بهبود عملکرد در WordPress 6.1 • Yoast

تیم عملکرد هسته وردپرس کارهای باورنکردنی برای سریعتر کردن پلتفرم در نسخه 6.1 انجام داده است. این تیم متشکل از اعضای Google، 10up، XWP و Yoast، در سال 2021 برای نظارت، ارتقا و ارتقای عملکرد هسته وردپرس و اکوسیستم اطراف آن تشکیل شد. بدون آنها، این پیشرفت ها امکان پذیر نخواهد بود.

وقتی صفحه ای را درخواست می کنید، وب سرور باید مقداری را بازگرداند headers که حاوی اطلاعات فنی در مورد صفحه مانند وضعیت پاسخ است. این فاقد انعطاف‌پذیری است زیرا برخی از عملکردها در زمانی که کار نمی‌کنند headers در حال ارسال هستند. با حرکت send_headers پس از تجزیه پرس و جو توسط وردپرس، آن توابع اکنون به درستی کار می کنند. این تغییر ممکن است بر توسعه‌دهندگان افزونه تأثیر بگذارد و مدیریت آن‌ها را آسان‌تر کند header.

بهبود عملکرد در ویرایشگر

نسخه 6.1 به تلاش‌های نوسازی کد برای به‌روزرسانی مجموعه آزمایشی هسته و واحد وردپرس برای PHP 8.0 و 8.1 و همچنین آماده‌سازی برای ادامه داده است. PHP 8.2. انتظار می‌رود نسخه 8.2 PHP در 24 نوامبر 2022 منتشر شود. می‌توان انتظار داشت تغییرات قابل توجهی در PHP 8.2 رخ دهد که می‌تواند روی بسیاری از تم‌ها و افزونه‌ها تأثیر بگذارد.

وردپرس 6.1 بهبودهای سازگاری مهمی با PHP 8.0 و 8.1 دریافت می کند. همه اینها به لطف کار باورنکردنی بسیاری از توسعه دهندگان، به ویژه جولیت ریندرز فولمر امکان پذیر است. چند نفر از ما یوسترها نیز در این تلاش سهیم بودند، یعنی سرگئی بریوکوف، کارولینا، و آری استاتوپولوس!

وردپرس 6.1 تلاش جمعی از یک تیم عظیم از توسعه دهندگان و مشارکت کنندگان است. ژان باپتیست آدرا – سرپرست تیم تریاژ – برخی از آنها را به اشتراک گذاشت آمار شگفت انگیز در مورد مشارکت به این نسخه. چشمگیر 800 مردم از حداقل 60 کشور و 180 شرکت شناسایی شده به وردپرس 6.1 کمک کرد.

خوب است توجه داشته باشید که اخطار منسوخ شدن یک خطا نیست، بلکه نشان‌دهنده محل کار اضافی برای سازگاری قبل از PHP 9 است (یعنی زمانی که اعلامیه‌ها به خطاهای مرگبار تبدیل می‌شوند). با اخطار منسوخ شدن، کد PHP به کار خود ادامه می دهد و هیچ چیز خراب نمی شود.

تغییرات در روال بارگذاری

این یک پیشرفت بسیار مورد انتظار و مورد استقبال بسیاری، به ویژه توسعه دهندگان است. جانی هریس – مشارکت کننده ای که روی این بهبود کار کرده است، هیجان خود را در توییت اخیر به اشتراک گذاشته است.

آواتار ادوین تونن

منبع

در وردپرس 6.1، بهبود قابل توجهی در عملکرد پایگاه داده وجود دارد. پرس و جوهای پایگاه داده در WP_Query اکنون در حافظه پنهان هستند. بلیطی که بیش از 5 سال روی آن کار می کردم ادغام شد. این باید منجر به میلیاردها پرس و جوی پایگاه داده کمتر تکرار شود https://t.co/ippLh2CM5o

– جانی هریس (@thespacedmonkey) 27 سپتامبر 2022

بهبودهایی در REST API

وردپرس 6.1 – آخرین نسخه اصلی سال 2022 – بالاخره آمد! این نسخه گامی در مسیر درست برای ویرایش کامل سایت است که گزینه‌های سفارشی‌سازی و بهبودهای مختلف را در تجربه ایجاد محتوا و ایجاد سایت به ارمغان می‌آورد. ما تغییرات قابل توجهی را در این به روز رسانی پوشش داده ایم که می توانید در اینجا مشاهده کنید. این پست به بررسی پیشرفت‌های عملکردی که به پلتفرم منبع باز مورد علاقه ما می‌آیند اختصاص دارد.

