تجربه جدید ویرایش سایت • Yoast

Camille مدیر محتوا در Yoast است. او پست های وبلاگ را می نویسد و بهینه می کند و از ایجاد محتوایی که به افراد در تسلط بر سئو کمک می کند لذت می برد.

آواتار کامیل کانینگهاممنبع

اکنون این امکان وجود دارد که یک بلوک را در بالای صفحه ثابت نگه دارید، زیرا بازدیدکننده سایت صفحه شما را به سمت پایین اسکرول می کند. در حال حاضر، این فقط برای بلوک های گروه سطح بالا کار می کند. برای امتحان کردن آن، به سادگی یک بلوک گروهی را به صفحه یا پست خود اضافه کنید و باید بتوانید تب Position را در تنظیمات بلوک ببینید. به جای پیش‌فرض، «Sticky» را انتخاب کنید و این بلوک چسبنده می‌شود و همیشه در بالای پنجره نمایش باقی می‌ماند. یه جورایی باحاله، درسته؟

بلوک ناوبری بهبود یافته

وردپرس 6.2 دارای یک درج کننده بلوک تجدید شده است که می توانید با کلیک کردن روی نماد آبی آبی در بالای هر صفحه یا پستی که در حال ویرایش آن هستید به آن دسترسی داشته باشید. ظاهر جدید ساده‌تر به نظر می‌رسد و منظور ما از راه خوبی است. اکنون می توانید از درج کننده بلوک برای افزودن بلوک ها، الگوها و رسانه ها به طور مستقیم به محتوای خود استفاده کنید. شما فقط می توانید تصویر مورد نظر خود را در صفحه بکشید و رها کنید. درج کننده بلوک همچنین پیش نمایشی از بلوک ها، الگوها یا تصاویر را در حالی که دسته ها را در دید شما نگه می دارد، به شما می دهد. این کار وزن کردن گزینه های خود و دسترسی به محتوای مورد نظر را آسان تر می کند.

علاوه بر بهبود عملکرد، موارد بسیار دیگری نیز وجود دارد که روی آنها کار شده است که کمی کمتر قابل مشاهده هستند. بیایید به چند نکته برجسته بپردازیم و به شما نشان دهیم که در زیر سرپوش وردپرس 6.2 چه می‌گذرد.

سازگاری بهبود یافته با PHP8

این نسخه جدید وردپرس با یک Style Book ارائه می شود که به شما یک نمای کلی از نحوه ظاهر هر بلوک در کتابخانه سایت شما می دهد. فقط روی نماد Styles در بالای صفحه خود (در کنار دکمه انتشار/به‌روزرسانی و نماد تنظیمات) کلیک کنید و نماد کتاب سبک را انتخاب کنید که در زیر آن نشان داده می‌شود. این کار تغییر ظاهر بلوک هایی را که در صفحه خود استفاده می کنید، به عنوان مثال، سبک سرفصل ها یا پاراگراف ها را آسان می کند. داشتن همه اینها در یک مکان ویرایش همه این عناصر را آسان تر می کند و استایل شما را ثابت نگه می دارد.

کتاب سبک جدید در وردپرس 6.2
کتاب سبک جدید در وردپرس 6.2

یک بلوک چسبنده به صفحه خود اضافه کنید

اینها مهمترین ویژگی ها در آخرین نسخه وردپرس بودند، اما این بدان معنا نیست که ما همه چیز را پوشش داده ایم. توصیه می کنیم این آخرین نسخه وردپرس را به روز کنید و خودتان آن را امتحان کنید! نظر خود را در مورد تمام تغییرات ویرایشگر بلوک در نظرات زیر با ما در میان بگذارید. ما بی صبرانه منتظر شنیدن تجربیات شما هستیم!

اینجاست، وردپرس 6.2 منتشر شده است و با این به روز رسانی چیزهای زیادی را برای شما به ارمغان می آورد تا از آن لذت ببرید! با وفادار ماندن به فرمت، این نسخه از موسیقی جاز اریک آلن دولفی جونیور نامگذاری شده است. WordPress 6.2 «Dolphy» با یک ویرایشگر سایت به روز شده است که به شما کنترل بیشتری بر ظاهر وب سایت و صفحات شما می دهد. اما تمرکز روی عملکرد نیز وجود دارد، با این که این اولین نسخه وردپرس است که پیشروی عملکردی داشت! و بسیاری از پیشرفت‌های دیگر، مانند رفع مشکلات دسترسی، سازگاری با PHP8 و موارد دیگر. همه چیز را در اینجا بخوانید!

ویرایشگر سایت

یکی دیگر از ویژگی های جدید که بخشی از درج کننده بلوک جدید است، گزینه اضافه کردن رسانه از OpenVerse است. OpenVerse یک کتابخانه رسانه ای گسترده با بیش از 600 میلیون تصویر و صدا با مجوز آزاد است. این می تواند به شما کمک کند یک تصویر (یا قطعه صوتی) مناسب را پیدا کنید و آن را مستقیماً به صفحه وارد کنید.

بلوک رابط درج کننده در وردپرس 6.2
درج تصویر با درج بلوک

وردپرس 6.2 با یک کتاب سبک همراه است

همچنین خوب است بدانید: این اولین نسخه وردپرس با سرنخ عملکرد بود! سرب عملکرد با این نسخه بود فلیکس آرنتز. با یک سرب عملکرد پیوستن به تیم آزادسازی، می توانیم با خیال راحت فرض کنیم که عملکرد همچنان بخش مهمی از نسخه های آینده وردپرس خواهد بود.

