داشبورد وضعیت جستجوی Google جدید

امروز، گوگل گزارش داشبورد وضعیت جستجوی گوگل را در این آدرس منتشر کرد status.search.google.com. در صورت بروز مشکل یا قطعی در خزیدن، نمایه سازی یا ارائه خدمات با سرویس جستجوی Google، این گزارش تأیید رسمی از طرف Google به شما می دهد.

برای اندازه واقعی کلیک کنید

همیشه به این فکر می کردم که چرا Google برای صدها محصول دیگر در Gmail، Drive، Google Ads و غیره داشبورد وضعیت دارد، اما نه برای جستجوی Google – مهمترین محصول/سرویس آن. اما امروز زمانی که گوگل گزارش داشبورد وضعیت جستجوی گوگل خود را منتشر کرد، همه چیز تغییر کرد.

این داشبورد مشکلات گسترده ای را که در هفت روز گذشته رخ داده است، با برخی جزئیات و وضعیت فعلی حادثه گزارش می دهد. یک مشکل گسترده به این معنی است که یک مشکل سیستمیک در سیستم جستجو وجود دارد که بر تعداد زیادی از سایت‌ها یا کاربران جستجو تأثیر می‌گذارد. معمولاً این نوع مسائل در خارج بسیار قابل مشاهده هستند، و در داخل، مکانیسم‌های نظارت و هشدار SRE در پشت صحنه برای علامت‌گذاری مشکلات کار می‌کنند.

بحث انجمن در توییتر.

منبع

در اینجا یک اسکرین شات از این است:

من هنوز گمان می‌کنم که قبل از اینکه Google آن‌ها را در این داشبورد تأیید کند، مشکلات مربوط به جستجوی Google را تشخیص دهیم. همانطور که گفته شد، من بسیار هیجان زده هستم که Google سیستم های خود را برای کار با سیستم های Google Status برای جستجوی Google در آینده راه اندازی می کند.

گوگل گفت “در حالی که به سال 2023 می رویم، می خواهیم ابزار دیگری را برای عموم مردم معرفی کنیم تا از وضعیت فعلی سیستم هایی که بر جستجو تاثیر می گذارند – خزیدن، نمایه سازی و سرویس دهی را درک کنند. در حالی که اختلالات سیستم بسیار نادر است، ما می خواهیم در هنگام انجام آنها شفاف باشیم. در گذشته، ما با مهندسان قابلیت اطمینان سایت خود (SRE) کار کرده‌ایم تا این اختلالات را در حساب توییتر جستجوی مرکزی Google خود به صورت خارجی درآوریم. امروز، داشبورد وضعیت جستجوی Google را معرفی می‌کنیم تا وضعیت جستجوی آینده را با هم ارتباط برقرار کنیم. “