به‌روزرسانی WHOIS (و رفع ناشناس بودن Afnic) برای دامنه‌های fr: چه اقداماتی باید انجام داد؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش، لطفا در صورت تمایل به مستقیماً با افنیک تماس بگیرید از وب سایت آنها یا حساب توییتر آنها.

سوالات متداول

یادآوری: WHOIS چیست؟

اگر این روش بعد از چند هفته جواب نداد، در نزدیک شدن به آن تردید نکنید انجمن SEOCAMP که می تواند به شما کمک کند تا یک اقدام هماهنگ برای اعمال فشار بر صاحبان شناسایی شده ای که داده ها را به روز نمی کنند و انتقال دامنه .fr شما را مسدود می کنند، انجام دهید.

رویه‌ها از ثبت‌کننده‌ای به ثبت‌کننده دیگر کمی متفاوت است، اما همیشه در بخش «مدیریت دامنه» اتفاق می‌افتد.

به روز رسانی whois en internetbs
دسترسی به به روز رسانی داده های WHOIS در Internetbs.net برای دامنه .fr

و NIC-دسته یک شناسه منحصر به فرد است که توسط InterNIC به هر دارنده منطقه نام دامنه اختصاص داده شده است. این شناسه از دو قسمت تشکیل شده است: یک قسمت الفبایی و یک قسمت عددی. قسمت حروف الفبا معمولاً مخفف نام دارنده یا سازمان است.

منبع

این به 4 دلیل اصلی بسیار مهم است:

 1. هنگامی که یک نام دامنه منقضی شده .fr (از مالک سابق) را دوباره خریداری می کنید، بر خلاف سایر TLD ها، تغییر ثبت کننده (انتقال نام دامنه از یک ثبت کننده به ثبت کننده دیگر) به طور خودکار WHOIS را تغییر نمی دهد. (مالک نام دامنه). بنابراین انجام یک “به روز رسانی” الزامی است تا نام دامنه .fr خریداری شده اکنون رسماً به نام شما یا شرکت شما باشد.
 2. اگر جزئیات مالک نام دامنه .fr خود را به روز نکنید (و سایر NDD مرتبط با قلمرو فرانسه) با داده‌های دقیق، در هر زمانی خطر پاک شدن دامنه‌های خود توسط Afnic را دارید !
 3. اگر به درخواست‌های Afnic که هر سال به‌طور تصادفی نام‌های دامنه را آزمایش می‌کند پاسخ ندهید (به دلیل نادرست بودن اطلاعات تماس مالک، به‌روزرسانی نشده یا نادرست)، نام دامنه با مشخصات مالک تایید نشده به سادگی پس از مدت زمان معینی برای همیشه حذف می شود (چه وب سایت شما برای شما xK€ درآمد داشته باشد یا خیر، Afnic این را در نظر نمی گیرد)!
 4. اگر شخصی از طریق Afnic علیه شما شکایت کند و شما هویت خود را ثابت نکنید (یا هویت شما با داده های WHOIS مرتبط با دامنه مطابقت ندارد)، همه نام‌های دامنه مرتبط با NIC-handle ما می‌توانند توسط Afnic حذف شوند !

چه یک نام دامنه منقضی شده خریداری کرده باشید، چه شرکتی با یک سایت .fr یا صرفاً یک وب سایت واحد، به روز رسانی اطلاعات تماس WHOIS گام بسیار مهمی است که برای جلوگیری از بروز مشکل در دامنه جدید شما باید کاملاً انجام شود.

در اینجا روش برای درخواست افشای داده های یک دارنده نام دامنه .fr (فرد فیزیکی) از طریق افنیک :

 • وقت ملاقات در این صفحه و مشخصات متقاضی خود را (صاحب حقوق) پر کنید.
 • دامنه ای را که در به روز رسانی جزئیات مالک مشکل ایجاد می کند، پر کنید.
 • هر گونه اطلاعات تماس را برای نماینده (وکیل) خود که به پرونده رسیدگی می کند، وارد کنید (این مرحله اختیاری است).
 • مهمترین قدم : پر کردن دلایل درخواست رفع ناشناس بودن افنیک: در این بخش باید مشخص کنید با دقت دلایلی که شما را به این درخواست سوق می دهد. شما باید به درخواست خود اسناد مربوط به خود را ضمیمه کنید که به شما امکان می دهد خود را شناسایی کنید و حقوق مالکیت معنوی خود را توجیه کنید (بسته به مورد شما: استخراج k-bis از شرکت خود (که می توانید به صورت رایگان در تاریخ دریافت کنید. مونیدنوم)، عصاره پایگاه داده INSEE، اعلامیه انجمن، شناسنامه و غیره)،
 • پس از تکمیل این مرحله، اکنون تأیید ارسال درخواست برای افشای اطلاعات شخصی صاحب سابق نام دامنه کافی است.

