خطا در فاکتورهای شما؟ در اینجا چیزی است که شما در معرض خطر هستید! (و چگونه از آنها دوری کنیم)

قبل از ترک…

ما همچنین در لینکدین، توییتر، فیس بوک و یوتیوب فعال هستیم.

(در هر زمان می توانید اشتراک خود را لغو کنید.)
منبع

به دنبال درخواستی که در 17 آوریل 2023 توسط شورای ایالتی مطرح شد، شورای قانون اساسی به موضوع اشتباهات در فاکتورهای شرکت ها رسیدگی کرد.

از 16 ژوئن 2023، خطاهای صورت‌حساب شما ممکن است برای شما گران تمام شود! در این مقاله آخرین تصمیم شورای قانون اساسی و عواقب آن در صورت اشتباه در صورتحساب‌های خود را کشف کنید.

حسابداری

تصمیم شورای قانون اساسی

شورای قانون اساسی کیست؟

برای مدیریت کارآمد فاکتور، شما همچنین می توانید رویه های داخلی روشن را ایجاد کنید. در هر مرحله از فرآیند، از ایجاد تا تأیید و ارسال فاکتورها، مسئولیت های خاصی را تعریف کنید. همچنین ثبت دقیق کلیه تراکنش ها را حفظ کنیدثبت پرداخت‌های دریافتی، صورت‌حساب‌های صادر شده و تاریخ‌های مربوطه، به منظور کمک به حل اختلافات و داشتن یک دید کلی از فعالیت‌های مالی‌تان.

برای هرگونه سوال در رابطه با این مقاله، از قسمت “نظرات” برای ارسال نظرات خود برای ما دریغ نکنید، ما در اسرع وقت به شما (با کمال میل) پاسخ خواهیم داد.

مانند هر قانون دیگری، برخی استثناها وجود دارد. در این مورد شورای قانون اساسی الف تحمل در صورتی که خطای مرتکب اولین بار از طرف شرکت باشد.

اول از همه، باید عناصری را که باید در فاکتور خود لحاظ کنید، بدانید:

  • شماره فاکتور
  • تاریخ صدور
  • اطلاعات تماس کسب و کار شما
  • جزئیات تماس با مشتری
  • شرح محصولات/خدمات فروخته شده
  • مبلغ صورت حساب
  • شرایط پرداخت و ارسال
  • اطلاعیه های حقوقی و شرایط عمومی
  • امضای صادرکننده

حرکات کوچکی که نجات می دهد

قبل از صدور فاکتور، برای بررسی دقیق تمام اطلاعات وقت بگذارید که در آنجا ظاهر می شوند. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات تماس مشتری صحیح است، جزئیات محصولات یا خدمات ارائه شده دقیق است، و مقادیر، قیمت ها و مالیات های قابل اعمال دقیق هستند.

شورای قانون اساسی یک نهاد فرانسوی است که نقش اساسی در نظام سیاسی و حقوقی کشور دارد. در سال 1958 تاسیس شد و می باشد مسئول نظارت بر مطابقت قوانین با قانون اساسی فرانسه است.

اول از همه، از الگوهای فاکتور از پیش فرمت شده استفاده کنید حاوی اطلاعات اولیه شرکت شما این تضمین می کند که هنگام ایجاد فاکتورها جزئیات مهم را فراموش نکنید.

نقش اصلی شورای قانون اساسی این است که بررسی انطباق قوانین با قانون اساسی. قبل از ابلاغ قانون، رئیس جمهور، نخست وزیر، رئیس مجلس ملی، رئیس مجلس سنا یا شصت نماینده یا سناتور می توانند شورای قانون اساسی را برای درخواست کنترل آن تصرف کنند.. شورای قانون اساسی سپس قانون را بررسی می کند و بررسی می کند که آیا اصول و حقوق اساسی تعیین شده توسط قانون اساسی رعایت شده است یا خیر.. اگر حکمی از قانون را مغایر قانون اساسی بداند، آن را خلاف قانون اساسی می داند.

شورای قانون اساسی علاوه بر این نقش نظارتی بر قوانین، صلاحیت صدور حکم در مورد سایر مسائل قانون اساسی مانند انتخاب رئیس جمهور، اعتبار انتخابات مجلس سنا و مجلس سنا و منظم بودن همه پرسی را دارد.

چه تصمیمی در مورد خطاهای صورتحساب؟

شورای قانون اساسی است متشکل از نه عضو، به نام “حکیمان”. آنها برای یک دوره نه ساله منصوب می شوند که هر سه سال یک سوم قابل تمدید هستند. اعضای شورای قانون اساسی از میان روسای جمهور سابق جمهوری، روسای سابق مجلس ملی و سنا و همچنین شخصیت های حقوقی سطح بالا انتخاب می شوند.

استفاده از نرم افزار صورتحساب می تواند فرآیند را بسیار آسان کرده و خطاها را کاهش دهد. این نرم افزار وظایف خاصی را خودکار می کند، محاسبات دقیق را انجام می دهد و از خطاهای ورودی دستی جلوگیری می کند.

برای جلوگیری از خطا در فاکتورهای خود، برخی اقدامات کوچک می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

و تصمیم بسیار ساده است: 15 یورو جریمه مالیاتی برای هر گونه خطا (عدم دقت یا حذف) در فاکتور.

اگر چندین خطا در یک فاکتور انجام دهید چه؟ در این مورد، جریمه ها تجمعی هستند. با این حال، آنها نمی توانند از 25٪ قیمت فاکتور تجاوز کنند.

استثناهای قاعده

منبع

اگر این مقاله در تصمیم شورای قانون اساسی در مورد اشتباهات صورتحساب شما آن را دوست داشتید، از اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری آن دریغ نکنید در خبرنامه دیجیتال ما مشترک شوید برای دریافت مقالات بعدی ما

نکته مهم دیگر: از تغییرات نرخ ها یا مالیات های قابل اجرا آگاه باشید. برای جلوگیری از هر گونه اشتباه، از مقررات لازم الاجرا مطلع شوید.

از طرفی مراقب باشید، برای رفع این خطا باید اقداماتی را انجام دهید.، در غیر این صورت تحمل پذیرفته نیست! اگر خود به خود متوجه اشتباه شوید یا ظرف 30 روز پس از توقیف سازمان مالیاتی اقدام کنید، از جریمه معاف خواهید شد.

چگونه از اشتباه در فاکتورهای خود جلوگیری کنیم؟

عناصر ضروری

همچنین می توانید بهترین مقالات ما را از طریق فید RSS ما دنبال کنید: (فقط آن را در فیدخوان RSS مورد علاقه خود (مثلاً Feedly) قرار دهید).

و به خصوص، اگر در مدیریت فاکتورها با مشکلات مداوم روبرو می شوید، از تماس با حسابداری که می تواند شما را در مورد شیوه های خوب صورتحساب راهنمایی کند و به شما در جلوگیری از اشتباهات کمک کند، دریغ نکنید.

شما مایل به دریافت هستید بهترین مقالات ما ?