تأثیر به‌روزرسانی هرزنامه پیوند Google دسامبر 2022


چهارشنبه گذشته، 14 دسامبر، گوگل شروع به انتشار به‌روزرسانی هرزنامه پیوند در دسامبر 2022 کرد، و به نظر می‌رسد حداقل بر اساس ابزارهای چت و ردیابی که من دنبال می‌کنم، این به‌روزرسانی هرزنامه پیوندی دارای برخی موارد است. من تعداد زیادی گزارش واقعی از سایت‌ها می‌بینم که تأثیر زیادی دارند و Google واقعاً می‌تواند پیوندهایی را که قبلاً با سایر الگوریتم‌های پیوند انجام نمی‌داد منطقه‌بندی کند.

به عنوان یادآوری، در اینجا برخی از حقایق سریع در مورد این به روز رسانی آورده شده است، و سپس در زیر، برخی از تأثیرات آن را بر روی سایت هایی که این الگوریتم پیوند SpamBrain در آنها انتخاب کرده است به اشتراک می گذارم:

اطلاعات سریع به‌روزرسانی هرزنامه Google Link دسامبر 2022

در اینجا مهمترین چیزهایی که در حال حاضر به صورت کوتاه می دانیم آورده شده است:

  • نام: به‌روزرسانی هرزنامه پیوند Google دسامبر 2022
  • تاریخ عرضه: در 14 دسامبر شروع به انتشار کرد
  • عرضه: تا دو هفته طول می کشد تا به طور کامل عرضه شود
  • اهداف: هم سایت های خریدار لینک و هم سایت هایی که برای ارسال لینک های خروجی استفاده می شوند را هدف قرار می دهد.
  • پنالتی: این کار لینک هایی را که به عنوان هرزنامه تشخیص می دهد “خنثی” می کند و بنابراین پیوندهایی که شناسایی می شوند شمارش نمی شوند و ممکن است در رتبه بندی کاهش پیدا کنند.
  • یک اقدام دستی نیست: این یک اقدام دستی نیست، بنابراین در صورت ضربه خوردن در کنسول جستجو به شما اطلاع داده نمی شود.
  • جهانی و همه زبان ها: این یک راه اندازی جهانی است و همه زبان ها را تحت تأثیر قرار می دهد.
  • SpamBrain: این اولین باری است که گوگل از تشخیص هرزنامه مبتنی بر هوش مصنوعی، یعنی SpamBrain، برای اهداف هرزنامه لینک استفاده می‌کند.

سئو چتر

در اینجا برخی از گفتگوهای عمومی از انجمن ها، توییتر و منطقه نظرات اینجا است که در این به روز رسانی پیدا کردم:

WebmasterWorld:

ترافیک جستجوی من تا کنون 31٪ افزایش یافته است، بسیار خوب است که ادامه پیدا کند، اما روز اول این به روز رسانی ها یک ناهنجاری است. مطمئن نیستم، اما فکر نمی‌کنم خرید لینک از مزارع پیوند و غیره مشکل بزرگی در جایگاه من باشد. من فکر می کنم یکی از سایت های رقیب بزرگ ممکن است این کار را انجام دهد. جالب است که ببینیم حال آنها چگونه است ….

و امروز دوباره -50 درصد هستیم. عدم خرید لینک یا تبادل لینک

ترافیک همه جا را فرا گرفته است… نیمه اول روز سر به فلک می کشد، سپس به طور ناگهانی از یک صخره سقوط می کند. صفحه اصلی من و صفحات فرود اصلی من همه در ترافیک بازدید می کنند، -80٪ ​​در برخی روزها، سپس به حالت عادی برمی گردند، سپس دوباره رها می شوند… تقریباً دو هفته قبل روشن و خاموش می شوند. دیروز ترافیک بریتانیا به طور ناگهانی خاموش شد و تا پایان روز -45٪ بود… امروز صبح امروز ترافیک ایالات متحده 72٪ کاهش یافت. در همین حال، بازدید از صفحات محتوای فردی هنوز نسبتاً قوی است.

