رفع اشکال Google با جستجو، نه از پیش واکشی، ذخیره و ارائه سرویس SXG (Signed Exchange)


گوگل هفته گذشته تایید کرد که در حال کار بر روی اصلاح با SXG، صرافی‌های امضا شده و عدم کارکرد صحیح در جستجو است. به طور خاص، گوگل آنها را در جستجوی گوگل به عنوان صفحات HTML معمولی ارائه می دهد، نه به عنوان مبادلات امضا شده. جان مولر از گوگل گفت که این هیچ مشکلی در ترافیک از جستجوی Google به SXG ایجاد نمی کند، بلکه گوگل این صفحات را سریعتر از یک صفحه معمولی HTML پیش واکشی، کش و سرویس دهی نمی کند.

این ابتدا از طریق ریچارد هرن گزارش شد و سپس عمر رخامیم نیز این موضوع را تایید کرد:

جان مولر از گوگل سپس این مشکل را تأیید کرد و گفت: “این یک باگ شناخته شده است و ما در حال کار بر روی رفع آن هستیم (احتمالاً بعد از تعطیلات اما)؛ در این مدت نیازی به نگرانی نیست – صفحات وب شما همچنان نمایش داده می شوند. در جستجوی معمولی به گونه ای که گویی آنها غیر SXG هستند.”

برخی از ترافیک گزارش داده اند که کاهش می یابد، اما شاید اینطور نباشد، شاید این نحوه گزارش دهی است؟ عمر گفت که متوجه هیچ مشکل ترافیکی نشده است:

در اوایل سال جاری، جستجوی Google پشتیبانی صرافی های امضا شده را به دسکتاپ ارائه کرد – در ماه جولای فعال شد. صرافی‌های امضا شده (SXG) به جستجوی Google اجازه می‌دهد تا محتوای شما را از قبل واکشی کند و در عین حال حریم خصوصی کاربر را حفظ کند. در عمل، این بدان معناست که نتایج AMP و غیرAMP که در جستجوی Google نشان داده می‌شوند، ممکن است چند منبع کلیدی (مانند HTML، جاوا اسکریپت، CSS، تصاویر یا فونت‌ها) را به روشی حفظ حریم خصوصی واکشی کنند، در صورتی که وب‌سایت مرتبط از SXG پشتیبانی می‌کند. .

بحث انجمن در توییتر.

منبع