با تشکر از این مقاله، واژگان اینستاگرام دیگر هیچ رازی برای شما نخواهد داشت! (لغت نامه)

شما مایل به دریافت هستید بهترین مقالات ما ?

همچنین می توانید بهترین مقالات ما را از طریق فید RSS ما دنبال کنید: (فقط آن را در فیدخوان RSS مورد علاقه خود (مثلاً Feedly) قرار دهید).

آیا از کلمات دیگری استفاده می کنید که ما به آنها اشاره نکرده ایم؟ ما کنجکاو خواهیم بود که آنها را بشناسیم، دریغ نکنید که آنها را در نظرات با ما به اشتراک بگذارید!

اگر این مقاله در واژگان خاص اینستاگرام شما آن را دوست داشتید، از اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری آن دریغ نکنید در خبرنامه دیجیتال ما مشترک شوید برای دریافت مقالات بعدی ما

برای هرگونه سوال مرتبط با این مقاله، از قسمت “نظرات” برای ارسال نظر خود برای ما دریغ نکنید، ما در اسرع وقت (با کمال میل) به شما پاسخ خواهیم داد.

(در هر زمان می توانید اشتراک خود را لغو کنید.)
منبع

ما همچنین در لینکدین، توییتر، فیس بوک و یوتیوب فعال هستیم. آنجا میبینمت؟

قبل از ترک…

منبع

آیا در بین تمام اصطلاحات استفاده شده در اینستاگرام کمی گم شده اید؟ آیا به دلیل این واژگان بسیار خاص در استفاده از پلتفرم مشکل دارید؟ سپس مقاله ما باید جان شما را نجات دهد (به طور کامل!). در اینجا 25 اصطلاح واژگانی مورد استفاده در اینستاگرام وجود دارد!

چرخ فلک اینستاگرام

25 واژه واژگان خاص اینستاگرام و معانی آنها

واژگان دلالت
داستان یک پست زودگذر که به مدت 24 ساعت قابل مشاهده است و می تواند شامل عکس، فیلم، متن و عناصر تعاملی مانند نظرسنجی باشد.
داستان ویژه (برترین ها) داستان قدیمی که برای همیشه در نمایه کاربر نمایش داده می شود.
بیوگرافی بخش نمایه که در آن می توانید شرح مختصری از خود یا کسب و کارتان بنویسید.
خوراک فید زمانی پست‌ها در حساب اینستاگرام شما، جایی که فالوورهای شما می‌توانند عکس‌ها و ویدیوهای شما را ببینند.
توری طرح‌بندی عکس‌ها در نمایه، با پست‌های سازمان‌دهی شده در مربع‌های ۳ در ۳.
دوست صمیمی قابلیتی که به کاربران امکان می‌دهد فهرست محدودی از مخاطبینی را که می‌خواهند محتوای خاصی را با آنها به اشتراک بگذارند، ایجاد کنند. وقتی کاربر فردی را به لیست دوستان نزدیک خود اضافه می کند، فقط آن افراد می توانند داستان ها یا پست های رزرو شده برای “دوستان نزدیک” را ببینند.
پیگیری/دنبال کردن عمل فالو کردن یک حساب اینستاگرام برای دیدن پست های آن کاربر در فید خبری یا اطلاع از اینکه قبلاً آن حساب را دنبال می کنید.
چرخ فلک یک پست حاوی چندین تصویر یا ویدیو که کاربران می توانند به صورت افقی پیمایش کنند.
بومرنگ ویدیوی حلقه‌ای کوتاه که به جلو و سپس به عقب پخش می‌شود و جلوه‌ای جهنده ایجاد می‌کند.
هشتگ (برچسب) کلمه یا عبارتی که قبل از آن علامت # وجود دارد، برای دسته بندی و جستجوی محتوای خاص استفاده می شود.
مجموعه قابلیتی که به کاربران امکان می دهد پست های مورد علاقه خود را سازماندهی و ذخیره کنند.
واقعی قابلیت ایجاد و اشتراک گذاری ویدیوهای کوتاه و خلاقانه (واکنش اینستاگرام به محبوبیت روزافزون TikTok).
IGTV مخفف Instagram TV، یکی از ویژگی‌های اینستاگرام است که به کاربران اجازه می‌دهد ویدیوهای طولانی‌تری نسبت به استوری آپلود و تماشا کنند.
استیکرها عناصر گرافیکی تعاملی که می توانید به استوری ها یا پیام های خود اضافه کنید (نظرسنجی، گیف، ایموجی و غیره).
کاوشگر بخشی از برنامه اینستاگرام که در آن می توانید محتوای توصیه شده را بر اساس علایق و تعاملات قبلی خود کشف کنید.
دوگانه قابلیتی که به شما امکان می دهد هنگام ایجاد یک داستان (که برای رقابت با BeReal ایجاد شده است) فیدهای دوربین جلو و پشت تلفن خود را ترکیب کنید.
بایگانی به شما امکان می دهد پست ها را از نمایه عمومی حذف کنید، اما آنها را در حساب اینستاگرام خود در یک بخش خصوصی به نام “بایگانی” نگه دارید. داستان ها و زندگی ها نیز در آنجا ذخیره می شوند.
اشاره عمل تگ کردن یک حساب کاربری دیگر در اینستاگرام در یک پست با استفاده از نماد @ و به دنبال آن نام کاربری که به آن شخص اطلاع می دهد و به او اجازه می دهد پست را مشاهده کند.
بازنشر کنید به اشتراک گذاری یک پست از یک کاربر دیگر در حساب اینستاگرام خود.
DM مخفف کلمه Direct Message که به پیام های خصوصی ارسال شده بین کاربران اینستاگرام اشاره دارد.
زنده قابلیتی که به شما امکان می دهد ویدیوها را به صورت زنده در اینستاگرام پخش کنید و با مخاطبان خود در زمان واقعی ارتباط برقرار کنید.
پست حمایت شده پستی که توسط یک برند یا تبلیغ کننده پرداخت شده یا حمایت مالی شده است.
زیبایی شناسی اینستاگرام سبک بصری، لحن و سازگاری کلی زیبایی‌شناختی حساب اینستاگرام که به جذابیت و برند شخصی آن کمک می‌کند.
سایه بان یک محدودیت موقت یا نامرئی برای حسابی اعمال می‌شود که قوانین اینستاگرام را نقض می‌کند و در نتیجه دید آن را در پلتفرم محدود می‌کند.
بالا کشیدن قابلیتی که برای حساب‌هایی با تعداد مشخصی مشترک رزرو شده است که به شما امکان می‌دهد یک پیوند قابل کلیک در استوری اضافه کنید تا کاربران را به یک URL خارجی هدایت کنید.
اینفلوئنسر ما قرار نیست به شما یاد بدهیم که اینفلوئنسر چیست؟ از سوی دیگر، جالب است بدانید که در اینستاگرام است که این اصطلاح ظاهر شد.
اینستاگرام واقعی
اینستاگرام واقعی