قدم بزرگ رو به جلو در این نسخه این است که آزمایشات واحد هسته وردپرس اکنون بر روی PHP 8.1 و 8.2 انجام می شود. در حالی که سازگاری کامل با PHP 8.1 و 8.2 هنوز در حال پیشرفت است، این باید از معرفی مسائل جدید PHP در هسته وردپرس جلوگیری کند. همه مسائل شناخته شده باقیمانده اعلامیه های منسوخ شدن هستند.

وردپرس 6.1 دو جدید معرفی می کند بررسی سلامت سایت برای کش اشیاء پایدار و کش صفحه.

  • کش اشیاء پایدار – این بررسی جدید تعیین می‌کند که آیا سایت از حافظه پنهان شی دائمی استفاده می‌کند یا خیر و اگر برای سایت منطقی باشد آن را توصیه می‌کند. همچنین به یک منبع پشتیبانی ایجاد شده برای چک پیوند می دهد. چند فیلتر برای ارائه دهندگان هاست قرار داده شده است تا مراحل خاص تری را در مورد محیط خود ارائه دهند.
  • کش کامل صفحه – این بررسی جدید تعیین می کند که آیا سایت از یک راه حل کش کامل صفحه استفاده می کند و آیا زمان پاسخ قابل قبول است یا خیر. همچنین چند فیلتر برای شرکت های میزبان اضافه می کند تا آستانه پاسخ را سفارشی کنند و هدرهای کش خود را اضافه کنند تا شناسایی شوند.

سازگاری بهبود یافته با PHP 8x

برخی بهینه‌سازی‌ها در ویرایشگر بلوک انجام شد تا از تماس‌های تکراری به سیستم فایل و پردازش آن جلوگیری شود block.json فایل ها. این تغییرات باید عملکرد بارگذاری را بهبود بخشد و به نفع همه سایت های وردپرس باشد. آری استاتوپولوس – یکی دیگر از اعضای تیم مشارکت کننده اصلی وردپرس ما – مسئول انجام این اتفاق بود!

آیا می خواهید بهبود عملکرد بیشتری را امتحان کنید؟

وردپرس 6.1 به طور خودکار اضافه می شود decoding="async" به ویژگی های تصویر به زبان ساده، این تابع به مرورگر بازدیدکننده شما می گوید که اشکالی ندارد که تصاویر را کمی دیرتر به نفع اطلاعات و داده های دیگر بارگیری کنید. این باعث می شود که صفحه محتوا سریعتر بارگذاری شود و همچنین زمان رندر صفحه را کاهش می دهد. این یک تقویت کننده عملکرد بزرگ برای هر صفحه وب حاوی تصاویر زیادی است. همچنین خوب است بدانید که می توانید این عملکرد را حذف کنید.

بهبود سلامت سایت

هدف این تغییرات کاهش تعداد کوئری های پایگاه داده و سرعت بخشیدن به سایت ها است، به ویژه در هنگام استفاده از حافظه پنهان اشیاء دائمی مانند Redis یا Memcached، زیرا تا زمانی که کش ها باطل نشود، کوئری پایگاه داده دوباره اجرا نمی شود. با پرس و جوهای پایگاه داده کمتر، صفحات شما سریعتر بارگذاری می شوند، بنابراین تجربه کاربری بهتری برای بازدیدکنندگان فراهم می کند.

را افزودن کش به WP_Query یکی از مهمترین بهبودهای عملکرد در وردپرس 6.1 است. اساساً، هر بار که یک بازدیدکننده یک صفحه وب را درخواست می کند، مرورگر آنها باید درخواستی را از وب سرور درخواست اطلاعات کند. سرور باید به این درخواست پاسخ دهد و داده ها را از یک پایگاه داده (یا چندین مورد) برای ارسال بازیابی کند. با پیاده سازی کش در WP_Query، دفعه بعد که بازدیدکننده دیگری همان صفحه را درخواست کرد، داده های صفحه به جای بازیابی مستقیم داده ها از پایگاه داده، از حافظه پنهان وب سایت بازیابی می شود.

تیم وردپرس Core Performance ایجاد کرده است افزونه Performance Lab به کاربران امکان دسترسی زودهنگام به ماژول های عملکرد جدیدی را که روی آنها کار می کنند، بدهد. آن را نصب کنید و می‌توانید آخرین پیشرفت‌های آنها را خودتان امتحان کنید، ببینید چگونه بر عملکرد سایت شما تأثیر می‌گذارند و هر گونه بازخوردی را که دارید به اشتراک بگذارید. اگر می‌خواهید حتی بیشتر درگیر باشید، می‌توانید به‌عنوان یک مشارکت‌کننده نیز کمک کنید! و اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهبود عملکرد در 6.1 هستید، فراموش نکنید که این را بررسی کنید. موضوع راهنمای زمینه عملکرد. حاوی اطلاعات مفیدی برای توسعه دهندگان است!