ایده خوبی است، اما هنوز برای شرکت ها مناسب نیست

آموزش حرفه ای از طریق روش های جدید تدریس و بالاتر از همه از طریق نیاز ایجاد شده (با دورکاری) توسعه خواهد یافت و به همین ترتیب، دسترسی به داده ها، تصاویر، ویدئوها و متون از هر نوع، دیگر کوچکترین مشکلی را ایجاد نخواهد کرد، تعامل در حال حاضر وجود دارد. آنجا.

بدیهی است که این دو تفاوت عمده ای نیز دارند. با یک شبکه عمومی 5G، اپراتور شبکه تلفن همراه حقوق دسترسی به شبکه را برای همه کاربران که مشتریان آنها هستند فراهم می کند. سپس گفته می شود که کاربران از امتیازات دسترسی برابر برخوردار هستند. و از لحظه ای که چندین کاربر می توانند با امتیازات یکسان به یک شبکه دسترسی پیدا کنند، همیشه خطر ازدحام شبکه وجود دارد. این چیزی است که زمانی اتفاق می افتد که افزایش ترافیک باعث کندی کلی در آن شود.

در نتیجه همه اینها، بهره‌وری همه بهبود می‌یابد و همه از آن چیزی می‌برند (سهولت، سرعت، بهره‌وری، سهولت)، ارتباطات ویدیویی بیشتر و بیشتر توسعه می‌یابد (و کاهش سرعت، برش‌ها و سایر تاخیرها خواهد بود. چیزی مربوط به گذشته).

به طور عمده توسط فروشندگان فناوری 5G مانند Cisco، HPE و AWS که در چند سال گذشته آن را تبلیغ کرده اند، علاقه به استقرار شبکه 5G خصوصی در بین شرکت ها در حال افزایش است.

سرعت انتقال در حدود 10 ضرب می شود و امنیت داده ها بسیار بهتر خواهد شد و همه کارشناسان روی این حقایق اتفاق نظر دارند، حتی برخی معتقدند که ما با اتصال جهانی جهانی فاصله نداریم.

با این حال، کارشناسانی مانند دانیل کرو، معاون رئیس جمهور فرانسه و اروپای جنوبی در نتسکوت، معتقدند که 5G خصوصی لزوماً یک انتخاب مناسب برای همه ساختارها نیست. بنابراین آنها از شرکت‌ها دعوت می‌کنند تا ابتدا از طریق تحلیل‌های میان‌مدت و بلندمدت تعیین کنند که آیا این گام منطقی بعدی قبل از راه‌اندازی است یا خیر.

شبکه های خصوصی 5G: ایده خوبی است، اما هنوز برای مشاغل مناسب نیست! شبکه 5G خصوصی به سادگی اصطلاحی است که برای توصیف شبکه ای استفاده می شود که از فناوری 5G استفاده می کند که در یک منطقه مشخص برای استفاده خصوصی یک تجارت، فرد یا سازمان دولتی ایجاد شده است. این یک شبکه کاملا مستقل است که همه اجزای آن در یک مرکز واحد، متشکل از برج‌های کوچک و سلول‌های کوچک قرار دارند و به شبکه محلی سازمان (LAN) و برنامه‌های تجاری آن متصل می‌شوند.

او می‌گوید: «اگر سازمانی به اندازه کافی نصب داشته باشد و نیاز به پشتیبانی از افراد و شاید ماشین‌های رومینگ داشته باشد، با انواع ترافیک از جمله تماس‌های داخلی شرکت و پیامک، ۵G خصوصی می‌تواند ایده خوبی باشد.» او ادامه داد در غیر این صورت، شروع به 5G خصوصی در این مرحله اشتباه خواهد بود.

در نتیجه، کمک های 5G، به محض اینکه عملکرد کامل خود را ارائه می دهد.

یک شبکه خصوصی 5G می تواند در مناطق و مکان هایی که سرعت، پوشش و امنیت فراتر از آنچه WiFi و سایر فناوری های شبکه می توانند ارائه دهند، بسیار سودمند باشد.

یک شبکه خصوصی 5G چگونه کار می کند؟

شبکه های خصوصی 5G
شبکه های خصوصی 5G

استقلال از اپراتورهای تجاری، محرمانه بودن بیشتر داده ها و ناگفته نماندن عملکرد خاص فناوری 5G، اینها برخی از استدلال ها به نفع شبکه خصوصی 5G هستند که برای شرکت ها جذاب هستند. با این حال، استقرار عمومی شبکه های خصوصی 5G هنوز با تعدادی موانع در حال حاضر مواجه است.

در نهایت، به گفته این کارشناس، قبل از راه‌اندازی، شرکت‌ها باید از پیچیدگی شدید حفظ زیرساخت‌های حیاتی شبکه‌های 5G نیز آگاه باشند، چیزی که به تیم‌های شبکه مربوط می‌شود.

