ایلان ماسک حساب های تعلیق شده را دوباره معرفی می کند (توضیحات + 3 خطر بالقوه)


ایلان ماسک در یک نظرسنجی که در حساب توییتر خود منتشر کرد، نظر کاربران این شبکه اجتماعی را در مورد بازگرداندن احتمالی حساب‌هایی که در حال حاضر توسط این پلتفرم به حالت تعلیق درآمده است، پرسید. بیش از 3 میلیون پاسخ و بیش از 70 درصد پاسخ های مطلوب. بنابراین رسمی است، روزهای آینده شاهد بازگشت حساب های تعلیق شده توسط توییتر خواهیم بود. خطرات چنین تصمیمی چیست؟ ما به شما توضیح می دهیم.

Actu Twitter

ایلان ماسک عفو عمومی را پیشنهاد می کند

تنها چند هفته پس از تصاحب این شبکه اجتماعی، ایلان ماسک همچنان به اقدامات جدی برای اصلاح این پلتفرم ادامه می دهد.

پس از یک نظرسنجی برای پذیرش یا عدم بازگشت دونالد ترامپ به شبکه، نظرسنجی توسط ایلان ماسک به کاربران شبکه های اجتماعی پیشنهاد شد: به این سوال پاسخ مثبت یا خیر دهید. آیا توییتر باید یک عفو عمومی برای حساب‌های تعلیق شده ارائه دهد، مشروط بر اینکه آنها قانون را نقض نکرده باشند یا درگیر هرزنامه‌های فاحش نباشند؟ »

پس از 24 ساعت رای گیری شدید کاربران توییتر (بیش از 3 میلیون پاسخ)، مالک جدید شبکه از بازگشت حساب های تعلیق شده خبر داد. این توانبخشی باید از این هفته آغاز شود.

نظرسنجی انجام شده توسط ایلان ماسک در حساب توییتر خود برای بازگرداندن حساب های تعلیق شده
نظرسنجی انجام شده توسط ایلان ماسک در حساب توییتر خود برای بازگرداندن حساب های تعلیق شده

خطرات چنین ادغام مجدد چیست؟

افزایش خشونت

آیا حساب‌ها توسط حساب‌های توییتر که امنیت کاربران را نقض می‌کنند، تعلیق نشده‌اند؟ آیا توانبخشی آنها خطر هجوم شبکه های اجتماعی توسط حساب هایی را که نفرت پراکنی می کنند، ندارد؟

این یکی از خطرات اصلی این تصمیم است که به نظر می رسد باز هم توسط میلیاردر گرفته شده است.

تعدیل شبکه در حال حاضر پیچیده است و به دلیل عدم دقت آن مورد انتقاد قرار می گیرد. افزودن حساب‌های جدید بالقوه مشکل‌ساز ممکن است کار تیم‌های امنیتی و انطباق در توییتر را پیچیده‌تر کند.

از دست دادن اعتبار با ایلان ماسک

این تصمیم اعتبار ایلان ماسک را در تمایل او برای تبدیل پلتفرم به مکانی بهتر زیر سوال می برد. در واقع، در زمان تصاحب، مالک جدید توییتر در نامه سرگشاده خود، خرید خود را اینگونه توجیه کرد:

دلیل اینکه من توییتر را خریدم این است که برای آینده تمدن داشتن یک میدان عمومی دیجیتالی مشترک، که در آن بتوان طیف وسیعی از عقاید را به روشی سالم و بدون توسل به خشونت مورد بحث قرار داد، مهم است. »

او همچنین تمایل خود را برای راه اندازی هیئتی برای اعتدال در این پلتفرم اعلام کرده بود.

شما مایل به دریافت هستید بهترین مقالات ما ?

(در هر زمان می توانید اشتراک خود را لغو کنید.)

با این حال، به نظر می رسد این تصمیم مغایر با این اظهارات است و ممکن است ما را به طور جدی در نیت آن زیر سوال ببرد. بعدی چه می تواند باشد؟

نقض قانون؟

احیای حساب‌های معلق می‌تواند به‌خوبی تحت تأثیر قانون قرار گیرد.

در واقع، قوانین بسیاری در حال حاضر برای تنظیم و کنترل فعالیت ها در اینترنت وجود دارد، و قوانین جدیدی در سال های آینده پدیدار خواهند شد، به ویژه قانون خدمات دیجیتال (DSA) که معمولاً در فوریه 2024 لازم الاجرا می شود. هدف آن تقویت است. اعتدال، در شبکه‌های اجتماعی از جمله، با الزام پلتفرم‌ها به تعدیل و/یا حذف هر گونه محتوای غیرقانونی (به عنوان مثال: تنفر نژادی، هرزه‌نگاری کودکان، اطلاعات نادرست و غیره)

آیا این اکانت ها توسط پلتفرم به دلیل خوبی تعلیق نشده اند؟ آیا با اجرای این قانون جدید خطر تعلیق مجدد را ندارند؟

باز هم ایلان ماسک آینده توییتر را زیر سوال می برد. فقط باید اطلاعیه های بعدی را با دقت دنبال کنیم…

اگر این مقاله در بازگرداندن حساب های تعلیق شده در توییتر توسط ایلان ماسک شما آن را دوست داشتید، از اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری آن دریغ نکنید در خبرنامه دیجیتال ما مشترک شوید برای دریافت مقالات بعدی ما

همچنین می توانید بهترین مقالات ما را از طریق فید RSS ما دنبال کنید: (فقط آن را در فیدخوان RSS مورد علاقه خود (مثلاً Feedly) قرار دهید).

ما همچنین در لینکدین، توییتر، فیس بوک و یوتیوب فعال هستیم.

برای هرگونه سوال در رابطه با این مقاله، از قسمت “نظرات” برای ارسال نظرات خود برای ما دریغ نکنید، ما در اسرع وقت به شما (با کمال میل) پاسخ خواهیم داد.

منبع

شما مایل به دریافت هستید بهترین مقالات ما ?

(در هر زمان می توانید اشتراک خود را لغو کنید.)
منبع