درآمد تبلیغات گوگل نسبت به سال قبل 3.6 درصد کاهش یافته است

در اینجا قطعه ای از گزارش سود آورده شده است که نشان می دهد:

می بینید که Q4 2021 بالاتر از Q4 2022 بوده است!

سهام درآمد گوگل

به یاد داشته باشید، مایکروسافت درآمد هفته قبل را گزارش کرد و رشد کند اما همچنان رشد را نشان داد. تبلیغات بینگ مایکروسافت در سه ماهه گذشته 10 درصد رشد کرد.

برای اندازه واقعی کلیک کنید

از این رو گوگل اخراج های گسترده را برای کاهش هزینه ها و افزایش سود انجام می دهد. به خاطر داشته باشید، سود گوگل دیوانه کننده بود – 18 میلیارد دلار، یعنی 1 میلیارد دلار سود در هفته! مطمئناً، درآمد خالص گوگل سالانه 34 درصد کاهش یافته است، بنابراین من وال استریت را دریافت کردم.

روث پورات، مدیر مالی آلفابت و گوگل، می‌گوید: «درآمد تلفیقی سه‌ماهه چهارم ما 76 میلیارد دلار بود که 1 درصد در سال نسبت به سال یا 7 درصد به ارز ثابت افزایش داشت، و 283 میلیارد دلار برای کل سال 2022، 10 درصد یا بیشتر. 14 درصد به ارز ثابت. ما کار قابل توجهی در حال انجام داریم تا تمام جنبه‌های ساختار هزینه‌هایمان را بهبود ببخشیم تا از سرمایه‌گذاری‌هایمان در بالاترین اولویت‌های رشد برای ارائه رشد بلندمدت و سودآور حمایت کنیم.»

گوگل درآمد گزارش شده شب گذشته و درآمد تبلیغاتی آنها نه تنها کاهش یافت، بلکه از نظر فنی سال به سال کمتر بود. درآمد تبلیغات گوگل حدود 3.6 درصد کاهش یافت، در حالی که درآمد کل فقط حدود 1 درصد افزایش یافت.

در اینجا نگاهی به اعداد درآمد گوگل در 3 سال گذشته می اندازیم:

بحث انجمن در توییتر.

منبع

برای اندازه واقعی کلیک کنید