برخی کارشناسان می گویند هنوز برای 5G خصوصی خیلی زود است

از سوی دیگر، با شبکه خصوصی 5G، شرکت‌ها خودشان شبکه خود را مدیریت می‌کنند و بنابراین تنها کسانی هستند که می‌توانند به شبکه خود دسترسی داشته باشند، که از هر گونه خطر تراکم شبکه جلوگیری می‌کند. با انتخاب این نوع شبکه 5G، شرکت ها همچنین از کنترل بیشتری برای اجازه دادن به سطوح مختلف دسترسی با توجه به فعالیت های تجاری حیاتی بهره مند می شوند.

شبکه های خصوصی 5G در واقع فرصتی در بازار هستند که نه تولیدکنندگان و نه خود اپراتورها نمی خواهند آن را از دست بدهند. بخشی از جذابیت این شبکه ها به اینترنت اشیا (IoT) مرتبط است. تا پایان سال 2030، کارشناسان تخمین می زنند که بیش از 150 میلیون دستگاه تلفن همراه به شبکه های خصوصی محلی متصل خواهند شد که این رقم در پایان سال 2019، سه میلیون دستگاه است.

آنتونیو رودریگز موتا، ناشر و مدیر فن آوری های هوشمندانه

LAN (شبکه محلی)، برای کسانی که نمی‌دانند، یک شبکه رایانه‌ای است که پایانه‌های شرکت‌کننده در آن فریم‌هایی را در لایه پیوند بدون استفاده از دسترسی به اینترنت برای یکدیگر ارسال می‌کنند.

بیایید با تعریف 5G شروع کنیم! این نسل پنجم فناوری شبکه تلفن همراه است که برای جایگزینی شبکه های 4G طراحی شده است. 5G از نظر سرعت انتقال داده، پهنای باند و تأخیر مزایای زیادی نسبت به 4G دارد. 5G پهنای باندی تا ده برابر بیشتر از 4G، سرعت اتصال تا 20 گیگابیت بر ثانیه در مقایسه با 1 گیگابیت بر ثانیه برای 4G ارائه می دهد.

مطالعه ای توسط NTT، یک شرکت تلفنی که در بازار مخابرات ژاپن فعالیت می کند، از بیش از 261 مدیر ارشد فناوری اطلاعات و مدیران ارشد از بریتانیا، ایالات متحده، ژاپن و آلمان، نشان می دهد که 9 مدیر ارشد فناوری اطلاعات و تصمیم گیرندگان اجرایی در 10 مورد علاقه مند به 5G خصوصی آنها حتی بر این باورند که 5G خصوصی به انتخاب شبکه استاندارد تبدیل خواهد شد، بسیار شبیه یک استاندارد جدید برای شبکه ها در عرض چند سال. به همین دلیل است که 51 درصد از آنها در حال برنامه ریزی برای استقرار آن تا پایان سال 2024 هستند، دوباره طبق همین مطالعه.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد 5 گرم:

منبع

علاوه بر این، تقاضا برای شبکه‌های تلفن همراه خصوصی مبتنی بر 5G نیز به دلیل افزایش داده‌ها، امنیت، دیجیتالی‌سازی و تحرک حرفه‌ای الزامات نهادهای دولتی است. سازمان‌ها از همه نوع سیستم‌های متصل را با داده‌های بزرگ و تجزیه و تحلیل ترکیب می‌کنند تا عملیات را تغییر دهند، اتوماسیون و کارایی را افزایش دهند یا خدمات جدیدی را به کاربران خود ارائه دهند. شبکه‌های بی‌سیم با LTE یا 5G به این دگرگونی‌ها اجازه می‌دهند حتی در محیط‌های پویا، از راه دور یا بسیار امن اتفاق بیفتند، در حالی که مزایای مقیاس یک فناوری که قبلاً در سراسر جهان به کار گرفته شده است را فراهم می‌کنند.

شبکه های خصوصی 5G، انتخابی که لزوماً برای همه ساختارها مرتبط نیست

در مورد شبکه های خصوصی 5G، آنها به سادگی شبکه های محلی بی سیم هستند که از فناوری 5G برای کمک به ساخت شبکه هایی با پهنای باند اختصاصی و زیرساخت طراحی شده برای رفع نیازهای اتصال داخلی یک سازمان استفاده می کنند.

شبکه‌های 5G خصوصی و 5G عمومی کمابیش به یک شکل عمل می‌کنند، با این تفاوت که شرکت‌ها با انتخاب شبکه‌های خصوصی 5G، شبکه‌های خود را خودشان مدیریت می‌کنند، در صورتی که با شبکه‌های عمومی 5G، مدیریت توسط اپراتورهای شبکه تلفن همراه انجام می‌شود.

