ریدایرکت های گوگل از صفحات غیر مرتبط باعث نمی شود که صفحه مقصد کمتر مرتبط باشد


داون اندرسون از جان مولر گوگل پرسید که آیا تغییر مسیر یک صفحه غیرمرتبط باعث می شود صفحه مقصد (جایی که تغییر مسیر به سمت آن می رود) مرتبط نباشد و باعث بروز هرگونه مشکل رتبه بندی برای جستجوهای مرتبط آن شود. جان گفت نه، “من نمی توانم راهی فکر کنم که در آنجا تاثیر منفی داشته باشد.”

گفتگو در جریان بود ماستودون و این چیزی است که داون پرسید:

آیا این امکان وجود دارد که تغییر مسیرهای 301 از صفحات کمتر مرتبط (اما نه بی ربط به URL مورد نظر)، در واقع باعث شود URLهای هدف با توجه به فرآیند تاشو کردن، دقت کمتری نسبت به پرس و جوها داشته باشند؟ یعنی دقت کمتری از آنجایی که می‌دانیم یک چیز تاشو با هم پیش می‌رود (این در ویدیویی بود که توسط یک کارمند Google در یک کنفرانس حذف شد)

جان مولر پاسخ داد:

من نمی توانم راهی فکر کنم که در آنجا تأثیر منفی داشته باشد. مواردی را دیده‌ام که نشانی اینترنتی برای جستارهای جدید نیز رتبه‌بندی می‌شود (مثلاً سایت‌های بزرگسال که به صفحه‌ای غیر بزرگسال هدایت می‌شوند)، اما این نباید بر سایر جستارهایی که صفحه برای آنها رتبه‌بندی می‌کند تأثیر منفی بگذارد.

بخش دوم پاسخ او نیز جالب است، در مورد رتبه بندی کوتاه مدت صفحات هدف تغییر مسیر داده شده – اما من در آن قسمت گرفتار نمی شوم.

گلن گیب یک نکته، تغییر مسیر از صفحات غیر مرتبط را می‌توان به عنوان نرم‌افزار 404 توسط گوگل دید. یک مطالعه موردی روی آن و با تغییر مسیر نرم 404 که ما بارها در اینجا به آن پرداختیم، حرکت می کند.

بحث انجمن در ماستودون.منبع