راهنمای مبتدیان (10 نکته)


سئو می تواند ترسناک باشد زیرا پیچیده است و معیارهای زیادی در آن نقش دارند، اما حتی برای یک مبتدی ضروری است. آیا می خواهید کسب و کار خود را راه اندازی کنید و در مورد سئو اطلاعاتی ندارید؟ ما به شما کمک می کنیم تا با این راهنمای 10 نکته ضروری شروع کنید.

ارکان سئو
ارکان سئو

1. یک وب سایت خوش ساخت داشته باشید

چه کسی دوست دارد در یک صفحه بدون ساختار حرکت کند، جایی که جستجو برای یک برگه خاص امکان پذیر نیست، جایی که مقالات بر اساس دسته بندی مرتب نشده اند؟ شما می توانید تمام تلاش خود را در دنیا انجام دهید تا مرجع طبیعی خود را بهینه کنید، اگر وب سایت شما به خوبی ساخته نشده باشد، بازدیدکنندگان باقی نمی مانند.

اولین قدم این است که وقت بگذارید یک وب سایت ساختاریافته بسازید، منظم و خوانا.

ساده است، اما بسیار مهم است.

2. درک کنید که مردم به دنبال چه چیزی هستند

بسته به مخاطب مورد نظر، محتوای شما ممکن است برای همه جالب نباشد. اگر محتوای شما برای صاحبان کسب و کار است، آیا به یک دانش آموز نیاز دارید که به طور تصادفی به سایت شما برخورد کند؟ نه واقعا.

سپس مهم است که درک کنید که مخاطب هدف شما به دنبال چه چیزی است. برای این کار می توانید از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید. با وارد کردن کلیدواژه های اصلی توصیف کننده محتوای خود، می توانید به بیشترین جستجوها، سؤالات مطرح شده در مورد موضوع دسترسی پیدا کنید: به طور خلاصه، انتظارات هدف خود.

مقدار زیادی از … وجود دارد مولد کلمات کلیدی رایگان که برای شروع کافی است. وقتی کسب و کار شما رشد کرد (اگر از توصیه های ما پیروی کنید، رشد خواهد کرد!)، سپس می توانید در یک ابزار پرداخت سرمایه گذاری کنید که اغلب کارآمدتر است.

3. عناوین تکان دهنده و قانع کننده بنویسید

عناوین یکی از مهمترین عناصر هستند، زیرا این چیزی است که خواننده را تشویق می کند تا روی سایت شما کلیک کند و نه روی سایت رقیب که درست در زیر ظاهر می شود.

اما برای اینکه مقاله شما در بالای جستجوها ظاهر شود، باید قوانین سئو را رعایت کند:

  • در اسرع وقت از کلمه کلیدی اصلی استفاده کنید
  • توضیح دهید که قرار است در مورد چه چیزی صحبت کنید
  • قانع کننده باشید، برای خواننده خود جذاب باشید
  • مختصر باشید: گوگل عناوین بیش از حد طولانی را دوست ندارد (به شما توصیه می کنیم از 70 کاراکتر تجاوز نکنید)

اگر به این چند اصل ساده احترام می گذارید، عنوان شما باید باعث شود خوانندگان بالقوه شما بیشتر بدانند.

4. کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کنید

در حالی که قبلاً در مورد کلمات کلیدی به شما گفته ایم تا به شما کمک کند بفهمید خوانندگان در محتوای شما به دنبال چه چیزی هستند، درج کلمات کلیدی مناسب در داخل سایت شما نیز ضروری است.

کلمات کلیدی با حجم بالا که به سادگی محتوای شما را توصیف می کنند، در سطح متوسط ​​رقابت…

در اینجا ویدیویی وجود دارد که به سادگی نحوه انتخاب کلمات کلیدی مناسب را توضیح می دهد:

5. یک تجربه کاربری بی عیب و نقص ارائه دهید

L’تجربه ی کاربر از نظر خواننده یک معیار کلیدی است. تجربه آنها در سایت شما باید برجسته شدن از رقبای شما

ناوبری باید بصری، اصلی و منسجم باشد.

