با مدیریت انتظارات کاربران، محتوای رضایت بخشی ایجاد کنید • Yoast


همه ما قبلاً فریفته کلیک کردن روی نتایج جستجوی رضایت بخش نبودیم. در نگاه اول امیدوارکننده به نظر می رسد. اما اگر وقتی به آنجا رسیدید نتوانید آنچه را که به دنبال آن هستید ببینید، احتمالاً دوباره آن را ترک خواهید کرد. *بوینگ* – نرخ پرش وجود دارد! واقعیت این است که فقط تولید محتوا و وارد کردن آن به نتایج جستجو کافی نیست. شما باید توجه مردم را جلب کنید و آن را حفظ کنید. بهترین راه برای انجام این کار این است که مشخص کنید محتوای شما چه چیزی ارائه می دهد. مدیریت انتظارات خوانندگان می تواند آنها را از مفید بودن پست شما متقاعد کند و حتی ممکن است همزمان نرخ پرش را کاهش دهد. به خواندن ادامه دهید و دریابید که چگونه خوانندگان خود را راضی نگه دارید.

زمان تخمینی مطالعه: 9 دقایق

دریافت اولین برداشت درست

آیا می دانید، شما فقط در مورد نیم ثانیه برای ایجاد یک تاثیر اولیه خوب آنلاین؟ به همین دلیل بسیار مهم است که انتظارات خوانندگان خود را به محض ورود به صفحه شما برآورده کنید.

شما می توانید این کار را با شفاف و صادق بودن از ابتدا انجام دهید. افراد در حال حاضر با مشاهده عنوان، مقدمه و توضیحات متا شما در نتایج جستجو ظاهر می شوند. به خوانندگان اجازه دهید بدانند که از پست یا صفحه وبلاگ شما چه انتظاراتی دارند. به آنها کمک کنید بفهمند متن شما در مورد چیست، تا در نهایت ناراضی نشوند. این باعث کاهش نرخ پرش صفحه شما می شود و افراد را برای مدت طولانی تری در اطراف خود نگه می دارد.

البته، کارهای بسیار بیشتری وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از بازگشت افراد به گوگل انجام دهید. برای مثال می توانید سرعت صفحه و تجربه صفحه را بهبود ببخشید. اما در اینجا، ما بر روی برخی از مراحل آسان برای ایجاد محتوای رضایت بخش و خواندن مردم تمرکز خواهیم کرد!

فهرست مطالب را اضافه کنید

تمام آن کتاب‌های درسی متفاوتی را که در مدرسه باید می‌خوانید، به خاطر دارید؟ یافتن فصل مناسب برای بحث در کلاس، یا انجام تکالیف، با فهرست مطالب در ابتدای کتاب بسیار آسان بود. شما می توانید تمام فصل ها را در یک نمای کلی پیدا کنید و به سادگی بررسی کنید که فصل شما از چه صفحه ای شروع شده است.

البته این روزها بیشتر کتاب های درسی هنوز اینها را دارند. اما در مورد متون آنلاین چطور؟ ما بیشتر مطالعه خود را به صورت آنلاین انجام می دهیم، و به خصوص وقتی صحبت از پست های طولانی تر می شود، فهرست مطالب می تواند بسیار مفید باشد. پس چرا آنها را به پست های آنلاین خود اضافه نمی کنید؟ این به شما امکان می دهد تا انتظارات خوانندگان خود از متن خود را فوراً مدیریت کنید و به آنها بینشی در مورد موضوعاتی که در مورد آن بحث خواهید کرد می دهد.

از بلوک Yoast Table of contents استفاده کنید

آیا متوجه شدید که این پست فهرست مطالب دارد؟ ما آن را با استفاده از بلوک Yoast Table of contents اضافه کردیم، که به طور خودکار تمام عناوین (زیر) شما را می گیرد و با آنها فهرستی از مطالب ایجاد می کند.

انتظارات خوانندگان را با بلوک فهرست مطالب Yoast مدیریت کنید
هنگام استفاده از Yoast SEO، می توانید این بلوک فهرست مطالب را در ویرایشگر بلاک پیدا کنید

نکته حرفه ای: اگر ترجیح می دهید فهرست مطالب خود را در کنار مطالب خود نشان دهید، می توانید از یک کناری استفاده کنید برای نشان دادن آن در آنجا!

