اگر گوگل بدتر شود یا وب بدتر شود، سئوکاران تقسیم می شوند


شکایات زیادی در مورد کیفیت نتایج جستجوی گوگل وجود دارد – حقیقت این است که همیشه شکایت وجود دارد. با فرض اینکه فکر می کنید نتایج واقعا بدتر می شوند (که همه با آن موافق نیستند)، آیا گوگل مقصر است یا به طور کلی مقصر وب است؟

بسیاری از این ها از نمایش پادکست Freakonomics به نام سرچشمه می گیرد آیا گوگل بدتر می شود؟ در آنجا از ماریسا مایر، بیستمین کارمند گوگل، و مدیر عامل سابق یاهو پرسیدند که آیا وب است یا گوگل. او گفت که این وب است و گوگل فقط آنچه را در وب است ارائه می دهد.

ما این را در پوشش دادیم زمین موتور جستجو چند وقت پیش ماریسا گفت:

وقتی می بینید کیفیت نتایج جستجوی شما پایین می آید، طبیعی است که گوگل را سرزنش کنید و بگویید چرا آنها بدتر هستند؟ برای من، فکر جالب‌تر و پیچیده‌تر این است که بگویید صبر کنید، اما گوگل فقط یک پنجره به روی وب است. سوال واقعی این است که چرا وب بدتر می شود؟

بنابراین گرگ استرلینگ از دنبال کنندگانش پرسید، من آن را بازتوییت کردم، “آیا گوگل بدتر می شود یا کیفیت خود وب کاهش می یابد؟” این نشان داد که سئوکاران در سرزنش گوگل یا وب واقعاً با هم ترکیب شده اند.

این نظرسنجی است:

اگر از گوگل بپرسید، گوگل خواهد گفت که آنها بسیار بهتر از قبل هستند و احتمالاً این سوال ناقص است. گوگل نمی گوید که نمی تواند بهبود یابد، گوگل اولین کسی است که می گوید همیشه راه هایی برای بهبود وجود دارد. اما با مقایسه گوگل امروز با ده سال پیش، فکر می کنم گوگل می گوید بهتر است، نه بدتر.

که می شود گفت، گوش کن به پادکست

بحث انجمن در توییتر.

منبع