چند نکته ساده:

  • سایت شما باید قابلیت باز شدن در انواع دستگاه ها را داشته باشد: کامپیوتر، موبایل، تبلت و غیره.
  • برگه های شما باید ساختاری داشته باشند
  • محتوای شما باید خوانا باشد: متن خود را تهویه کنید، در درج عکس و فیلم تردید نکنید، عناصر مهم (رنگ، ​​پررنگ) را برجسته کنید.
  • از تبلیغات بیش از حد استفاده نکنید، خوانندگان خود را اسپم نکنید

6. یک پیوند داخلی قوی ایجاد کنید

به منظور به حداکثر رساندن و بهینه سازی ترافیک سایت خود، ضروری است روی شبکه داخلی خود کار کنید (لینک مستقیم به سایر صفحات سایت شما).

شما 100% روی این تکنیک سئو کنترل دارید، استفاده بهینه از آن بسیار مهم است.

به محض اینکه محتوای جدید به موضوعی نزدیک شد که قبلاً در سایت شما پوشش داده شده است، یک پیوند داخلی برای هدایت خواننده ای که در مورد آن موضوع بی اطلاع است قرار دهید. به یاد داشته باشید، هر چه خواننده بیشتر در سایت شما بماند، سودمندتر است.

7. تا حد امکان بک لینک جمع آوری کنید

هنگامی که مش داخلی شما جامد شد، می توانید نگاهی به بک لینک ها بیندازید تا سود ببرید.

از آنجایی که کنترلی روی آن ندارید، مدیریت آن پیچیده‌تر است: اینها پیوندهایی هستند که توسط سایت‌های دیگر به محتوای شما ایجاد می‌شوند.

برای به حداکثر رساندن شانس خود برای دریافت آن لینک ها، اولین کاری که باید انجام دهید این است که محتوای با کیفیت بالا ایجاد کنید تا سایت های دیگر شما را معتبر بدانند و محتوای شما را توصیه کنند.

همچنین می توانید به جستجوی لینک های دریافتی بروید و سایت های منبع را با دقت انتخاب کنید.

8. خوانندگان را تشویق کنید تا سایت شما را به اشتراک بگذارند

در صورت تمایل به تشویق به اشتراک گذاری. دهان به دهان یکی از مهمترین و موثرترین ابزارهای ارتباطی است.

می‌توانید در پایان مقاله از خوانندگان خود بخواهید در صورت پسندیدن محتوا، آن را به اشتراک بگذارند یا حتی یک دکمه قابل کلیک برای اشتراک‌گذاری سریع مقاله یا صفحه در شبکه‌های اجتماعی وارد کنید.

دکمه اشتراک گذاری برای شبکه های اجتماعی
دکمه اشتراک گذاری برای شبکه های اجتماعی

9. سایت خود را به طور منظم به روز کنید

و مطالب به روز محتوای با کیفیت بالاتر است

با سرعت اینترنت، می توانید به سرعت از اخبار عقب بمانید. و اطلاعات مربوط به تاریخ ارزش خود را برای خواننده و همچنین برای Google از دست می دهد: به طور منظم تاریخ انتشار خود را به روز کنید.

برای رقابت باید به روز بمانید.

10. صبور باشید

رم در یک روز ساخته نشد. صبور باش.

حتی اگر تمام این نکات را به کار ببرید، در عرض یک هفته مرجع موضوع موضوع خود نخواهید بود. سئو یک شغل طولانی مدت است. این نیاز به صبر و سختگیری دارد.

شما بلافاصله نتیجه تلاش خود را نخواهید دید، اما در نظر داشته باشید که هر یک از اقدامات شما عواقبی بر سئو شما خواهد داشت، هر اقدام کوچک مهم است، هیچ چیز از نظر سئو بی فایده نیست.

و اگر عجله دارید، همیشه می توانید از SEA برای رونق کسب و کار خود استفاده کنید. در خواندن مقاله ما در مورد این موضوع دریغ نکنید.

اگر این مقاله در اصول سئو برای مبتدیان شما آن را دوست داشتید، از اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری آن دریغ نکنید در خبرنامه دیجیتال ما مشترک شوید برای دریافت مقالات بعدی ما

همچنین می توانید بهترین مقالات ما را از طریق فید RSS ما دنبال کنید: (فقط آن را در فیدخوان RSS مورد علاقه خود (مثلاً Feedly) قرار دهید).

ما همچنین در لینکدین، توییتر، فیس بوک و یوتیوب فعال هستیم. آنجا میبینمت؟

برای هرگونه سوال مرتبط با این مقاله، از قسمت “نظرات” برای ارسال نظر خود برای ما دریغ نکنید، ما در اسرع وقت (با کمال میل) به شما پاسخ خواهیم داد.

منبعمنبع