رسمیو پلتفرم ارتباط و تحلیل کسب و کارها

آشنایی با نرم‌افزارهای کاربردی که در زمینه مانیتورینگ و نظارت بر شبکه در دسترس قرار دارند. در نظر داشته باشید هدف نهایی از ارائه نظر درباره شرکت ارائه اطلاعات مشخص و دقیق برای راهنمایی سایر کاربران در فرآیند ارتباط با شرکت است. بنابراین در این حالت تنها گره ای که آدرس آن با آدرس مقصد درج شده بر روی پیغام یکسان است میتواند پیغام دریافتی را مشاهده کند در غیر اینصورت پیغام را فقط ارسال میکند به دیگری. پشتیبان شبکه فردی است که به علم شبکه کردن کامپیوتر، لپ تاپ، روتر، مودم، و… تسلط دارد و میتواند در کمترین زمان یک مسیر شبکه را ایجاد یا تعمیر کند. داریمو یا در اینترانت شما از راه دور نمیتوانید به شبکه دسترسی داشته باشید و اگر بخواهید شبکه ای غیر متمرکز داشته باشید نیاز است از شبکه اکسترانت استفاده کنید.

توپولوژی Ad hoc در شبکه وایرلس

اگر می‌خواهید به صورت دقیق‌تری بدانید پشتیبانی شبکه چیست، قسمت مربوط به شرح وظایف کارشناسان شبکه را که در متن آورده‌ایم دقیق‌تر مطالعه کنید. اما سوالی که اغلب افراد می‌پرسند این است که چه شرکت‌هایی به پشتیبانی و نگهداری شبکه نیاز خواهند داشت؟ و یا به عبارتی چه مجموعه‌هایی به متخصص شبکه نیاز دارند؟ به این سوال شما نیز پاسخ داده‌‌ایم. به هرگونه نصب نرم افزار شبکه، به روز رسانی و آپدیت نرم افزاری، پیکربندی نرم افزار و… خدمات پشتیبانی نرم افزاری شبکه اطلاق می‌شود.

  • اگر به کمک بیشتری نیاز دارید، اجازه دسترسی از خارج را به متخصصان ما دهید، و بگذارید مشکلتان را حل کنند.
  • بدون شک هر فردی باید از جایی شروع کند و پشتیبان شبکه نیز این قاعده مستثنی نیست ولی به طور کلی سازمان ها و شرکت های بسیار بزرگ ترجیح می دهند از افرادی برای کنترل و مانتورینگ شبکه های خود بهره ببرند که تجربه کافی را در زمینه کارشناسی داشته باشند.
  • بله در بحث امنیت شبکه که جزو خدمات مهم در پکیج پشتیبانی شبکه ما است میتوانید این عمل رو انجام بدید.
  • جهت دریافت اطلاعات بیشتر و یا اطلاع از تعرفه های خدمات پشتیبانی شبکه تنها کافیست که با کارشناسان واحد فروش شرکت نیک اندیشان تماس حاصل نمایید.

همین باعث می شود تا شما از کارایی بخش سخت افزاری و نرم افزاری شبکه خود اطمینان حاصل کنید و بدانید که شبکه شما با دستگاه های دیگر سازگارند و به اندازه ای گسترده اند که بتوانند ترافیک بالا را تحمل کرده و آنها را عبور دهند. شرح وظایف پشتیبانی شبکه گسترده است و یک پشتیبان شبکه دارای وظایف مشخصی است. نگهداری از شبکه، کامپیوترها، نصب و نگهداری از نرم افزارهای مورد نیاز، نصب سخت افزار جدید و … را می‌توان جزو وظایف یک پشتیبان شبکه دانست. در حالت کلی می‌توان گفت وظیفه پشتیبان شبکه آن است که به صورت مداوم وضعیت شبکه و اینترنت مورد استفاده در شرکت را چک کند و از کارکرد صحیح آن با خبر شود. با مشاوره کارشناسان برندینگ، در سال 95 نام شرکت به کارا ایده ماندگار تغییر و نام تجاری کامکو ثبت گردید.

