آیا واقعاً در «استیک» باهوش‌ترین هوش مصنوعی جهان موفق شدیم؟ (با پرسیدن سوالات وجودی از او…)

اخیراً یک هوش مصنوعی جدید سر و صدای زیادی به راه انداخته است و به دلایل خوبی می تواند تقریباً به هر سؤالی که توسط یک انسان فرموله شده است فقط در چند ثانیه پاسخ دهد … هر چه سؤالات دقیق تر باشد ، پاسخ ها بیشتر فرموله می شوند. توسط هوش مصنوعی نیز هستند. بنابراین می‌خواستیم آن را در ریشه‌های خود آزمایش کنیم تا ببینیم آیا مغز انسان می‌تواند هوش مصنوعی را که قرار است بسیار باهوش‌تر و باهوش‌تر از ما باشد، «شکست» کند. نتیجه آزمون کاملاً شگفت‌انگیز است… ما به شما اجازه می‌دهیم آن را از طریق این دنباله سؤالات / پاسخ‌ها کشف کنید.

هوش مصنوعی
هوش مصنوعی

سوال اولیه ما: آیا از نظر فنی امکان بازیابی برق رایگان تولید شده توسط ابرها برای استفاده مجدد از آن در زمین وجود دارد؟

در عین حال، در عضویت در خبرنامه هفتگی یا روزانه ما تردید نکنید تا مطمئن شوید مقالات جدید بعدی ما را از دست ندهید.

پاسخ هوش مصنوعی:

PS 2 اگر این مقاله با شما طنین انداز شود، مطمئناً از خواندن مقاله ما در مورد گزارش روندهای جهانی 2040 سیا لذت خواهید برد… که تا حدی به آینده بشریت برمی گردد که توسط هوش مصنوعی که این گزارش 156 صفحه ای سیا را خوانده بود، به آینده بشریت بازمی گردد. .

ما نمی دانیم که آیا واقعاً به تعداد بیش از حد درخواست ها مربوط می شود یا به سادگی یک مکانیسم “سانسور” است که به محض تشخیص تمایل به “به دام انداختن” هوش مصنوعی به طور خودکار در سیستم هوش مصنوعی ادغام می شود. بازی…

شما مایل به دریافت هستید بهترین مقالات ما ?

PS: شاید (مطمئنا) یک مکانیسم حفاظتی خودکار برای اجتناب از پاسخ دادن به سؤالات وجودی بیش از حد است که خود انسان در حال حاضر پاسخ آنها را پیدا نکرده است؟

اگر هوش مصنوعی موضوعی است که به شما علاقه مند است، بدانید که ما به طور فزاینده ای با هوش مصنوعی در LEPTIDIGITAL سروکار خواهیم داشت (به زودی می توانید خبرنامه اختصاصی هوش مصنوعی را دنبال کنید).

همانطور که می بینید، ما بعداً در همان مکالمه با هوش مصنوعی سؤال خود را تمدید کردیم، اما دومی مسدود ماند و دیگر هرگز به ما پاسخ نداد.

پاسخ هوش مصنوعی:

برای هرگونه سوال مرتبط با این مقاله، از قسمت “نظرات” برای ارسال نظر خود برای ما دریغ نکنید، ما در اسرع وقت (با کمال میل) به شما پاسخ خواهیم داد.

انتقال آزادانه انرژی از طریق هوا از نقطه A به نقطه B غیرممکن است. دلیل این امر این است که انرژی ایجاد یا از بین نمی رود، فقط می تواند از یک جسم یا از یک ماده به ماده دیگر منتقل شود. برای انتقال انرژی از نقطه A به نقطه B، باید از وسیله ای مانند کابل برق یا اینورتر استفاده کرد تا انرژی را از یک نوع به نوع دیگر تبدیل کند و آن را از طریق هوا به شکلی که توسط یک وسیله الکتریکی قابل استفاده باشد، منتقل کند.

IA

سوال لپتی دیجیتال دوم: در این صورت چگونه است که رعد و برق از ابرها می تواند انرژی الکتریکی بسیار قدرتمندی را حمل کند؟

(در هر زمان می توانید اشتراک خود را لغو کنید.)

پاسخ هوش مصنوعی:

پاسخ هوش مصنوعی:

پاسخ هوش مصنوعی به طور خلاصه (برای کسانی که فقط به پاسخ نهایی و نه آزمایش واقعی علاقه دارند):

از نظر تئوری می توان برق تولید شده توسط ابرها را با استفاده از دستگاه های دریافت کننده مناسب روی زمین برداشت کرد. در واقع، این ایده توسط بسیاری از محققان مورد بررسی قرار گرفته است و حتی نمونه اولیه دستگاه هایی وجود دارد که با موفقیت آزمایش شده اند. با این حال، به دلیل ناپایداری و عدم قطعیت پدیده های الکتریکی جوی، گرفتن برق تولید شده توسط ابرها به شیوه ای مقرون به صرفه و کارآمد بسیار دشوار است. علاوه بر این، پیش‌بینی دقیق مکان و زمان وقوع صاعقه بسیار دشوار است و برنامه‌ریزی و نصب دستگاه‌های گیرنده را دشوار می‌کند. به این دلایل، برداشت الکتریسیته از ابرها همچنان یک حوزه تحقیقاتی در حال توسعه است و مشخص نیست که آیا این فناوری هرگز در مقیاس بزرگ مورد استفاده قرار خواهد گرفت یا خیر.

