به‌روزرسانی جدید خزنده و جستجوی ایمن: جدیدترین از Google


احتمالاً نام Bard یا Google’s Search Generative Experience را شنیده اید. اما مطمئناً برخی از اطلاعات مهم در مورد اخبار موتورهای جستجو را از دست داده اید. در این مقاله شما را با ویژگی های جدید گوگل آشنا می کنیم که مورد توجه قرار نگرفته اند: خزنده جدید و SafeSearch به روز شده!

نتایج جستجوی گوگل

خزنده گوگل

خزنده چیست؟

و خزنده، همچنین به عنوان شناخته شده است عنکبوت، ربات اکتشاف یا bot d’indexation، هست یک برنامه کامپیوتری مورد استفاده موتورهای جستجو برای خزیدن خودکار محتوای وب.

به طور خاص، ابزاری است که از طریق صفحات وب به دنبال پیوندهای فرامتن حرکت می کند تا اطلاعات را جمع آوری کرده و در پایگاه داده موتور جستجو فهرست کند.

خزنده A را بازی می کند نقش مهمی در فرآیند نمایه سازی موتورهای جستجو دارد. به طور روشمند و سیستماتیک وب سایت ها را با دنبال کردن لینک های داخلی و خارجی و تجزیه و تحلیل محتوای صفحات بازدید شده بررسی می کند.

چگونه کار می کند؟

  1. این داده ها را استخراج می کند: عناوین، ابرداده ها، برچسب های ساختار، URL ها و متن قابل مشاهده در صفحات.
  2. این اطلاعات سپس توسط موتورهای جستجو برای رتبه بندی و نمایش نتایج جستجوی مرتبط به کاربران استفاده می شود.

مقدمه ای بر Google-InspectionTool

گوگل به تازگی اعلام کرده است راه اندازی آخرین ابزار اکتشافی خود، Google-InspectionTool.

این نسخه جدید Googlebot برای استفاده توسط ابزارهای تست جستجو، از جمله تست نتایج غنی و بازرسی URL در کنسول جستجو توسعه داده شده است.

طبق اطلاعات ارائه شده توسط گوگل در خود اسناد اختصاص داده شده به خزنده ها، Google-InspectionTool برای تقلید از رفتار Googlebot طراحی شده است (به جز توکن user-agent و user-agent).

بنابراین، اگر کاربران آن را در فایل های گزارش خود ببینند، بدون مشکل می توانند آن را شناسایی کنند.

خزیدن ربات گوگل

Safesearch: بررسی اجمالی و به روز رسانی

جستجوی ایمن، چیست؟

SafeSearch یک ابزار فیلتر محتوا است توسط گوگل ارائه شده است. با فیلتر کردن نتایجی که ممکن است حاوی محتوای بزرگسالان، صریح یا نامناسب باشد، هدف آن ارائه تجربه جستجوی ایمن‌تر است.

SafeSearch برای کمک به کاربران، به ویژه کودکان و خانواده ها، طراحی شده است تا هنگام جستجو در وب از دسترسی به اطلاعات یا تصاویر نامناسب جلوگیری کنند.

آخرین به روز رسانی ابزار

گوگل به‌روزرسانی‌هایی را در اسناد خود در رابطه با جستجوی ایمن انجام داده است. اما این به طور مشخص به چه معناست؟

بیانیه جدیدی اضافه شده است توضیح دهید که چرا توصیه می شودبه Googlebot اجازه دهید تا یک سایت دارای محدودیت سنی را بخزد.

به گفته گوگل، برای محتوایی که فقط برای بخشی از جمعیت بالای یک محدودیت سنی خاص قابل دسترسی است، توصیه می‌شود به Googlebot اجازه دهید بدون نیاز به این محدودیت سنی به محتوا دسترسی داشته باشد.

چطور انجام دادن ؟ صاحبان سایت می توانند با تأیید درخواست های Googlebot و ارائه محتوا بدون محدودیت سنی به این مهم دست یابند.

قبل از ترک…

اگر این مقاله در خزنده جدید و به روز رسانی Safesearch توسط Google شما آن را دوست داشتید، از اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری آن دریغ نکنید در خبرنامه دیجیتال ما مشترک شوید برای دریافت مقالات بعدی ما

همچنین می توانید بهترین مقالات ما را از طریق فید RSS ما دنبال کنید: (فقط آن را در فیدخوان RSS مورد علاقه خود (مثلاً Feedly) قرار دهید).

ما همچنین در لینکدین، توییتر، فیس بوک و یوتیوب فعال هستیم.

برای هرگونه سوال در رابطه با این مقاله، از قسمت “نظرات” برای ارسال نظرات خود برای ما دریغ نکنید، ما در اسرع وقت به شما (با کمال میل) پاسخ خواهیم داد.

منبع

شما مایل به دریافت هستید بهترین مقالات ما ?

(در هر زمان می توانید اشتراک خود را لغو کنید.)
منبع