شما درخواست معافیت از ناشناس بودن را برای افنیک ارسال کردید و بعد چه؟

که است پایگاه داده ای است که حاوی اطلاعاتی در مورد دامنه های اینترنتی است. این اطلاعات عمومی است و برای همه قابل مشاهده است. WHOIS به این دلیل مهم است که به شما امکان می دهد بررسی کنید که آیا دامنه در دسترس است یا نه، هویت صاحب دامنه را بدانید و در صورت بروز مشکل، جزئیات تماس را پیدا کنید.

دسته NIC چیست؟

در اینجا روش برای internetbsیکی از پرکاربردترین رجیسترها در جهان:

 • وارد حساب internetbs.net خود شوید.
 • با کلیک کردن بر روی تب “.fr” همه دامنه های .fr را که در اختیار دارید جستجو کنید.
 • روی دامنه انتخابی خود کلیک کنید سپس به ” به روز رسانی تماس با Whois » ;
 • سپس اطلاعات تماس را بررسی کنید و مطمئن شوید که ایمیل وارد شده ایمیلی است که AFNIC به سادگی می تواند به شما برسد.
 • برای ذخیره تغییرات روی “ذخیره” کلیک کنید.

چگونه از Afnic بخواهیم ناشناس بودن مالک نام دامنه .fr را لغو کند؟ 4 مرحله

فرم درخواست معافیت از گمنامی افنیک
نمای کلی فرم درخواست معافیت از ناشناس بودن AFNIC

بریزید از حذف هر گونه دامنه .fr منقضی شده توسط Afnic خودداری کنید، در اینجا توصیه های صادر شده توسط انجمن SEOCAMP، انجمن فرانسوی SEOs:

 1. جزئیات مالک خود را در تمام دامنه های .fr خود، بدون توجه به ثبت نام دامنه ای که برای سفارش یا ذخیره نام دامنه خود استفاده می کنید، به روز کنید.
 2. اگر دامنه منقضی شده ای را از شخص دیگری خریداری کرده اید، ممکن است مشکلی در به روز رسانی اطلاعات تماس مالک وجود داشته باشد. اگر مالک قبلی انتقال را تایید نکرده باشد ;
 3. در این مورد، ضروری است که از Afnic، انجمن فرانسوی برای نام‌گذاری اینترنت، که ثبت رسمی نام‌های دامنه در .fr، .re، .pm، .yt، .wf و .tf همکاری می‌کند، بخواهیم تا ناشناس بودن مالک سابق دامنه این کار تماس با دومی را برای تأیید قطعی مالکیت دامنه جدید خود و به روز رسانی جزئیات تماس WHOIS برای شما آسان تر می کند تا بتوانید به هر ایمیل تأیید مالکیت ارسال شده توسط Afnic پاسخ دهید.

چگونه دامنه .fr خود را WHOIS به روز کنیم؟

در اینجا دلیل آن است.

این مقاله برای همه ناشران سایت در نظر گرفته شده است که پس از خرید نام دامنه .fr، .re، .pm، .yt، .wf یا .tf (منقضی شده یا خیر) به مالک قبلی، در به روز رسانی WHOIS خود با مشکل مواجه می شوند. اگر به‌روزرسانی جزئیات اختصاصی‌تان از ثبت‌کننده شما کارساز نیست، باید درخواستی را به Afnic ارسال کنید تا ناشناس بودن خود را لغو کند. در اینجا دلیل، خطرات ناشی از این کار، و نحوه ادامه دادن آمده است.

به روز رسانی whois .fr AFNIC

به روز رسانی جزئیات WHOIS برای دامنه های .fr، .re، .pm، .yt، .wf و .tf خریداری شده از اشخاص ثالث: چرا مهم است؟