برای اینکه صفحه در فهرست گوگل قرار گیرد، نیازی به ایندکس شدن محتوای یک صفحه نیست.

این توییت ها هستند:

در اینجا یک خط خوب از جان مولر گوگل در مورد ویژگی های فنی شاخص گوگل آورده شده است. جان گفت توییتر “محتوای یک صفحه برای ایندکس شدن نیازی به ایندکس شدن ندارد.”

این یعنی چی؟ از نظر فنی، گوگل مجبور نیست محتوا، این کلمات، HTML، تصاویر و غیره را در این صفحه فهرست کند تا صفحه در فهرست گوگل قرار گیرد. Google فقط می‌تواند URL این صفحه را پردازش کند و URL که این صفحه وجود دارد و ممکن است محتوا یا HTML در آن داشته باشد یا نداشته باشد ممکن است ایندکس شود. بنابراین URL هایی که صفحات وجود دارند می توانند در فهرست گوگل، با یا بدون محتوا باشند.

جان اضافه کرد که این برای استفاده از جفت‌های hreflang نیز صدق می‌کند، او گفت: “یا برای استفاده از جفت‌های hreflang اگر معادل هستند.” او افزود: “این کاملاً خوب است و نشانه ای از مشکل نیست.”

در نهایت، شما می خواهید محتوای خود ایندکس شود، بنابراین گوگل واقعاً می تواند قضاوت کند که آیا آن صفحه در فهرست گوگل باید برای درخواست مورد نظر شما رتبه بندی شود یا خیر. اما این فقط یک جنبه فنی است، از نظر نحوه ارجاع جان به این موضوع و من آن را دوست دارم.

من واقعاً مطمئن نیستم که شما چه می‌پرسید… محتوای یک صفحه برای ایندکس شدن یک صفحه یا استفاده از آن با جفت‌های hreflang در صورتی که معادل هستند نیازی به ایندکس شدن ندارد. این کاملاً خوب است و نشانه ای از مشکل نیست.

– جان مولر بیشتر اینجا نیست 🐀 (@JohnMu) 29 نوامبر 2022

منبع