آیا می توانید به گوگل بگویید که سایت شما را در مناطق خاص رتبه بندی نکند؟


گری ایلیس گوگل فعال بود Reddit ارائه مشاوره به یک سئوکار که به سادگی از Google ترافیک کاربران در مناطق خاص را نمی خواهد. دلیل آن این است که آنها به همه مکان‌ها ارسال نمی‌کنند و یک تن گاری رها نمی‌خواهند. بنابراین اگر آنها بتوانند از انتقال ترافیک از مکان‌هایی که به آن‌ها حمل نمی‌کنند جلوگیری کنند، می‌تواند به کاهش این مشکلات کمک کند.

گری توضیح داد که “به طور کلی نیازی به مشخص کردن یک هدف جغرافیایی در کنسول جستجو نیست، گوگل می تواند آن را از سیگنال های دیگر، مانند بخش های مختلف URL، تشخیص دهد.” او پیوند را در گوگل به اشتراک گذاشت اسناد کمکی در این مورد. گری همچنین اشاره کرد که ویژگی هدف گیری بین المللی در کنسول جستجو به زودی از بین می رود.

بنابراین SEO سپس مشکل عدم تمایل به ترافیک را توضیح داد و سپس اقدام به سفارش از مناطق خاص کرد:

بسیار خوب این است که ما فقط در یک کشور خاص تحویل می دهیم. اما می دانم که از خارج از کشور ترافیک می گرفتم. من از ویتنام، چین، استرالیا ترافیک می گرفتم و به آن کشورها تحویل نمی دهیم. مشکل این است که برخی از افراد سبدهای رها شده را ترک می‌کنند و اتوماسیون‌های ما ایمیل‌هایی را برای سبد خرید رها شده به آن‌ها می‌گذارند، و ما نیز مجبور شدیم آن را فیلتر کنیم زیرا اگر سفارش پیش‌پرداختی باشد، معمولاً پرداخت‌ها به‌طور خودکار در وب‌سایت ما ثبت می‌شود، بنابراین در صورت سفارش باید به درگاه‌های پرداخت پرداخت کنیم. ما باید پول را بازپرداخت کنیم، و همچنین هنگام ثبت سفارش.

و ما از فروشندگان این کشورها ایمیلی در مورد منبع محصول دریافت می کردیم. ما سعی می‌کردیم از این موضوع جلوگیری کنیم. میشه یه راه حل معرفی کنید

گری اشاره کرد که این واقعاً یک مشکل گوگل نیست و گفت، بیشتر به نحوه برخورد شما با کاربر هنگام ورود به سایت شما مربوط می شود. گری ابتدا نوشت: «اول و مهمتر از همه، ویژگی هدف‌گیری جغرافیایی به این مشکل کمکی نمی‌کند، زیرا تضمین نمی‌کند که سایت شما فقط در کشور خاصی که به آن خدمات می‌دهید نشان داده شود.»

گری سپس گفت، نگاه کنید که دیگر سایت‌های تجارت الکترونیکی بزرگ، مانند آمازون، چگونه آن را مدیریت می‌کنند. او گفت: “اگر من در همین موقعیت بودم، به نحوه برخورد فروشگاه های خرده فروشی بزرگ با این نوع موقعیت ها نگاه می کردم. به عنوان مثال، من به طور قطع می دانم که آمازون در این زمینه کار بزرگی انجام می دهد.”

همه شما در این شرایط چه می کنید؟

بحث انجمن در Reddit.منبع