سپاری حقوق و دستمزد می تواند یک راه حل مقرون به صرفه برای برخی مشاغل باشد. به جای استخدام کارکنان اختصاصی داخلی برای این کار، می‌توانید حقوق و دستمزد را با هزینه کمتری برون‌سپاری کنید. این امر از هزینه آموزش، تجهیزات و نرم افزار مورد نیاز برای مدیریت حقوق و دستمزد در داخل جلوگیری می کند.

در واقعیت، همه چیز به تجارت شما بستگی دارد: نیازهای شما چیست؟ چه منابعی دارید؟ بودجه شما چقدر است؟ چشم انداز توسعه نیروی کار شما چیست؟ چقدر می‌خواهید روی فرآیند کنترل داشته باشید؟

(در هر زمان می توانید اشتراک خود را لغو کنید.)
منبع

و یک نکته جالب دیگر: نرم افزار حقوق و دستمزد به طور مرتب به روز می شود تا تغییرات قانونی و نظارتی را در نظر بگیرد. این تضمین می کند که محاسبات و اعلامیه ها با الزامات قابل اجرا مطابقت دارند. کاربران می توانند بدون نگرانی در مورد تغییرات نظارتی از به روز رسانی ها مطلع شوند و از آخرین ویژگی ها بهره مند شوند.

مزیت دیگر این ابزارها این است که آنها ارائه ویژگی های پیشرفته برای ردیابی داده های کارکنان (تعطیلات، غیبت، اضافه کاری و …). آنها نیز اجازه می دهند گزارش های دقیق تولید کنید در مورد هزینه های نیروی کار، هزینه های حقوق و دستمزد و رعایت مقررات.

آیا مدیریت حقوق و دستمزد را در شرکت خود برون سپاری کرده اید؟ آیا از نرم افزار حقوق و دستمزد استفاده می کنید؟ دریغ نکنید که تجربه خود را در نظرات با ما به اشتراک بگذارید!

برای هرگونه سوال در رابطه با این مقاله، از قسمت “نظرات” برای ارسال نظرات خود برای ما دریغ نکنید، ما در اسرع وقت به شما (با کمال میل) پاسخ خواهیم داد.

نرم افزار حقوق و دستمزد: مزایا و معایب

و البته، با وجود تدابیر امنیتی اعمال شده توسط ارائه دهندگان خدمات خارجی، همیشه خطر بالقوه نشت اطلاعات محرمانه یا نقض امنیت داده ها وجود دارد. انتخاب یک ارائه دهنده قابل اعتماد، امضای قراردادهای محرمانه قوی، و نظارت منظم بر اقدامات امنیتی موجود، کلید کاهش این خطر هستند.

فواید

 • این نرم افزار اقدامات را خودکار می کند
 • صرفه جویی قابل توجهی در زمان
 • داده های عملی و گزارش های دقیق تولید کنید
 • به روز رسانی در زمان واقعی بر اساس قوانین فعلی

همانطور که متوجه شدید این روش مزایا و معایب خود را دارد.

اما البته آنها هم معایب خود را دارند!

  • کسب نرم افزار حقوق و دستمزد می تواند نیاز به سرمایه گذاری اولیه بزرگ. هزینه های مربوط به خرید خود نرم افزار، آموزش کاربران و پیکربندی سیستم وجود دارد. علاوه بر این لازم است نرم افزار به روز نگه داشته شود و در صورت بروز مشکل از پشتیبانی فنی بهره مند شود.
  • استفاده از نرم افزار حقوق و دستمزد می تواند پیچیده باشد، به ویژه برای کاربران غیر فنی. باید به رابط، امکانات و تنظیمات نرم افزار عادت کنید. برخی از شرکت ها ممکن است برای استفاده موثر از همه ویژگی های نرم افزار به آموزش گسترده نیاز داشته باشند.
  • اگرچه نرم افزار حقوق و دستمزد به طور کلی طیف وسیعی از ویژگی ها را ارائه می دهد، آنها ممکن است تمام نیازهای خاص یک شرکت را برآورده نکنند. برخی از شرکت ها ممکن است فرآیندهای پیچیده حقوق و دستمزد یا الزامات خاصی داشته باشند که به طور کامل توسط نرم افزار پشتیبانی نمی شود. این ممکن است به تنظیمات دستی یا افزودن ماژول های اضافی نیاز داشته باشد که ممکن است هزینه های اضافی را به همراه داشته باشد.
  نرم افزار حقوق و دستمزد
  نرم افزار حقوق و دستمزد

  اینجا هم همه چیز سفید یا سیاه نیست. بیایید با مزایا شروع کنیم.

  قبل از ترک…

  برای پاسخ به این چند سوال وقت بگذارید، سپس به لیست نکات مثبت و منفی هر یک از دو راه حل بازگردید. شما باید پاسخ سوال خود را دریافت کنید!

