بعید است گوگل سهمیه فهرست بندی درخواست را افزایش دهد


لوگوی گوگل با صندلی

جان مولر از گوگل گفت که ابزار بازرسی URL کنسول جستجوی گوگل برای ارسال یک صفحه برای خزیدن احتمالاً به این زودی شاهد افزایش سهمیه نخواهد بود. او گفت ماستودون، “با توجه به اینکه چقدر ناخواسته در آنجا ارسال می شود، نمی بینم که ما این محدودیت ها را افزایش دهیم.”

دیوید ایوانو پرسید، “تیم GSC باید سهمیه هایی را که از 7 دامنه مختلف و 20 تا 30 درخواست برای فهرست مجدد چندین وب سایت بود که ما به طور کامل گوگل را مسدود می کنیم، حذف کند.”

سهمیه کنسول جستجوی گوگل

جان پاسخ داد، “معمولاً سیستم های ما تغییرات بزرگتری را در مورد نمایه سازی نسبتاً سریع انجام می دهند، و کمی سریعتر دوباره می خزند. با توجه به اینکه چقدر ناخواسته در آنجا ارسال می شود، نمی بینم که ما این محدودیت ها را افزایش دهیم (یا اگر چنین است، پس نادیده می گیریم. ارسال‌های بیشتر). من توصیه می‌کنم روی ساختن چیزها به‌خوبی قابل خزیدن تمرکز کنید، به‌گونه‌ای که Googlebot تمام تلاش خود را برای خزیدن آن به خوبی انجام دهد. من می‌دانم که این کار به سادگی یک دکمه فشاری نیست.”

آیا اغلب از این ویژگی استفاده می کنید؟ من به ندرت از آن استفاده می کنم، تقریباً هرگز. اما این سایت خیلی سریع خزیده و ایندکس می شود.

به عنوان یادآوری، گوگل سهمیه های این مورد را در سال 2018 یا بیشتر تغییر داد. در آن زمان، جان چیزی مشابه گفت، او گفت که افرادی از آن برای سوء استفاده از گوگل و جستجوگران استفاده می کنند. مردم محتوای هک شده، هرزنامه و سایر اشکال محتوایی را ارسال می‌کردند که گوگل نمی‌خواست در فهرستشان باشد. بنابراین گوگل مجبور شد نحوه عملکرد سیستم سهمیه بندی را تغییر دهد تا بین استفاده خوب از ابزار و استفاده بد از ابزار تعادل برقرار کند.

بنابراین به این زودی انتظار تغییرات زیادی با این ویژگی نداشته باشید.

بحث انجمن در ماستودون.منبع