صفحه نمایش لمسی آیفون پس از آپدیت iOS16 پاسخ نمی دهد، چگونه آن را برطرف کنیم؟


پس از انتشار آپدیت iOS 16 توسط اپل، چندین کاربر آیفون در حال حاضر سعی در آزمایش آن دارند. نصب این آپدیت اما باعث ایجاد برخی باگ ها و اختلالات برای بسیاری از افراد می شود. یکی از مشکلاتی که اغلب با آن مواجه می‌شویم این است که صفحه لمسی پاسخ نمی‌دهد (یخ می‌ماند و دیگر کار نمی‌کند). خوشبختانه، چند ترفند وجود دارد که به شما امکان می دهد به سرعت استفاده از گوشی هوشمند خود را به دست آورید. زمانی که صفحه لمسی آیفون پس از به‌روزرسانی iOS 16 کار نمی‌کند، چهار روش مؤثر برای استفاده از آن به شما گفته شده است.

روش 1. آیفون خود را ریستارت کنید

در محاسبات به طور کلی، و همچنین با تلفن هوشمند خود، اولین راه حلی است که باید امتحان کنید صفحه نمایش لمسی آیفون پاسخ نمی دهد است از دستگاه را مجددا راه اندازی کنید. در بسیاری از موارد، این ممکن است برای بازگرداندن عملکرد مناسب کافی باشد.

هنگامی که نمی توانید تلفن هوشمند خود را به روش معمولی راه اندازی کنید، باید با استفاده از کلید ترکیبی مناسب، مجدداً راه اندازی مجدد کنید. در آیفون، دومی بسته به نسخه دستگاه متفاوت است، اینکه آیا دکمه فیزیکی هوم دارد یا نه.

بریزید ریستارت اجباری آیفون سازگار با نصب iOS 16، با فشار دادن دکمه افزایش صدا شروع کنید، سپس با یک حرکت سریع رها کنید. سپس همین کار را با دکمه کاهش صدا انجام دهید. دکمه کناری را نگه دارید و به محض ظاهر شدن لوگوی اپل آن را رها کنید.

روش 2. تنظیمات 3D Touch را تنظیم کنید

وقتی لمس آیفون دیگر آنطور که می خواهید کار نمی کند، اما با این وجود پاسخ می دهد، سعی کنید تنظیمات 3D Touch یا Haptic Touch را تغییر دهید.

برای انجام این کار، پارامترهای تنظیمات را باز کنید تا گزینه «Accessibility» را انتخاب کنید. حالا به دسته «لمس» بروید، سپس 3D و Haptic Touch را لمس کنید. برای برخی از دستگاه ها، تنها گزینه لمس سه بعدی یا لمس لمسی در دسترس خواهد بود. در حالت اول، قابلیت 3D Touch را فعال کرده و سطح حساسیت را با استفاده از نوار لغزنده تنظیم می کنید. برای لمس لمسی، باید مدت زمان لمس را انتخاب کنید و سپس با لمس تصویر، تنظیمات را آزمایش کنید.

صفحه نمایش لمسی آیفون پاسخ نمی دهد

روش 3. رفع کار نکردن صفحه لمسی آیفون با Tenorshare ReiBoot

اگر به هر حال چیزی تغییر نکرد، جایگزین بعدی استفاده از آن است نرم افزار Reiboot از مجموعه Tenorshare. ویژگی های بسیاری برای رفع مشکلات مختلف آیفون ارائه شده است. شما به سادگی باید آن را نصب کنید و دستورالعمل هایی را که روی صفحه ظاهر می شود دنبال کنید. در طول این فرآیند، دستگاه شما ممکن است وارد حالت بازیابی شود و عملیات مختلفی را انجام دهد.

مشکلات مشاهده شده تحت iOS

این ممکنه که دانلود رایگان Tenorshare Reiboot، که در واقع ابزاری است که بسیاری از نقص های دستگاه های iOS را برطرف می کند. در واقع، حتی اگر محصولات اپل بسیار کارآمد باشند، گاهی اوقات ممکن است با باگ های مختلفی مواجه شوید. اگر بخواهید به تنهایی راه حلی بیابید، رفع این مشکلات نسبتاً دشوار است.

