تصورات غلط و ارزش داده های شما

اگر این مقاله در ارزش داده های شما در تاریک وب و تصورات غلط اصلی در مورد آن شما آن را دوست داشتید، از اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری آن دریغ نکنید در خبرنامه دیجیتال ما مشترک شوید برای دریافت مقالات بعدی ما

شما مایل به دریافت هستید بهترین مقالات ما ?

برخلاف وب کلاسیک، Darkweb فقط با استفاده از نرم افزار خاصی قابل دسترسی است که امکان مرور ناشناس را فراهم می کند. این ویژگی ناشناس بودن تاریک وب را بسیار می کند برای کسانی که به دنبال فرار از نظارت و کنترل دولتی یا شرکتی هستند جالب است.

همانطور که می بینید، اختلافات بسیار بزرگ بسته به ماهیت داده های فروخته شده قابل مشاهده است. منطقی به نظر می رسد که گذرنامه گران تر از دسترسی به حساب اینستاگرام شما باشد.

طبق یکی مطالعه انجام شده توسط ExpressVPN، ارزش داده های شخصی ما بسته به ماهیت آنها بسیار متفاوت است. در اینجا دسته بندی های مختلف داده ها و محدوده قیمتی که می توانند در آن فروخته شوند را خلاصه کرده ایم:

  • مشخصات بانکی شما : بین 20 تا 40 دلار
  • داده های دسترسی شما به حساب های رمزنگاری شما : بین 90 تا 600 دلار
  • اطلاعات شما که امکان دسترسی به سایت های تجارت الکترونیک خاصی را فراهم می کند (Amazon، AliExpress، eBay، Walmart) : ورودی 10 250 دلار
  • اعتبار شما در شبکه های اجتماعی : بین 18 تا 55 دلار
  • شناسه های شما در صندوق پستی شما : بین 40 تا 65 دلار
  • مدارک هویتی شما : بین 3 تا 3800 دلار

ما همچنین در لینکدین، توییتر، فیس بوک و یوتیوب فعال هستیم. آنجا میبینمت؟

اما همین ویژگی مجرمانی را نیز جذب می کند که از این پلتفرم برای فعالیت های غیرقانونی استفاده کنید مانند قاچاق مواد مخدر، فروش اسلحه یا به اشتراک گذاری پورنوگرافی کودکان.

همچنین می توانید بهترین مقالات ما را از طریق فید RSS ما دنبال کنید: (فقط آن را در فیدخوان RSS مورد علاقه خود (مثلاً Feedly) قرار دهید).

قبل از ترک…

برای اینکه در موقعیتی قرار نگیرید که داده های شما در تاریک نت فروخته می شود، به امنیت حساب های خود و محافظت از داده های خود توجه زیادی داشته باشید (گذرواژه تقویت شده و منحصر به فرد، احراز هویت دو مرحله ای و غیره).

3 تصور اشتباه در مورد وب تاریک

می‌دانید که تاریک‌نت در قلب تعداد بسیار زیادی از ایده‌ها، کلیشه‌های دریافتی قرار دارد و البته همه آنها درست نیستند. در اینجا جدولی است که 3 ایده اصلی دریافت شده در مورد موضوع و همچنین حقیقت در مورد موضوع را خلاصه می کند:

ایده دریافت کرد حقیقت
دسترسی به وب تاریک بسیار دشوار است جعلی. در واقع، پیدا کردن نحوه دسترسی به دارک نت بسیار ساده است. دو مرورگر بسیار خاص به شما امکان می دهند با چند کلیک به آنجا برسید.
دسترسی به تاریک نت غیرقانونی است و می تواند توسط مقامات تحریم شود. جعلی. دسترسی به وب تاریک غیرقانونی است، بلکه اقداماتی است که ممکن است در آنجا انجام دهید.
هیچ چیز در وب تاریک قانونی نیست، همه چیز غیرقانونی است. جعلی. یکی از اصلی ترین فعالیت هایی که در وب تاریک انجام می شود توسط روزنامه نگاران انجام می شود: جستجوی اطلاعات و / یا تبادل در مورد موضوعات محرمانه (زیرا تاریک وب از وب معمولی امن تر است)

وب تاریک مکانی است که سؤال می کند، علاقه مند می شود و گاهی اوقات می ترسد. به این دلایل، این بخش پنهان وب اغلب هدف بسیاری از ایده های دریافت شده است. هدف این مقاله رمزگشایی اطلاعات واقعی از چیزهایی است که اثبات نشده است. ما همچنین در مورد قیمتی که داده های شما را می توان در وب تاریک به فروش رساند بحث خواهیم کرد. خواندن خوب!

یادآوری: وب تاریک چیست؟

برای هرگونه سوال مرتبط با این مقاله، از قسمت “نظرات” برای ارسال نظر خود برای ما دریغ نکنید، ما در اسرع وقت (با کمال میل) به شما پاسخ خواهیم داد.

(در هر زمان می توانید اشتراک خود را لغو کنید.)
منبع

خوب است بدانید: Darkweb به این فعالیت های غیرقانونی محدود نمی شود و همچنین می تواند برای فعالیت های مشروع (ژورنالیسم تحقیقی، تبادل امن فایل و غیره) استفاده شود.

آیا می دانید ارزش داده های شما در وب تاریک چقدر است؟

تاریک وب بخشی پنهان از اینترنت است که از طریق موتورهای جستجوی سنتی قابل دسترسی نیست.