همانطور که در بالا اشاره شد، افزایش شدید تهدیدات سایبری که مشاغل با آن مواجه هستند، پذیرش 5G خصوصی را نیز تسریع کرده است. اکثر رهبران کسب و کار در واقع درک کرده اند که پذیرش شبکه خصوصی محلی 5G واقعاً به بهبود حریم خصوصی و امنیت داده ها و محیط های IT و OT به عنوان یک کل کمک می کند.

به گفته برخی کارشناسان، قبل از اینکه استقرار گسترده شبکه‌های 5G خصوصی واقعاً قابل اجرا باشد، شرکت‌ها باید یک دهه خوب دیگر را منتظر بمانند تا فناوری 5G در سراسر قلمرو و همچنین هزینه‌های برنامه‌ها گسترش یابد. اشتراک 5G در حال کاهش است.

مانند 3G و 4G، فناوری 5G از امواج رادیویی ارسال شده از طریق آنتن ها استفاده می کند و بنابراین نیازی به اتصال سیمی یا ماهواره ای ندارد.

شبکه های خصوصی 5G: ایده خوبی است، اما هنوز برای مشاغل مناسب نیست! در این مقاله همه چیزهایی که در مورد شبکه های خصوصی 5G باید بدانید را بیابید.

شبکه خصوصی 5G چیست؟

ورود 5G کار را در شرکت ها متحول خواهد کرد، زیرا سرعت انتقال داده ربطی به گذشته ندارد، آزمایش ها نشان می دهد سرعت در 10 ضرب می شود. همه گیری کووید انقلابی در نحوه کار شرکت ها ایجاد کرده است و 5G بهره وری همه کارگران (دورکاران) را بهبود می بخشد. ، از جمله کسانی که از راه دور کار می کنند)؛ داده ها امن تر خواهند بود و آموزش حرفه ای منفجر خواهد شد.

شبکه خصوصی 5g

کسب‌وکارها از شبکه‌های خصوصی 5G استفاده می‌کنند تا از عملکرد 5G و همچنین استقلال از حامل‌های تجاری و حریم خصوصی داده‌هایی که معمولاً شبکه‌های خصوصی ارائه می‌کنند، بهره ببرند.

شبکه 5G خصوصی و شبکه عمومی 5G، تفاوت اصلی بین این دو؟

آنها می توانند به عنوان مثال اطمینان حاصل کنند که برخی از عملیات های شبکه اولویت بندی شده اند، در حالی که برخی دیگر در پس زمینه قرار می گیرند، به عبارت دیگر اولویت بندی می شوند، یا حتی به شبکه دیگری بارگذاری می شوند. در نهایت، شبکه های خصوصی 5G نیز امکان قطع کامل دستگاه های کاربر نهایی را از شبکه های عمومی فراهم می کند. هدف این تکنیک جلوگیری از دسترسی افراد مخرب به رابط های عمومی است.

مطالعه نشان می‌دهد که 5G خصوصی به یک امر عادی جدید برای شبکه‌ها تبدیل خواهد شد

بنابراین، شبکه‌های 5G خصوصی و عمومی که با همان فناوری کار می‌کنند، یعنی فناوری سلولی پرسرعت 5G، ویژگی‌های یکسانی دارند، مانند تأخیر کم، سرعت انتقال داده بالا، امکان گسترش پوشش به مناطق دوردست و موارد دیگر.

دانیل کرو به ویژه از رهبران کسب و کار دعوت کرد تا از قبل تعیین کنند که آیا شبکه های خصوصی 5G از نظر بازگشت سرمایه برای آنها جالب است یا خیر زیرا ایجاد یک شبکه خصوصی 5G در حال حاضر بسیار گران است.

تام نول، رئیس CIMI Corporation، یک شرکت مشاوره فناوری استراتژیک، یکی از آن کارشناسان و رهبران تجاری است که فکر می‌کنند هنوز برای ایجاد شبکه‌های خصوصی 5G زمان زیادی است. در واقع، این کارشناس با اذعان به اینکه 5G خصوصی واقعاً می‌تواند برای برخی از شرکت‌ها بازی را تغییر دهد و مطمئناً در چند سال آینده عادی خواهد شد، استدلال می‌کند که ما هنوز باید حداقل یک دهه خوب برای حداقل هزینه‌ها صبر کنیم. برنامه های اشتراک 5G و دستگاه های دارای 5G در حال سقوط هستند.

5G همچنین در مقایسه با فناوری 4G تاخیر کمتری دارد. تأخیر به مدت زمانی که طول می کشد تا یک بسته داده بین فرستنده و گیرنده رفت و آمد کند، اشاره دارد. تأخیر کم چیزی است که تعامل بی‌درنگ سرویس‌ها را ممکن می‌سازد.