در زیر کاپوت

نکته حرفه ای: همچنین توصیه می‌کنیم حالت تمام صفحه را فعال کنید (که رابط کاربری مدیریت شما را پنهان می‌کند) تا صفحه‌ای حتی تمیزتر و کم‌تر حواس‌پرتی داشته باشید.

حالت بدون حواس پرتی در وردپرس 6.2
برای فعال کردن حالت بدون حواس، به گزینه‌ها در گوشه بالا سمت راست بروید

بهبود عملکرد

می توانید ویرایشگر سایت را با رفتن به Appearance در نوار کناری و کلیک بر روی ویرایشگر در زیر آن پیدا کنید. بد نیست بدانید که ویرایشگر سایت فقط در وب سایت هایی موجود است که از تم بلوک استفاده می کنند. بنابراین اگر گزینه ویرایشگر را نمی بینید، ممکن است از تمی استفاده کنید که از ویرایشگر سایت پشتیبانی نمی کند.

تجربه ای روان تر برای درج کننده بلوک

عملکرد وب سایت شما امروزه ضروری است. به همین دلیل است که این به‌روزرسانی با بهبودهای عملکردی بسیاری همراه است که در معیارهای معیارهای Web Vitals و Server Timing قابل مشاهده است. وردپرس 6.2 راهنمای میدانی همچنین به ما می گوید که عملکرد برای مضامین بلوکی با حدود 20٪ TTFB سریعتر (زمان تا اولین بایت، معیاری برای تعیین پاسخگویی یک سرور وب) و حدود 14٪ LCP سریعتر (مدت زمانی که برای بزرگترین قطعه طول می کشد) بهبود می یابد. محتوا روی صفحه نمایش داده شود). در صفحات با تصاویر قهرمان، بهبود LCP حتی بیشتر از حدود 19٪ است.

بلوک پیمایش قبلاً در ویرایشگر بلوک موجود بود، اما با این آخرین نسخه استفاده از آن کمی آسان‌تر شده است. این به شما امکان می دهد موارد جداگانه را در منوی خود در تنظیمات بلوک بلوک ناوبری خود اضافه، حذف و ویرایش کنید. همچنین می توانید آیتم های منو را بکشید و رها کنید تا ترتیب نمایش آنها را تغییر دهید. شما می توانید انتخاب کنید که یک منوی موجود نشان داده شود یا یک منوی جدید درست در آنجا ایجاد کنید (منوی مورد نظر خود را با کلیک بر روی سه نقطه در تنظیمات بلوک انتخاب کنید). نکته جالب این است که می‌توانید «جستجو» را به منوی خود اضافه کنید، که یک عملکرد جستجو را به بلوک ناوبری شما اضافه می‌کند. همچنین عناصر دیگری نیز وجود دارد که می توانید اضافه کنید، فقط روی نماد مثبت در تنظیمات بلوک کلیک کنید و آن را امتحان کنید!

معرفی تب های تنظیمات و سبک های بلوک

گزینه هایی که به نوار کناری تنظیمات بلوک اضافه می شوند همچنان در حال رشد و افزایش هستند. این عالی است، زیرا به ما کنترل بیشتری بر بلوک هایی که در یک صفحه استفاده می کنیم، می دهد. اما کمی شلوغ می شد. به همین دلیل است که وردپرس 6.2 تب های تنظیمات و سبک های بلوک را معرفی می کند. هنگامی که یک بلوک انتخاب می شود، نوار کناری دو تب را به شما نشان می دهد، یکی برای تنظیمات عمومی تر و دیگری برای استایل ها. دومی تمام گزینه هایی را که برای تغییر ظاهر بلوک خود دارید به شما نشان می دهد. این به سازماندهی بیشتر نوار کناری کمک می کند و به کاربران کمک می کند تا بفهمند برای ایجاد تغییرات در بلوک باید کجا باشند.

حالت بدون حواس پرتی

مدت‌ها پیش، وردپرس 2.5 () copy_dir را برای کپی کردن دایرکتوری از یک مکان به مکان دیگر معرفی کرد. با این حال، این روش مقدار زیادی از حافظه، فضای دیسک، زمان و عملیات فایل را اشغال می کند. که اصلا ایده آل نیست. به لطف معرفی تابع move_dir در این نسخه، اکنون می توانید در زمان و فضای دیسک صرفه جویی کنید.

به روز رسانی به وردپرس 6.2

وردپرس قصد دارد تا حد امکان از نسخه های جدید PHP پشتیبانی کند. این بدان معناست که مشارکت‌کنندگان اصلی وردپرس سعی می‌کنند مشکلات احتمالی سازگاری را شناسایی کرده و تا آنجا که می‌توانند از این مشکلات جلوگیری کنند. این نسخه متفاوت نیست. تلاش قابل توجهی برای سازگاری وردپرس با PHP8 و کاهش خطر مواجه شدن کاربران وردپرس با هر گونه مشکلی انجام شده است.

بهبود دسترسی

بیشتر بخوانید: ویرایشگر بلوک وردپرس: چرا باید از آن استفاده کنید »