یکی از رایج ترین مشکلات، خرابی هایی است که پس از به روز رسانی سیستم iOS رخ می دهد. به خصوص مدل های قدیمی مانند نصب iOS 16 تحت تأثیر این باگ ها قرار می گیرند. دستگاه های قدیمی همیشه از نسخه های جدید سیستم پشتیبانی نمی کنند، آنها می توانند کاملاً تف کنند. در چنین شرایطی، ReiBoot iPhone خطای دستگاه را برطرف می کند که می تواند برای ایمنی بیشتر به iOS 15 کاهش یابد.

نمونه دیگری از باگ گیر کردن آیفون روی صفحه سیاه است. سریع ترین راه حل در اینجا این است که دستگاه را فرمت کنید به طوری که به تنظیمات پیش فرض خود برنامه ریزی می شود. این عملیاتی است که باعث می شود اطلاعات خود را برای همیشه از دست بدهید، اگر آنها را در iCloud همگام نکرده باشید.

وضوح توسط Tenorshare ReiBoot

نرم افزار ReiBoot به شما امکان می دهد از چنین ناراحتی جلوگیری کنید. می توانید از آن برای بازیابی آیفون خود بدون نیاز به حذف اطلاعات خود استفاده کنید. این ابزار همچنین برای تصحیح صفحه‌های آبی آیفون یا نمایشگرهایی که لوگوی اپل را به صورت حلقه‌ای و بی‌وقفه نشان می‌دهند، مؤثر است.

ممکن است در لحظه اتصال شما به سرویس iTunes خطاهای دیگری رخ دهد. سپس تعیین دقیق منشأ این مشکلات در دستگاه شما اغلب پیچیده است. به لطف ReiBoot، این خطاها را دور زده و می توانید عملکرد صحیح آن را بازیابی کنید. این ابزاری است که مزیت آن ساده بودن استفاده است. رابط آن روان و قابل دسترس برای همه است، حتی کسانی که کمتر به کامپیوتر آشنایی دارند.

روش 4. صفحه اصلی ثابت است و نمی توان آن را باز کرد (Tenorshare 4uKey)

هنگامی که تاچ آیفون دیگر کار نمی کند و قفل صفحه نمایش شما باز نمی شود، می توانید از 4uKey، نرم افزار دیگری از مجموعه Tenorshare استفاده کنید. این مبلغ قابل پرداخت است و برای یک مجوز مادام العمر حدود پنجاه یورو در دسترس است. همچنین می توان آن را به صورت آزمایشی به صورت رایگان و یا فقط برای ماه یا سال پرداخت کرد.

اولین قدم برای قفل صفحه آیفون خود را باز کنید بنابراین است دانلود رایگان Tenorshare 4uKey و نصب آن را بر روی کامپیوتر خود نهایی کنید. این نرم افزار با کامپیوترهای مک و ویندوز نیز سازگار است. سپس از یک کابل USB برای اتصال دستگاه iOS و کامپیوتر استفاده کنید. این ابزار به طور خودکار آیفون شما را تشخیص می دهد. برای مشکلات ساده ای مانند عدم کارکرد لمس آیفون پس از به روز رسانی iOS 16، فقط اجازه دهید رابط شما را راهنمایی کند. تلفن توسط سیستمی کنترل می شود که چندین عملیات را اجرا می کند. کار زیادی نخواهید داشت جز صبر کردن.

مشکلات مربوط به لمس که بعد از آن دیگر کار نمی کند آپدیت iOS 16 افراد زیادی را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر شما نیز با این مشکلات روبرو هستید، از هر یک از روش های ذکر شده در بالا استفاده کنید تا آیفون خود را به حالت خوب برگردانید.

این مقاله به عنوان بخشی از مشارکت حمایت شده با Tenorshare نوشته شده استمنبع