به‌روزرسانی محتوای مفید Google می‌تواند محتوا را کاهش داده و تبلیغ کند

گلن گیب از دنی سالیوان، رابط جستجوی گوگل پرسید: “با این به روز رسانی برای سیستم محتوای مفید، آیا سیستم به زودی چندین کار را انجام خواهد داد (تنزل + ارتقاء)؟ مطمئن شوید که این را به درستی متوجه شده ام.”

روز گذشته گزارش دادیم که چگونه Google به‌روزرسانی سیستم محتوای مفیدی را منتشر می‌کند که می‌تواند «جواهرات پنهان» را در اعماق وب شناسایی کند و آن را در نتایج جستجوی Google تبلیغ کند. همانطور که گلن گیب اشاره می کند، این بدان معناست که سیستم محتوای مفید اکنون نه تنها می تواند محتوای غیر مفید را کاهش دهد، بلکه در همان زمان، “جواهرات پنهان” را در محتوا نیز تبلیغ می کند.

این توییت هاست:

اگر گوگل رسمی را بخوانید صفحه محتوای مفید از نزدیک، خواهید دید که بیشتر جنبه منفی دارد. این سیستم می‌گوید: «هدف سیستم محتوای مفید، پاداش بهتر به محتوایی است که بازدیدکنندگان احساس می‌کنند تجربه رضایت‌بخشی داشته‌اند، در حالی که محتوایی که انتظارات بازدیدکنندگان را برآورده نمی‌کند، عملکرد خوبی نخواهد داشت».

در اینجا گلن پاسخ دنی سالیوان را خلاصه کرد:

«سیستم به‌طور خودکار محتوایی را شناسایی می‌کند که به نظر می‌رسد ارزش کمی دارد، ارزش افزوده کمی دارد یا به‌طور خاص برای مردم مفید نیست». با این احساسات منفی ادامه می‌یابد، «هر محتوایی – نه فقط محتوای غیر مفید – در سایت‌هایی که به طور کلی دارای مقادیر نسبتاً بالایی از محتوای غیر مفید هستند، با فرض اینکه محتوای دیگری در جای دیگری از وب وجود داشته باشد، احتمال کمتری دارد که در جستجو عملکرد خوبی داشته باشد. بهتر است نمایش داده شود. به همین دلیل، حذف محتوای غیر مفید می تواند به رتبه بندی محتوای دیگر شما کمک کند.”