همانطور که برای من انتظار می رود امروز ترافیک کاهش یافته است و به نظر سطح آخر هفته است.

کاهش بزرگ دیگری در ترافیک جستجو امروز… کاهش 18 درصدی در ساعت 5 بعد از ظهر. ترافیک اساساً بین ساعت 6 صبح تا 10 صبح متوقف شد. ایالات متحده 25 درصد و ترافیک بریتانیا 34 درصد کاهش یافته است. AU و CA نیز کاهش یافته است. گوگل امروز دمپر را در تمام طول روز روشن کرد.

ترافیک گوگل ما در چند روز گذشته کمی افزایش یافته است، که برای سایت مسافرتی ما در این زمان از سال عادی نیست. معمولاً تا بعد از کریسمس شاهد افزایشی نیستیم.

به طور معمول، جمعه ها و شنبه ها ضعیف ترین روزهای هفته هستند، اما از دیروز بعد از ظهر، ترافیک گوگل به طور پیوسته در حال افزایش است. به گفته Xovi، رتبه مهم ترین کلمات کلیدی من که از زمان آپدیت اسپم آسیب دیده اند نیز در حال بهبود است.

ترافیک اصلا ثابت نیست

کلاه سیاه جهان

مطمئن نیستم که این به‌روزرسانی پیوند بود یا جدیدترین آن، اما من قبلاً در 24 ساعت گذشته مقدار زیادی از آن را حذف کرده‌ام.

من قبلاً در 3 روز گذشته بسیار افت کرده ام

قبلاً در 24 ساعت گذشته رتبه های زیادی کاهش یافته است. مطمئن نیستم که به‌روزرسانی می‌تواند به این سرعت منتشر شود یا خیر، اما بله… به شدت ضربه خوردم و لینک‌های زیادی خریدم…

نظرات:

ترافیک بسیار کم …

3 کلمه کلیدی اصلی من در 14 دسامبر از SERP ناپدید شدند و از آن زمان دیگر در گزارش کنسول جستجو نمایش داده نشدند. کسی همین مشکل رو داره؟

پس از HCU که این هفته شروع شد، من 20 درصد دیگر از ترافیک خود را در یکی از سایت های وردپرس خود از دست دادم. اما امروز ترافیک G دو برابر شده است. ممکن است فکر کنید که این خبر خوبی است، اما این معمولاً به این معنی است که فردا، ترافیک من به پایین ترین حد خود خواهد رسید. خیلی عجیب. کس دیگری این را تجربه کرده است؟

سلام، فقط برای اینکه مطمئن شوم من تنها نیستم.. کسی با افت مداوم ترافیک؟

نظرات در آن انجمن ها همچنان ادامه دارد و ادامه دارد.

از طریق توییتر:

از طريق @chy_ayon:

برای اندازه واقعی کلیک کنید

برخی از نظرسنجی ها:

ابزارهای ردیابی گوگل

بررسی کنید که ابزارها از چهارشنبه، 14 دسامبر چه چیزی را نشان می‌دهند:

RankRanger:

برای اندازه واقعی کلیک کنید

سمروش:

برای اندازه واقعی کلیک کنید

سئوی شناختی:

برای اندازه واقعی کلیک کنید

SERPmetrics:

برای اندازه واقعی کلیک کنید

موزکست:

برای اندازه واقعی کلیک کنید

رتبه بندی وب پیشرفته:

برای اندازه واقعی کلیک کنید

Accuranker:

برای اندازه واقعی کلیک کنید

الگورو:

برای اندازه واقعی کلیک کنید

SERPSstat:

برای اندازه واقعی کلیک کنید

بنابراین، به نظر من، این به‌روزرسانی برای کسانی که هر نوع پیوندسازی را انجام داده‌اند، بسیار مهم به نظر می‌رسد.

بحث انجمن در توییتر، WebmasterWorld و دنیای کلاه سیاه.

منبع