سردرگمی در مورد HTTPS کنسول جستجوی گوگل نامعتبر است و ممکن است از ایندکس شدن آن جلوگیری کند


هفته گذشته، گوگل گزارش جدیدی از کنسول جستجو برای HTTPS ارائه کرد و با آن سردرگمی زیادی در مورد یک خطای خاص به وجود آمد. خطا این بود “HTTPS نامعتبر است و ممکن است از ایندکس شدن آن جلوگیری کند.” این در ابزار بازرسی URL، که بخشی از این ارتقا بود، نشان داده می شود.

جان مولر از گوگل امروز صبح گفت توییتر که آنها این گزارش ها را بررسی کردند و هشدارها را به روز می کنند تا آنها را “کمتر ترسناک” کند. او افزود، در حالی که خطاها صحیح هستند، هشدارها فقط یک FYI هستند و “خطایی نیستند” که باعث ایجاد مشکل در جستجوی Google می شود.

در اینجا یکی از بسیاری از اسکرین شات های این خطا آمده است:

برای اندازه واقعی کلیک کنید

این به این معنی نیست که URL ایندکس نمی شود، به این معنی است که گوگل هرگز URL را ندیده است، یا URL را دیده است اما هنوز آن را خزیده است. گوگل همچنین ممکن است در حال حاضر نسخه HTTP آن URL را ایندکس کند.

توییت ها و موضوعات بی شماری با سردرگمی در مورد این خطای خاص وجود دارد. در اینجا چند موضوع وجود دارد راهنمای گوگل وبمستر، دنیای کلاه سیاه و در دوآن.

جان مولر از گوگل به برخی از این نگرانی ها پاسخ داده است و توضیح می دهد که این موضوع جای نگرانی نیست. او در توییتر گفت: “HTTPS از ایندکس شدن یک صفحه جلوگیری نمی کند. ممکن است از ایندکس شدن آن به عنوان HTTPS جلوگیری کند، اما همچنان آن را به عنوان HTTP ایندکس می کنیم. ما فقط همه صفحات را در سایت ها ایندکس نمی کنیم، این انتظار می رود، و مستقل از وضعیت HTTPS.”

اینجا جایی است که جان گفت که آنها چیزها را تغییر خواهند داد تا واضح تر شود:

همانطور که گلن گیب اشاره کرد، اگر به مستندات راهنما نگاه کنید، این می تواند به این معنی باشد که “گوگل هرگز URL را ندیده است، یا URL را دیده است اما هنوز آن را خزیده است.”

بنابراین من زیاد نگران این خطا نیستم.

اگر می بینید که صفحات ایندکس نمی شوند، من شک دارم که مربوط به این خطا باشد – من شک می کنم که این بیشتر یک مشکل کیفیت است.

بحث انجمن در توییتر.

منبع