برای هدایت خوانندگان به پاراگراف های مناسب، این بلوک فهرست مطالب، پیوندهایی را برای هر عنوان در متن شما ایجاد می کند. افراد فقط می توانند روی این لینک در فهرست مطالب کلیک کرده و به آن قسمت از متن شما بروند. بنابراین می توانید بلافاصله کاربران را به اطلاعات درست هدایت کنید. می‌توانید تنظیم کنید که آیا بلوک فهرست محتویات همه عناوین (فرعی) شما را نشان می‌دهد یا آن را محدود کنید تا در عمق خاصی نمایش داده شود، مثلاً فقط سرفصل‌های H1 و H2.

یک زمان تخمینی برای مطالعه بدهید

نکته دیگری که ممکن است متوجه شده باشید این است که ما در ابتدای این پست زمان تخمینی مطالعه را ارائه کردیم. این یک راه عالی برای نشان دادن زمان لازم برای خواندن کل مقاله به خوانندگان است. البته، برخی از افراد مستقیماً به قسمت مورد علاقه خود پیمایش یا کلیک می کنند. اما ارائه زمان تخمینی مطالعه برای بازدیدکنندگان سایتی که قصد خواندن کل پست شما را دارند بسیار عالی است. به خصوص زمانی که چند مقاله طولانی تر در سایت خود دارید، این واقعا می تواند به مدیریت انتظارات خواننده شما کمک کند.

از بلوک زمان خواندن Yoast Estimated استفاده کنید

البته، شما می توانید به سادگی متن خود را بخوانید و تخمین بزنید که مردم چقدر برای خواندن آن نیاز دارند. با این حال، یک راه سریعتر (و امن تر) وجود دارد. از بلوک تخمینی زمان خواندن در Yoast SEO Premium استفاده کنید!

انتظارات خوانندگان را با استفاده از بلوک زمان خواندن تخمینی Yoast مدیریت کنید
هنگام استفاده از Yoast SEO، می توانید بلوک زمان خواندن تخمینی را در ویرایشگر بلاک پیدا کنید

وقتی این بلوک را به محتوای خود اضافه می کنید، به طور خودکار زمان تخمینی مطالعه را بر اساس طول مقاله شما محاسبه و نمایش می دهد. می‌توانید با خیال راحت هر زمان در طول نوشتن خود آن را اضافه کنید، زیرا این بلوک به‌طور خودکار زمان تخمینی خواندن را به‌روزرسانی می‌کند. بنابراین حتی اگر بعداً محتوای بیشتری اضافه کنید، بلوک تخمینی زمان خواندن همیشه یک تخمین به‌روز ارائه می‌دهد. یکی دیگر از ابزارهای عالی برای مدیریت انتظارات خوانندگان شما!

به افراد کمک کنید تا محتوای شما را هدایت کنند

یکی از راه هایی که خوانندگان شما می توانند تعیین کنند که صفحه شما چقدر با آنها مرتبط است، اسکن عنوان، عنوان و مقدمه است. حتی قبل از اینکه آنها در صفحه شما قرار بگیرند، توضیحات متا شما همچنین می تواند به آنها بگوید صفحه شما در مورد چیست. بنابراین مطمئن شوید که انتظارات خوانندگان خود را با شفاف و صادق بودن در این عناصر صفحه خود مدیریت کنید.

از عناوین و عناوین توصیفی استفاده کنید

عنوان صفحه شما باید محتوای آن را تنها با چند کلمه خلاصه کند. ما می‌دانیم که این سؤال بسیار است و گاهی اوقات حتی ممکن است احساس کنیم که تقریباً غیرممکن است. اما سعی کنید دیدگاه خواننده خود را در نظر بگیرید: آنها فقط می خواهند بدانند که آیا شما اطلاعات مورد نظر خود را دارید یا خیر. موضوع اصلی صفحه شما چیست و به چه سوالی پاسخ می دهید؟ تعیین این موضوع به شما کمک می‌کند که عنوان صفحه توصیفی عالی داشته باشید که به خوانندگان ایده‌ای از آنچه می‌توانند انتظار داشته باشند، می‌دهد.

در عناوین خود نیز تشریحی باشد. البته، همیشه استفاده از عنوان یا عناوین جذابی که خوانندگان را کنجکاو می کند، عالی است. اما خیلی رمزآلود نباشید و سعی کنید آنها را همچنان توصیفی از محتوای صفحه خود نگه دارید. این به خواننده شما کمک می کند تا بفهمد در مورد چه موضوعاتی در صفحه خود بحث خواهید کرد. مهم است که به نحوه استفاده از سرفصل ها در سایت خود فکر کنید.

تجزیه و تحلیل SEO در Yoast SEO همچنین به شما بازخوردی در مورد عنوان و سرفصل های سئو می دهد. این به شما کمک می کند تا روی موضوع اصلی متن خود متمرکز بمانید و مطمئن شوید که خوانندگان فوراً می دانند آن قسمت از متن شما در مورد چیست. استفاده از عناوین برای افزایش خوانایی متن به این روش به شما کمک می کند تا انتظارات خوانندگان خود را مدیریت کنید.

