اگر هوش مصنوعی ما را به خطر بیندازد چه؟ (جرایم سایبری و بدافزار)


Checkpoint، یک ارائه دهنده جهانی خدمات امنیت IS، به تازگی یک مشکل جدی در استفاده عمومی از ChatGPT را برجسته کرده است: هکرها از آن برای ایجاد بدافزار استفاده می کنند و این پدیده می تواند همه ما را تحت تأثیر قرار دهد. به طور مشخص چیست؟ در این مقاله توضیح می دهیم.

Actu ChatGPT
خطرات ChatGPT

ChatGPT: دقیقا چیست؟

برای درک اینکه ChatGPT چیست، دو گزینه دارید:

  1. اگر توضیحی کوتاه و ساده می خواهید، به خواندن این مقاله ادامه دهید
  2. اگر می‌خواهید با جزئیات نحوه عملکرد این هوش مصنوعی را بدانید، این مقاله مفصل در مورد این موضوع را بخوانید و سپس برگردید و این مقاله را بخوانید تا متوجه شوید که اخیراً چه خطری برجسته شده است.

ChatGPT یک مدل زبان جدید است که توسط OpenAI با هدف ایجاد متن به طور خودکار از طریق سیستم زبان طبیعی ایجاد شده است.

بنابراین ChatGPT یک است ربات چت مبتنی بر هوش مصنوعی، و به تعداد زیادی زبان موجود است.

انتشار این ابزار باعث ایجاد حس و حال شد، زیرا با نوشتن پاسخ‌های بیش از حد دقیق به سؤالات مطرح شده، و این بسیار سریع، محدودیت‌های هوش مصنوعی را کنار می‌زند.

اما مانند هر فناوری، این هوش مصنوعی می تواند خطراتی ایجاد کند و این اخیراً نشان داده شده است.

افراط در ChatGPT

به طور مشخص، وقتی این شرکت در مورد استفاده هکرها از ChatGPT هشدار می دهد، Checkpoint در مورد چه چیزی صحبت می کند؟

اخیراً، شرکت متخصص در امنیت رایانه گزارشی منتشر کرده است که در آن، از جمله موارد دیگر، این واقعیت را برجسته کرده است. گفته می شود مجرمان سایبری از ChatGPT برای ایجاد بدافزار استفاده کرده اند و فعالیت های هک خود را گسترش دهند.

نقش ChatGPT در این فعالیت های مخرب؟ تولید خودکار کدهای بدافزاری که قادر به سرقت اطلاعات از رایانه و نصب نرم افزارهای خطرناک روی آن هستند.

شما مایل به دریافت هستید بهترین مقالات ما ?

(در هر زمان می توانید اشتراک خود را لغو کنید.)

بنابراین این ابزار به هکرها اجازه می دهد تا بدافزار را به روشی ساده تر ایجاد کنند و این اقدامات غیرقانونی را در دسترس تر و در نتیجه خطرناک تر می کند. در نتیجه بسیاری از موسسات در حال حاضر استفاده از این هوش مصنوعی را تنها چند هفته پس از انتشار آن ممنوع کرده اند…

این انحراف جایگاه هوش مصنوعی و قدرتی که می تواند ایجاد کند زیر سوال می برد. آیا هرگز ضعیف تر از این فناوری خواهیم بود؟

قبل از ترک…

اگر این مقاله در استفاده از ChatGPT توسط مجرمان سایبری شما آن را دوست داشتید، از اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری آن دریغ نکنید در خبرنامه دیجیتال ما مشترک شوید برای دریافت مقالات بعدی ما

همچنین می توانید بهترین مقالات ما را از طریق فید RSS ما دنبال کنید: (فقط آن را در فیدخوان RSS مورد علاقه خود (مثلاً Feedly) قرار دهید).

ما همچنین در لینکدین، توییتر، فیس بوک و یوتیوب فعال هستیم.

برای هرگونه سوال در رابطه با این مقاله، از قسمت “نظرات” برای ارسال نظرات خود برای ما دریغ نکنید، ما در اسرع وقت به شما (با کمال میل) پاسخ خواهیم داد.

منبع

شما مایل به دریافت هستید بهترین مقالات ما ?

(در هر زمان می توانید اشتراک خود را لغو کنید.)
منبع