زمان بازگشت یک فروشگاه به زودی در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می شود؟


Google در حال حاضر در حال آزمایش یک افزودنی جدید به نتایج جستجوی خود مرتبط با فروشگاه‌های تجارت الکترونیکی است: زمان‌های بازگشت ارائه شده توسط فروشگاه آنلاین مستقیماً در بخش‌های دسته‌بندی، در زیر توضیحات متا نمایش داده می‌شود.

کدام نتایج جستجو و انواع صفحات تحت تأثیر قرار می گیرند؟

با توجه به اسکرین شات به اشتراک گذاشته شده در توییتر توسط یک سئوی آمریکایی، به نظر می رسد دسته بندی ها تنها نوع صفحه مربوط به این آزمایش در حال حاضر هستند. با این حال، تصور اینکه گوگل می‌تواند همین اطلاعات را علاوه بر داده‌های مربوط به بررسی‌ها، قیمت‌ها و وضعیت موجودی (در انبار یا بدون انبار) نیز در قسمت‌هایی از برگه‌های محصول قرار دهد، بسیار آسان است.

تست serp تاخیر بازگشت تجارت الکترونیک

یک قطعه غنی جدید مرتبط با schema.org؟

به عنوان مثال bestbuy google تاخیر بازگشت
ضبط منبع: میزگرد موتورهای جستجو

مطابق با تجزیه و تحلیل URL BestBuy از طریق ابزار rich snippets Google، هیچ اشاره ای به دوره بازگشت در داده های ساختاریافته وجود ندارد، بنابراین ممکن است گوگل خود استخراج را از صفحاتی که در آن اطلاعات به طور عمومی برای کاربران اینترنت نمایش داده می شود، انجام دهد.

در مورد BestBuy، یک صفحه اختصاصی در سایت خود دوره بازگشت به 15 روز را نشان می دهد که می تواند این فرضیه را تایید کند.

به گفته سایر متخصصان انگلیسی زبان، این آزمون جدید می تواند به برنامه ای به نام ” کارت امتیاز تجربه خرید (در حال حاضر فقط در ایالات متحده)، که نشانی را به بازرگانان الکترونیکی که تجربه کاربری خوبی ارائه می دهند، اعطا می کند. برای شرکت در این برنامه Google، بازرگانان الکترونیکی در واقع موظف هستند چند KPI کلیدی مرتبط با تجربه خرید، از جمله میانگین زمان اعطا شده به مشتریان برای بازپرداخت، به Google ارسال کنند.

آزمایشی در فرانسه مشاهده شد؟

در حال حاضر، این آزمایش فقط بر روی SERP ها در ایالات متحده مشاهده شده است. با این حال، اگر آزمایشاتش در سراسر اقیانوس اطلس قطعی باشد، احتمال زیادی وجود دارد که گوگل این ویژگی را در سطح بین المللی اجرا کند.

چه تاثیراتی را می توان انتظار داشت؟

اگر داده ها در تمام نتایج جستجوی فهرست شده در صفحه جستجوی گوگل نمایش داده شوند، تأثیر مثبت یا منفی بر CTR SEO بسته به شرایط بازگشت آن در مقابل رقبای آن، خواهد داشت.

منبع

منبع