اگر یک پادکست بتواند آگاهی از خطرات اینترنت را افزایش دهد چه می شود؟ (6 قسمت از قبل آنلاین)


پادکستی برای افزایش آگاهی از خطرات اینترنت؟ این ایده AFNIC (انجمن فرانسوی برای نامگذاری اینترنتی با همکاری) است. از طریق 6 قسمتی که قبلاً منتشر شده است، انجمن مایل است شنوندگان خود را در مورد عملکرد اینترنت آگاه کند تا آنها بهتر بتوانند خطراتی را که ممکن است متحمل می شوند درک کنند و شناسایی کنند. همه اینها را در این مقاله به تفصیل توضیح می دهیم!

اخبار پیرامون پادکست
پادکست: ابزاری برای مبارزه با خطرات اینترنت؟

AFNIC، پادکست، دقیقا چیست؟

L’AFNIC (انجمن فرانسوی برای نامگذاری اینترنت در همکاری) یک انجمن فرانسوی تحت قانون 1910 است که با مدیریت نام دامنه فرانسوی.

به طور مشخص، این به چه معناست؟ این انجمن است که مسئول همه نام‌های دامنه‌ای است که به «.fr» ختم می‌شوند.

را پادکست، نوعی محتوا است که فقط بر روی صدا تمرکز می کند. این قالبی است که برای گوش دادن به صورت آنلاین، در سرویس‌های استریم در دسترس است، که می‌تواند با موضوعات مختلف، از یک رویداد ورزشی گرفته تا داستان یک رویداد تاریخی، از جمله بهترین روش‌ها برای ایجاد یک فید اینستاگرام خوب، سروکار داشته باشد.

پادکست ها را می توان توسط یک نفر انجام داد، اما اغلب شامل مصاحبه های مهمان مرتبط با موضوع قسمت می شود.

محبوبیت پادکست ها در سال های اخیر به شدت افزایش یافته است و هزاران پادکست برای پخش رایگان یا دانلود در اینترنت در دسترس هستند.

محتوای پادکست ارائه شده توسط AFNIC چیست؟

بر اساس تعاریف، مصاحبه با کارشناسان و بازخورد، این اولین مجموعه که با همکاری Makheia و Nouvelles Voix تولید شده است، درک انواع مختلف سوء استفاده از نام دامنه، شرکای خطرات و ابزارهای موجود توسط .fr را ممکن می سازد.

AFNIC

در اینجا نحوه تعریف AFNIC محتوا و هدف این پادکست ها آمده است. با افراد حرفه ای مصاحبه می شود تا در مورد تخصص خود در یک زمینه خاص مرتبط با اینترنت صحبت کنند برای مشاوره دادن، اصطلاحات فنی را تعریف کنید به سادگی یا موقعیت هایی را که تجربه کرده اند توصیف کنند.

با سرمایه گذاری در این وسیله ارتباطی جدید، که به طور فزاینده ای در شبکه های اجتماعی و بین جوانان محبوب است، انجمن مایل است به یک جامعه متفاوت دسترسی پیدا کند که احتمالاً هنگام استفاده از اینترنت کمتر هوشیار هستند.

این پادکست در مجموعه‌هایی سازمان‌دهی شده است که اولین آن، که قبلاً شامل ۶ قسمت است، به سوء استفاده آنلاین اختصاص دارد.

شما مایل به دریافت هستید بهترین مقالات ما ?

(در هر زمان می توانید اشتراک خود را لغو کنید.)


6 قسمت در حال حاضر آنلاین: موضوعات پوشش داده شده چیست؟

6 قسمت از پادکست با نام “Derrière le .fr” از ابتدای دسامبر منتشر شده است و حوزه های مختلفی را در قالب های نسبتا کوتاه پوشش می دهد:

  1. « سوء استفاده از نام دامنه: در مورد چه چیزی صحبت می کنیم و چگونه عمل کنیم؟ “: مصاحبه 12 دقیقه ای با ماریان جورجلین، مدیر حقوقی AFNIC”
  2. « تخلفات آنلاین، چه راهکاری؟ ”: 15 دقیقه گفتگو با فلوریان دوئل، وکیل و کارشناس رویه های فراقضایی
  3. « Cybersquatting چیست؟ » : تعریف در 3 دقیقه
  4. « فیشینگ چیست؟ » : تعریف در 3 دقیقه
  5. « رجیستری نام دامنه چیست؟ » : تعریف در 2 دقیقه
  6. « سرقت هویت در نام دامنه » : تعریف در 2 دقیقه

برای گوش دادن به این 6 قسمت اول یا دانستن لینکی که به شما امکان می دهد با قسمت های بعدی مشورت کنید، مستقیماً به سایت دو پادکست.

قبل از ترک…

اگر این مقاله در پادکست AFNIC شما آن را دوست داشتید، از اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری آن دریغ نکنید در خبرنامه دیجیتال ما مشترک شوید برای دریافت مقالات بعدی ما

همچنین می توانید بهترین مقالات ما را از طریق فید RSS ما دنبال کنید: (فقط آن را در فیدخوان RSS مورد علاقه خود (مثلاً Feedly) قرار دهید).

ما همچنین در لینکدین، توییتر، فیس بوک و یوتیوب فعال هستیم.

برای هرگونه سوال در رابطه با این مقاله، از قسمت “نظرات” برای ارسال نظرات خود برای ما دریغ نکنید، ما در اسرع وقت به شما (با کمال میل) پاسخ خواهیم داد.

منبع

شما مایل به دریافت هستید بهترین مقالات ما ?

(در هر زمان می توانید اشتراک خود را لغو کنید.)
منبع