  برون سپاری حقوق و دستمزد برای بسیاری از شرکت ها به یک رویه رایج تبدیل شده است. این رویکرد شامل مسئولیت حقوق و دستمزد را به یک ارائه دهنده خدمات خارجی واگذار کنید متخصص در این زمینه

  توافق نامه حرفه ای

  فواید

  • از تخصص یک شرکت متخصص در این زمینه بهره مند شوید.
  • صرفه جویی در زمان
  • کاهش هزینه (اگر مدیریت حقوق و دستمزد نیاز به استخدام یک فرد اختصاصی داشته باشد)
  • حفاظت از اطلاعات

شما مایل به دریافت هستید بهترین مقالات ما ?

از آنجایی که هر دوی این راه حل ها مزایا و معایب خود را دارند، چگونه انتخاب می کنید که کدام یک بهتر است؟

اگر این مقاله در بهترین انتخاب برای مدیریت حقوق و دستمزد در شرکت شما شما آن را دوست داشتید، از اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری آن دریغ نکنید در خبرنامه دیجیتال ما مشترک شوید برای دریافت مقالات بعدی ما

نرم افزار حقوق و دستمزد می باشد طراحی شده برای خودکار کردن فرآیند محاسبه و ایجاد حقوق. آنها محاسبات پیچیده ای مانند کسر مالیات، مالیات بر حقوق و مزایا را سریع و دقیق انجام می دهند. این اطمینان از الف است کاهش قابل توجهی در خطر خطای انسانی و یکی اطمینان از پرداخت درست و به موقع حقوق کارکنان.

معایب

 • متحمل هزینه اشتراک (و گاهی اوقات تعمیر و نگهداری) می شود
 • اگر کارکنان مهارت های فنی نداشته باشند، می تواند پیچیده باشد
 • شخصی سازی نیز محدود است.

استفاده از نرم افزار حقوق و دستمزد نیز این امکان را فراهم می کند با خودکار کردن کارهای تکراری در زمان ارزشمند خود صرفه جویی کنید و کاهش حجم کار دستی داده های کارکنان را می توان به راحتی وارد و به روز کرد، فیش حقوقی را می توان به سرعت تولید کرد، و اظهارنامه های مالیاتی و اجتماعی را می توان با یک کلیک تولید کرد. این امر زمان را برای تمرکز بر سایر جنبه های مدیریت منابع انسانی آزاد می کند.

چگونه حقوق و دستمزد را مدیریت کنیم؟ برون سپاری یا نرم افزار اختصاصی، بهترین راه حل برای شرکت شما کدام است؟ در مقاله ما، مزایا و معایب این دو روش را کشف کنید و با توجه به نیاز و توانایی خود بهترین انتخاب را داشته باشید!

نرم افزار فیش حقوقی

برون سپاری: مزایا و معایب

معایب

 • از دست دادن کنترل بر فرآیند حقوق و دستمزد
 • وابستگی به یک ارائه دهنده خدمات خارجی
 • گزینه های سفارشی سازی کمتر
 • ریسک‌پذیری مرتبط با موارد ناشناخته (مانند هر ارائه‌دهنده خدمات خارج از شرکت)

اگر می خواهید با نرم افزار مدیریت حقوق و دستمزد را شروع کنید، می توانید این مقاله را بررسی کنید. ما بهترین ابزارهای حال حاضر را جمع آوری کرده ایم.

چگونه بین این دو راه حل یکی را انتخاب کنیم؟

با سپردن این کار به یک ارائه دهنده خدمات خارجی تخصصی، شما از تخصص تخصصی آنها بهره مند شوند در این حوزه این ارائه دهندگان خدمات عموماً به خوبی از مقررات و قوانین در حال اجرا مطلع هستند که خطر خطا و عدم رعایت آنها را کاهش می دهد. علاوه بر این، به شما این امکان را می دهد وقت خود را آزاد کنید و از روی کسب و کار اصلی کسب و کار خود تمرکز کنید، در حالی که ارائه دهنده خدمات خارجی را وادار می کند تا از جنبه های حقوق و دستمزد مراقبت کند.

اگرچه می تواند مزایایی داشته باشد، اما معایبی نیز دارد که باید در نظر گرفته شود. آن ها اینجا هستند :

همچنین می توانید بهترین مقالات ما را از طریق فید RSS ما دنبال کنید: (فقط آن را در فیدخوان RSS مورد علاقه خود (مثلاً Feedly) قرار دهید).

این را نیز باید در نظر گرفت که ارائه دهندگان خارجی اغلب فرآیندهای استانداردی برای مدیریت حقوق و دستمزد دارند، که ممکن است سفارشی سازی فرآیندها را به نیازهای تجاری خاص شما محدود کند. اگر الزامات حقوق و دستمزد خاصی دارید، مهم است که قبل از تصمیم گیری در مورد برون سپاری، آنها را با ارائه دهنده توضیح دهید.