البته این مسئله به این معنا نیست که برای فعالیت در این رشته باید حتماً در یکی از رشته‌های گفته شده تحصیل کرد، چرا که شما می‌توانید با شرکت در دوره‌های آموزش شبکه، مهارت‌های مورد نیاز را آموخته و فعالیت خود را به صورت حرفه‌ای در این زمینه آغاز کنید. برخی شرکت‌ها در عنوان شغلی خود به این نکته اشاره دارند که کارشناس پشتیبانی شبکه باید در زمینه کار با نرم‌افزار سوییچینگ، اکتیو دایرکتوری، مجازی‌سازی سرور، DHCP و Mikrotik مهارت داشته باشد. البته به این نکته دقت کنید که مهارتی نظیر مجازی‌سازی سرور به کارشناس مخصوص به خود نیاز دارد، زیرا یک تخصص کامل است که مفاهیم مختلفی را شامل می‌شود و قرار نیست یک کارشناس پشتیبانی شبکه تمامی مهارت‌های مشاغل دیگر شبکه را داشته باشد. تعیین قیمت برای قرارداد پشتیبانی شبکه به پکیچ های از پیش تعیین شده غیر حرفه ای و نا ممکن است.

پشتیبانی راه دور به‌صورت ریموت و‌ تلفنی

رسمیو پلتفرم ارتباط و تحلیل کسب و کارها پس یکی از مهم ترین و ضروری ترین موارد داشتن تیم پشتیبانی شبکه های کامپیوتری قوی برای ایجاد و حفظ امنیت شبکه شما می باشد. برای استفاده از خدمات شبکه، لازم است بدانید که پشتیبان شبکه کیست و چه وظایفی بر عهده وی است. امنیت و مانیتورینگ شبکه اهمیت بسیاری دارد؛ با وجود این عده زیادی از افراد اطلاعات کمی در این زمینه دارند. به همین علت در هنگام قرارداد به کارشناس پشتیبانی شبکه توجهی ندارند. مجموعه خدماتی که برای مانیتور کردن، نگه‌داری و رفع مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری به وجود آمده در شبکه و تجهیزات شبکه انجام می‌شود، را پشتیبانی از شبکه می گویند. علاوه بر این ، اطلاعات در حوزه نرم افزاری شبکه از جمله سرویس های ماکروسافت و سیسکو و میکروتیک و فایروال ها و لینوکس جزء ضروریات است.

یکی از بزرگترین مزایای کار با تیم پشتیبانی شبکه شایگان این است که می توانید یک سیستم استاندارد برای شرکت خود راه اندازی کنید. وقتی شبکه‌تان را خودتان راه‌اندازی می‌کنید یا – بدتر از آن – به کارمندانتان اجازه می‌دهید سیستم‌های خودشان را راه‌اندازی کنند، هزاران نسخه مختلف از یک سیستم را دریافت می‌کنید. با توجه به اطمینان خاطری که به کارفرما می‌دهیم، ما آماده هرگونه قرارداد طولانی مدت در زمینه نگهداری شبکه های کامپیوتری هستیم. تیم ما هیچگاه مشتریان را تنها نمی‌گذارد و برای کوچکترین مشکلات هم می‌توانید روی ما حساب کنید. پشتیبانی از شبکه یکی از مهمترین بخش های یک مجموعه است که تخصص کارشناسان آوش نت است. Link aggregation راهی برای یکی کردن و تلفیق تعدادی از لینک‌ها با یکدیگر است که درنتیجه به‌عنوان یک لینک واحد عمل کنند.

کمک به انتخاب پیمانکار پشتیبانی شبکه

داشتن یک پشتیبان شبکه که توانایی به روزرسانی، پیکربندی و رفع ایرادات موجود در شبکه را داشته باشد برای سازمان‌ها به ویژه سازمان‌هایی که مختل شدن شبکه در آن باعث ضرر می‌شود لازم و ضروری است. خراب شدن یک کامپیوتر، به معنی عدم کارایی یک کاربر و قطع شدن شبکه به معنی تعطیل شدن یک بخش و اتلاف زمان برای چند کاربر خدمات حرفه‌ای شبکه خواهد بود. در صورت نداشتن یک پشتیبان شبکه و پشتیبان کامپیوتر زمان بسیار زیادی از پرسنل تلف شده و این قطعا به ضرر و زیان شرکت‌ها خواهد بود. بدتر از این موضوع، ویروسی شدن شبکه و یا از بین رفتن اطلاعات بوده که باعث آسیب جدی به کسب و کار مدیران خواهد بود و مدیران به خوبی این موارد را درک می نمایند. پشتیبانی شبکه شرکت خدمات شبکه ترازنت با طراحی شبکه پرسرعت، دسترسی سریع شما را به سرورهای داخلی و نیز محیط اینترنت میسر ساخته و سلامت شبکه‌ی شما را تضمین می‌کند. تمامی افراد و مکان هایی که می خواهند از بروز انواع مشکلات کامپیوتری جلوگیری کنند، می توانند از یک پشتیبان بهره ببرند.