یک مقدمه واضح بنویسید

هنگامی که در یک صفحه جدید فرود می آیند، مردم اغلب نگاهی گذرا به چند خط اول متن دارند تا ایده ای از محتوای آن پیدا کنند. ما این چند خط اول متن را مقدمه می نامیم. مقدمه کمی فضای بیشتری به شما می دهد تا در مورد اینکه صفحه شما در مورد چه چیزی است و در مورد موضوعات مختلفی که در مورد آن بحث خواهید کرد توضیح دهید. یا شاید مردم چه محصولاتی را در این صفحه پیدا کنند. حتماً آن را کوتاه بنویسید، زیرا یک مقدمه طولانی می‌تواند به خوانندگان این احساس را بدهد که مطالعه‌های زیادی در پیش دارند.

Yoast SEO همچنین در مورد معرفی صفحه خود به شما بازخورد می دهد و مطمئن می شود که از موضوع اصلی متن خود در آن استفاده می کنید. این ممکن است کمی ساده به نظر برسد، اما به تجربه می‌توانیم به شما بگوییم که مردم تمایل دارند از عبارت کلیدی تمرکز خود در معرفی یک صفحه استفاده کنند.

آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه یک مقدمه عالی یا به طور کلی بهترین کپی سئو بنویسید؟ در آموزش کپی‌نویسی سئو ما، یاد می‌گیرید که چگونه برای مخاطبان و موتورهای جستجو کپی عالی بنویسید (و اکنون به افزونه Premium و دوره‌های دیگر نیز دسترسی خواهید داشت!)

در توضیحات متا خود صادق باشید

توضیحات متا قطعه متنی است که عنوان صفحه و URL شما را در نتایج جستجو همراهی می کند، زمانی که موتورهای جستجو صفحه شما را در نتایج نشان می دهند. و بله، توضیحات متا شما باید باعث شود که مردم بخواهند وارد سایت شما شوند. اما صادق بودن در مورد آنچه می توانید به آنها ارائه دهید مهم تر است. شما نمی خواهید افراد فوراً ترک کنند، و می خواهید مطمئن شوید که افراد مناسب در صفحه شما قرار می گیرند. بنابراین مطمئن شوید که توضیحات متا شما جذاب باشد، اما همچنین به مردم توضیح دهد که چه چیزی در صفحه شما پیدا خواهند کرد. مدیریت انتظارات خوانندگان به شما کمک می کند تا افراد مناسبی را که واقعاً می خواهند از سایت شما بازدید کنند، پیدا کنید.

افزونه Yoast SEO به شما امکان می دهد با نشان دادن نمونه ای از پیش نمایش گوگل خود، توضیحات متا خود را بررسی و تغییراتی در آن ایجاد کنید:

می توانید توضیحات متا خود را در پیش نمایش گوگل در Yoast SEO مشاهده و ویرایش کنید

ارائه پیشنهادی به گوگل برای توضیحات متا به افزایش دید شما در نتایج جستجو کمک می کند و مطمئن می شوید که افراد مناسب وارد صفحه شما می شوند. بنابراین مطمئن شوید که یک متا توضیحات صادقانه اضافه کنید!

مطمئن شوید که انتظارات کاربران را برآورده می کنید

در این پست، اهمیت مدیریت انتظارات برای رضایت بخش کردن محتوای شما را مورد بحث قرار دادیم. می توانید این کار را با افزودن فهرست مطالب، زمان تخمینی مطالعه و عنوان توصیفی انجام دهید. همچنین، با نوشتن توضیحات متا و مقدمه واضح، آنها را در صفحه خود به دست آورید و نگه دارید. احساس نکنید که باید از همه آنها در همه صفحات خود استفاده کنید. اما در مورد برآورده کردن انتظارات خوانندگان و عناصری که می توانند به شما در انجام این کار کمک کنند، فکر کنید.

چیزی که ما در مورد آن صحبت نکردیم سرعت سایت است. از آنجایی که یک سایت کند می تواند دلیلی برای ترک فورا افراد باشد، توصیه می کنیم روی سرعت سایت خود کار کنید تا نرخ پرش صفحات خود را کاهش دهید. اما قبل از اینکه وارد مقاله بعدی شوید، مایلیم بدانیم که آیا این مقاله انتظارات شما را به عنوان یک خواننده برآورده کرده است یا خیر. در نظرات به ما اطلاع دهید!

بیشتر بخوانید: بهبود سرعت سایت: ابزارها و پیشنهادات »منبع