جستجوی آزمایشی گوگل / یوتیوب در ویدیو


گوگل اعلام کرد دیروز در هند در حال آزمایش یک ویژگی جستجو هستند تا به شما امکان جستجوی متن در ویدیو را بدهد. این فاصله زیادی از لحظات کلیدی نیست، اما دیدن اینکه می‌توانید کلمات گفته شده در یک ویدیو را جستجو کنید، بسیار خوب است.

گوگل در این اطلاعیه گفت: “ما در حال استفاده آزمایشی از قابلیت جستجو در ویدیوها در برنامه جستجوی تلفن شما هستیم. فقط کافیست با استفاده از ویژگی “جستجو در ویدئو” درخواست خود را تایپ کنید و دقیقاً آنچه را که به دنبال آن هستید بیابید.” باید توجه داشته باشم، همانطور که در زیر می بینید، گلن گیب خودش توانست این را در ایالات متحده ببیند، او از هند دور است.

این توییتی است که این را اعلام می کند:

ویدیوی نحوه کار این را پخش کنید… گوگل نوشت: “علاوه بر تصاویر، ویدئوها منبع غنی اطلاعات بصری نیز هستند، اما پیدا کردن چیزی که در یک کلیپ طولانی دفن شده است، اغلب سخت است. به عنوان مثال، شاید در حال تماشای یک ویدئوی طولانی در مورد آگرا، و شما کنجکاو هستید که فاتح پور سیکری را نیز پوشش دهد. با ویژگی جدیدی که ما در حال اجرای آزمایشی آن هستیم، اکنون می توانید هر چیزی را که در یک ویدیو ذکر شده است، مستقیماً از جستجو جستجو کنید. کافی است یک عبارت جستجو را با استفاده از ” وارد کنید. در ویژگی ویدیو جستجو کنید و به سرعت آنچه را که به دنبال آن هستید پیدا کنید.”

گلن گیب کمی بیشتر در این مورد به اشتراک گذاشت:

جستجوی کلماتی که در یک ویدیو گفته می شود واقعاً چیز شگفت انگیزی است. اما با رونویسی های شگفت انگیزی که یوتیوب به طور خودکار ایجاد می کند، فکر می کنم دیدن این ویژگی در حال آزمایش تعجب آور نیست.

در اینجا یک نمونه از این کار در ایالات متحده با یک ویدیوی جان مولر است!

بحث انجمن در توییتر.

منبع