خلاصه انجمن جستجوی روزانه: 2 فوریه 2023

جستجوی دیگر

بازخورد:

موبایل و صدا

کنسول جستجوی گوگل گزارش‌های نمایه‌سازی ویدیو را به‌روزرسانی کرد تا یک پوشش برداشت‌ها و فیلتر نقشه سایت را نشان دهد. مایکروسافت بینگ گفت که قسمت lastmod در فایل نقشه سایت یکی از مهمترین فیلدهایی است که می توانید وارد کنید. گوگل در حال انجام یک ویژگی شبیه به ChatGPT است که به آن Apprentice Bard می گویند. ممکن است گوگل یک Googlebot قدیمی به نام GoogleProducer داشته باشد. من همچنین گزارش بزرگ وب مستر گوگل را برای فوریه ارسال کردم – حتماً آن را بررسی کنید.

داستان های میزگرد موتور جستجو:

 • گزارش نمایه‌سازی ویدیوی کنسول جستجوی Google نتایج برداشت‌ها و فیلترهای نقشه سایت
  Google گزارش نمایه سازی ویدیو را در کنسول جستجوی Google به روز کرده است تا داده های نمایش و راهی برای فیلتر کردن گزارش بر اساس نقشه های سایت موجود شما اضافه کند.
 • Microsoft Bing: برچسب lastmod در فایل نقشه سایت XML بسیار مهم است
  مایکروسافت بینگ یک پست وبلاگ جدید منتشر کرد که می گوید: “برای نقشه های XML، یکی از مهم ترین برچسب هایی که می توانید در نقشه سایت خود قرار دهید، برچسب “lastmod” است.” و زمانی که بینگ در حال بازسازی پشته برنامه‌ریزی خزیدن خود برای تکیه بیشتر بر این فیلد آخرین مد است، حیاتی‌تر خواهد شد.
 • بارد شاگرد تست گوگل: پاسخ گوگل به ChatGPT OpenAI؟
  CNBC روز گذشته گزارش داد که گوگل در حال کار بر روی چت ربات هوش مصنوعی خود به نام Apprentice Bard است. طبق گزارش ها Apprentice Bard بر روی پشته مدل زبان AI LaMDA گوگل ساخته شده است و در حالی که گوگل با این عرضه محتاط تر است، گوگل در حال کار بر روی آزمایش یک ربات هوش مصنوعی در جستجو است.
 • گزارش فوریه 2023 گوگل وبمستر
  زمان گزارش وب مستر گوگل است، جایی که من مهمترین موضوعات مربوط به سئو و وب مستر گوگل را در ماه گذشته خلاصه می کنم. تکمیل عرضه طولانی به‌روزرسانی محتوای مفید دسامبر ۲۰۲۲ و به‌روزرسانی هرزنامه پیوند توسط Google ممکن است بزرگترین خبر ماه گذشته باشد.
 • GoogleProducer: یک خزنده Googlebot از Google؟
  ممکن است گوگل با یک خزنده قدیمی، یک ربات گوگل قدیمی، به نام GoogleProducer، در حال خزیدن در وب باشد. این useragent در صفحه رسمی خزنده‌های Google فهرست نشده است، اما شاید هنوز آنقدر جدید باشد که فهرست نشده باشد؟

 • سیستم منوی داخلی Google تنظیمات برگزیده غذا را ردیابی می کند
  یکی از کارمندان گوگل اسکرین شات هایی از خروجی سیستم منوی داخلی گوگل را به اشتراک گذاشت که در آن به او گفت که یک روز از خوردن سالاد پرهیز می کند و سپس باید مقداری سالاد برای تصحیح آن و روز بعد می خورد.

سایر موضوعات جستجوی عالی:

داستان های زمین موتورهای جستجو:

سایر داستان های جستجوی عالی:

در اینجا خلاصه ای از آنچه در تالارهای گفتمان جستجوی امروز اتفاق افتاده است، از نگاه میزگرد موتورهای جستجو و دیگر انجمن های جستجو در وب است.

صنعت و تجارت

لینک ها و بازاریابی محتوا

در مورد این خلاصه روزانه بازخورد داشته باشید. در توییتر به من اطلاع دهید @rustybrick یا @seroundtable، می توانید ما را دنبال کنید فیس بوک و حتما مشترک شوید یوتیوب کانال، پادکست های اپل، Spotify، پادکست گوگل یا فقط به روش قدیمی با ما تماس بگیرید.

منبع

تجزیه و تحلیل

سئو

محلی و نقشه ها

ویژگی های جستجو

PPC