خلاصه انجمن جستجوی روزانه: 29 دسامبر 2022


در اینجا خلاصه ای از آنچه در تالارهای گفتمان جستجوی امروز اتفاق افتاده است، از نگاه میزگرد موتورهای جستجو و دیگر انجمن های جستجو در وب است.

امروز شاهد نوسانات تازه‌ای در نتایج جستجوی Google هستیم – آیا این پایان محتوای مفید و به‌روزرسانی هرزنامه پیوند است؟ گوگل گفت استفاده از “اینجا” برای لینک های متنی لنگر شما بد است. گوگل گفت به نمایه های رسانه های اجتماعی خود پیوند ندهید. گوگل در حال آزمایش کارهای دقیق تری برای انجام چرخ فلک است. و سئوکاران و PPCها نگران کاهش بودجه در سال 2023 با نزدیک شدن رکود هستند.

داستان های میزگرد موتور جستجو:

 • نوسانات رتبه بندی الگوریتم جستجوی جدید گوگل در 26 دسامبر
  در حالی که در چند روز گذشته آرام بوده است، امروز روز جدیدی است و من نشانه هایی از نوسانات بیشتر و نوسانات رتبه را در 24 ساعت گذشته یا کمتر مشاهده می کنم. برخی از ابزارهای ردیابی خودکار آن را انتخاب می‌کنند، و من شاهد برخی صحبت‌های تازه در صنعت سئو هستم.

 • بسیاری از بازاریابان نگران کاهش بودجه SEO و PPC در سال 2023 به دلیل رکود هستند.
  من یک نظرسنجی بسیار غیرعلمی در توییتر انجام دادم و از بازاریابانی که سئو و PPC انجام می دهند پرسیدم که آیا نگران کاهش بودجه خود در سال 2023 به دلیل رکود (یا رکود در انتظار) هستند یا خیر. 23 درصد از بازاریابان گفتند که بسیار نگران هستند، 37 درصد گفتند که تا حدودی نگران هستند و 40 درصد گفتند که نگران نیستند.
 • گوگل: پیوندها را به نمایه های رسانه های اجتماعی خود دنبال نکنید
  جان مولر از گوگل در Reddit گفت که وقتی صحبت از لینک دادن از سایت شما به پروفایل های رسانه های اجتماعی شما می شود، نباید آن لینک ها را دنبال نکنید. او اضافه کرد که باید ویژگی rel=me را به آنها اضافه کنید، زیرا این یک استاندارد باز است تا به دیگران کمک کند اعتبار این نمایه مال شماست.
 • گوگل: «اینجا» متن پیوند بد است
  Lizzi Sassman از گوگل در ساعات اداری سئوی گوگل امروز صبح گفت که استفاده از متن لنگر “اینجا”، متنی برای لینک شما، به سادگی “متن لینک بد” است. در عوض، باید از متن توصیفی بیشتری برای صفحه ای که به آن لینک می دهید استفاده کنید.

 • جستجوی Google کارهایی که باید انجام دهید چرخ فلک جزئیات بیشتری را در پنجره اسکرول به دست می آورد
  در چند هفته گذشته، گوگل چرخ فلک روکش چیزهایی که باید انجام شود را گسترش داده است تا به جستجوگران اجازه دهد به جای کلیک کردن روی صفحه جدید برای کسب جزئیات بیشتر، در چرخ فلک به صورت عمودی حرکت کنند.

 • NBA و بطری آب گوگل
  این بطری آب بسیار جذاب NBA و گوگل را ببینید. این مطلب توسط Max Weinbach، یکی از ویراستاران در 9to5Google ارسال شده است. او گفت: “گوگل واقعا بهترین سود و کالا را ارائه می دهد.”

سایر موضوعات جستجوی عالی:

داستان های زمین موتورهای جستجو:

سایر داستان های جستجوی عالی:

صنعت و تجارت

لینک ها و بازاریابی محتوا

محلی و نقشه ها

موبایل و صدا

سئو

PPC

جستجوی دیگر

بازخورد:

در مورد این خلاصه روزانه بازخورد داشته باشید. در توییتر به من اطلاع دهید @rustybrick یا @seroundtable، می توانید ما را دنبال کنید فیس بوک و حتما مشترک شوید یوتیوب کانال، پادکست های اپل، Spotify، پادکست گوگل یا فقط به روش قدیمی با ما تماس بگیرید.

منبع