IA

چهارمین سوال لپتی دیجیتال: اگر از پهپادهای متحرکی استفاده کنیم که به لطف هوش مصنوعی به طور خودکار به سمت ابرهای دارای بار الکتریکی حرکت می کنند، چه؟ به نظر شما در این مورد می تواند سودآور باشد؟

رعد و برق از ابرها در واقع انرژی الکتریکی را از یک نقطه به نقطه دیگر منتقل نمی کند. در واقعیت، ابرها مانند باتری دارای بار الکتریکی هستند، با بارهای مثبت در قسمت های بالایی ابر و بارهای منفی در قسمت های پایین تر. هنگامی که اختلاف پتانسیل الکتریکی به اندازه کافی بزرگ شود، هوا می تواند یونیزه شود و قوس الکتریکی بین قسمت های مختلف ابر یا بین ابر و زمین تشکیل شود. به این میگن فلاش. اگرچه رعد و برق می تواند مقدار قابل توجهی انرژی را منتقل کند، اما این انرژی در حال حاضر در ابرها به صورت بارهای الکتریکی وجود دارد، از مکان دیگری منتقل نمی شود.

IA

سومین سوال لپتی دیجیتال: بنابراین، آیا این بدان معناست که می‌توانیم به طور بالقوه الکتریسیته تولید شده توسط ابرها را با دستگاه‌های دریافت کننده مناسب روی زمین بازیابی کنیم؟ اگر چنین است، چگونه باید انجام شود؟

(در هر زمان می توانید اشتراک خود را لغو کنید.)
منبع

از نظر تئوری می توان برق تولید شده توسط ابرها را با استفاده از دستگاه های دریافت کننده مناسب روی زمین برداشت کرد. بسیاری از محققان این ایده را بررسی کرده اند و حتی نمونه اولیه دستگاه هایی وجود دارد که با موفقیت آزمایش شده اند. با این حال، به دلیل ناپایداری و عدم قطعیت پدیده های الکتریکی جوی، گرفتن برق تولید شده توسط ابرها به شیوه ای مقرون به صرفه و کارآمد بسیار دشوار است. علاوه بر این، پیش‌بینی دقیق محل و زمان وقوع صاعقه دشوار است و برنامه‌ریزی و نصب دستگاه‌های گیرنده را دشوار می‌کند. به این دلایل، برداشت الکتریسیته از ابرها همچنان یک حوزه تحقیقاتی در حال توسعه است و مشخص نیست که آیا این فناوری هرگز در مقیاس بزرگ مورد استفاده قرار خواهد گرفت یا خیر.

IA

اولین سوال لپتی دیجیتال: آیا می توان انرژی را آزادانه در هوا از نقطه A به نقطه B منتقل کرد؟

حیف شد، ما ایده جالبی داشتیم که دوست داشتیم با هوش مصنوعی درباره آن صحبت کنیم…

همچنین می توانید بهترین مقالات ما را از طریق فید RSS ما دنبال کنید: (فقط آن را در فیدخوان RSS مورد علاقه خود (مثلاً Feedly) قرار دهید).

شما مایل به دریافت هستید بهترین مقالات ما ?

درخواست ها خیلی زیاد است، لطفا سرعت خود را کم کنید

IA

ما همچنین در لینکدین، توییتر، فیس بوک و یوتیوب فعال هستیم. آنجا میبینمت؟

اگر این مقاله در گفتگوی بین یک مرد کنجکاو و باهوش ترین هوش مصنوعی جهان شما آن را دوست داشتید، از اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری آن دریغ نکنید در خبرنامه دیجیتال ما مشترک شوید برای دریافت مقالات بعدی ما

پاسخ هوش مصنوعی:

هوم… به نظر می رسد مشکلی پیش آمده است. شاید کمی بعد دوباره من را امتحان کنید.

IA

پنجمین سوال لپتی دیجیتال: اگر از پهپادهای پرنده استفاده کنیم که به لطف هوش مصنوعی به طور خودکار به سمت ابرهای دارای بار الکتریکی بیشتر حرکت می کنند، چه می شود؟ آیا فکر می کنید که در این صورت، ممکن است بتوانیم برق را از ابرها برداشت کنیم و آن را در باتری های هواپیماهای بدون سرنشین ذخیره کنیم؟