به‌روزرسانی الگوریتم Google Coati


دیروز در SMX Next این امتیاز را دارم که با هیونگ جین کیم، معاون جستجوی گوگل مصاحبه کنم. هیونگ جین کیم در 20 سال گذشته روی کیفیت جستجو کار کرده است و در رتبه بندی اصلی در جستجوی گوگل پیشرو است. او در طول مصاحبه چند بار به حیوان کواتی اشاره کرد و من مجبور شدم بپرسم منظور او چیست؟ من این را نیز پوشش دادم زمین موتور جستجو اما لازم است در اینجا نیز به آن توجه داشته باشم.

هیونگ جین کیم گفت کواتی فقط یک حیوان سیاه و سفید دیگر مانند پاندا یا پنگوئن نیست، بلکه همان چیزی است که پاندا به آن تکامل یافته است. بله، به روز رسانی الگوریتم پاندا گوگل به یک به روز رسانی جدید تبدیل شد، یک الگوریتم پاندا به روز شده، گوگل با کد داخلی Coati. من را پس گرفتند، می توانید تماشا کنید سخنرانی کلیدی SMX در حالت پخش برای دیدن عکس العمل من چون قبلاً اسم کواتی را نشنیده بودم. اما چند بار اشاره کرد و من مجبور شدم از او بپرسم منظورش چیست؟

او به ما گفت که بله، همانطور که در سال 2016 پوشش دادیم، پاندا در الگوریتم رتبه‌بندی هسته بزرگ‌تر «مصرف» شد. کواتی جانشین پاندا بود، او گفت کواتی به‌روزرسانی الگوریتم پاندا و آنچه پاندا به آن تکامل یافته است.

من پیگیری کردم تا بپرسم آیا ممکن است کواتی به عنوان آنچه ما این “به‌روزرسانی‌های اصلی” می‌نامیم در نظر گرفته شود، اما او گفت نه، پاندا و کواتی بخشی از الگوریتم رتبه‌بندی هسته هستند اما به طور خاص یک الگوریتم به‌روزرسانی اصلی نیستند.

من به شدت توصیه می کنم مصاحبه اصلی SMX را که با هیونگ جین کیم از گوگل انجام دادم تماشا کنید. اگر نمی خواهید، پس خلاصه لیلی ری را بخوانید در سرزمین موتورهای جستجو.

باز هم، فقط برای روشن شدن، هیچ چیز جدیدی در اینجا خارج از تاریخچه ای در مورد به روز رسانی الگوریتم گوگل که تا به امروز نمی دانستیم، وجود ندارد. اما با این درس تاریخ چیزی برای عمل وجود ندارد.

در اینجا برخی از واکنش های جامعه SEO در مورد این الگوریتم ناشناخته آورده شده است:

بحث انجمن در توییتر.

منبع