آیا ما شاهد حرکتی از به‌روزرسانی محتوای مفید Google هستیم؟


به نظر می رسد در مورد به روز رسانی محتوای مفید گوگل و اینکه آیا “بزرگ” است یا نه، سردرگمی زیادی وجود دارد. این همه بستگی به این دارد که آیا شما از آن ضربه خورده اید یا خیر، اوه پسر آیا واقعاً برای شما بزرگ است. اما از نظر گستردگی، تا کنون، روی بسیاری از سایت ها تأثیری نداشته است.

بله، من می بینم که سایت ها به شدت تحت تاثیر این به روز رسانی قرار گرفته اند. برخی پس از ضربه خوردن شاهد کاهش ترافیک نزدیک به 50٪ یا بیشتر از جستجوی Google هستند. حقیقت این است که اکثر این بازدیدها شگفت زده نمی شوند و بر اساس محتوای آنها انتظار می رود. برخی موارد پرت مانند همه به‌روزرسانی‌های Google وجود دارد، اما باز هم، این به اندازه زمانی که Google یک به‌روزرسانی پاندا یا پنگوئن را منتشر کرد، یا حتی به‌روزرسانی‌های اصلی و حتی به‌روزرسانی‌های بررسی محصول، گسترده نیست. به نظر می رسد بسیار محدودتر است و خیلی فراتر از غیر مفیدترین محتوای وب منتشر نشده است.

همانطور که دیروز گزارش دادیم، دنی سالیوان حتی خودش گفت که این تغییر بزرگی نبود، اما از نظر مسیری که گوگل با رتبه‌بندی محتوا می‌رود، بزرگ بود. البته، ما (خوب، مطمئن نیستم که همه شما بخواهید) دوست داریم “جهت” یا پیامی را که Google در تلاش است تنظیم کند، ببینیم و ببینیم که Google به روشی اساسی‌تر روی آن عمل می‌کند.

به عنوان یادآوری، تنها 20٪ از سئوکاران گفتند که متوجه تغییرات رتبه بندی مربوط به به روز رسانی محتوای مفید شده اند و من معتقدم که درصد خوبی از آن 20٪ گیج شده اند و تغییراتی را که می بینند به اشتباه نسبت می دهند – یعنی مفید نیست. به روز رسانی محتوا به‌روزرسانی محتوای مفید Google تاکنون از نظر آنچه سئوکاران و ابزارها انتخاب می‌کنند بسیار جزئی به نظر می‌رسد، علی‌رغم آنچه همه ما فکر می‌کردیم اتفاق بیفتد. به خاطر داشته باشید که به‌روزرسانی انجام نشده است و ما انتظار بیشتری از آن داریم، اما نمی‌دانم با این به‌روزرسانی چقدر بیشتر خواهیم دید که باید هر دقیقه/روز انجام شود.

بنابراین چه سایت هایی بیشتر مورد ضربه قرار می گیرند؟ خوب، به نظر می رسد سایت هایی که به معنای واقعی کلمه از هوش مصنوعی یا رایانه برای نوشتن محتوای خود به صورت خودکار استفاده می کنند. به نظر می رسد که فضای شعر بسیار ضربه خورده است. و به نظر می رسد که محتوایی که توسط انسان نوشته نشده است بیشترین تأثیر را داشته است. اشتباه نکنید، نمونه‌هایی از سایت‌هایی وجود دارد که توسط انسان‌ها نوشته شده‌اند و نه ماشین‌هایی که ضربه خورده‌اند، اما سخت است بدانید که آیا آن انسان‌ها مانند ماشین‌ها می‌نویسند یا آن ضربه مربوط به این به‌روزرسانی است. منظورم این است که اگر با یک قالب بنویسید، شاید به نظر می رسد که یک ماشین آن را نوشته است؟

باز هم فکر می‌کردم، و من مقصر هستم، که محتوای نوشته شده با سئو به شدت تحت تأثیر این اتفاق قرار می‌گیرد. نه فقط محتوای ماشینی بلکه محتوای نوشته شده توسط SEO. اشتباه کردم حداقل فعلا

پس من چی میبینم؟ خب، بیایید با آنچه لیلی ری و گلن گیب در فضای متن ترانه انتخاب کردند شروع کنیم:

برخی از مطالب غیر مفید:

من ایمیل‌هایی از برخی افراد دریافت کردم که به من گفتند که محتوای سنگین مبتنی بر پایگاه داده که با محتوای کامل جملات سبک است، ضربه سختی خورده است. و مردمی وجود دارد در WebmasterWorld انجمن‌ها پست می‌کنند، اما صادقانه بگویم، صحبت‌های موجود در آنجا کمتر از آن چیزی است که من می‌بینم، حتی برای یک به‌روزرسانی تأیید نشده که من در مورد آن گزارش می‌دهم.

برخی از افراد هستند که از امروز صبح شاهد تغییرات گسترده تری هستند، شاید گوگل آن را در چند ساعت گذشته شماره گیری کرده است؟ من شک دارم، اما من آن را زیر نظر خواهم داشت. من شاهد افزایش پچ پچ در منطقه نظرات در اینجا یک شبه از افزایش نوسانات رتبه هستم. بنابراین من این موضوع را در 24 ساعت آینده زیر نظر خواهم داشت و به شما اطلاع خواهم داد که فردا اوضاع چگونه است، اگر اوضاع خیلی تغییر کند.

سمروش امروز صبح نیز یک سنبله دارد:

برای اندازه واقعی کلیک کنید

رتبه بندی وب پیشرفته در حال حاضر تنها ابزار دیگری است که برخی از انواع را نشان می دهد:

برای اندازه واقعی کلیک کنید

RankRanger همچنین برخی از سطوح تغییر امروز صبح را نشان می دهد:

برای اندازه واقعی کلیک کنید

ابزارهای دیگر در حال حاضر آرام هستند، اما من آنها را زیر نظر خواهم داشت.

اکنون 14 روز از آغاز عرضه می گذرد و من انتظار دارم هر لحظه این به روز رسانی تکمیل شود. پس شاید این باشد؟ شاید این به‌روزرسانی فوق‌العاده هدفمند بود، گسترده نبود، اما به‌روزرسانی‌های آینده ممکن است بزرگتر باشند.

من می دانم که به روز رسانی هنوز انجام نشده است و برای تجزیه و تحلیل هر چیزی خیلی زود است، اما می خواستم برخی از افکار اولیه را در مورد تأثیر این به روز رسانی، از آنچه از جامعه SEO می بینم، به اشتراک بگذارم.

امروز صبح همه چی میبینی؟

بحث انجمن در WebmasterWorld.

منبع