طراحی داخلی مطب و درمانگاه با گروه مهران طاهری

برای معماری داخلی باید هوشمندی زیادی به خرج داد تا از همه نیازهای انسان آگاه بود. طراحی فضای داخلی بیمارستان یا درمانگاه باید به نحوی باشد که استرس و اضطراب را از بیماران دور کند و برای آنان فضایی آرام و امید بخش فراهم نماید. طراحی کف با سنگهای براق توسی رنگ، جلوهای مدرن و امروزی به فضا داده است. در نظر داشته باشید این دو المان مهم (رنگ و متریال) صرفا جهت زیبایی محیط نیستند، بلکه با بهکارگیری آنها میتوانید کانسپت طرح خود را به شکل منحصربهفردی در فضا پیاده کنید. توجه داشته باشید که افرادی که به این مراکز مراجعه می­ کنند معمولا تا میزان زیادی دچار تشویش و اضطراب هستند. در دسترس قرار دادن کتاب ها و مجلات برای سرگرمی مراجعین نیز یکی دیگر از موارد مهمی است که باید به آن توجه کنید. معماری یک جغرافیا با معماری جغرافیایی دیگر متفاوت است.

همچنین بخشی از کشور اروپا هم دارای معماری اسلامی است. معماری در آسیا با معماری اروپا تفاوت زیادی دارد. همانطور که طراحان اشاره می کنند در همان ابتدای طراحی و معماری مطب چشم پزشکی می دانستند که با یکی از بهترین و قوی ترین مرکز درمانی اروپا روبرو هستند. توجه به طراحی سالن انتظار از چه اهمیتی برای طراحی مطب ها برخوردار است؟ پزشکان با توجه به نوع خدمات و درمانی که ارائه می دهند به دستیار و یا دستیارانی و همچنین برای منظم شدن کارهای مطب نیز به منشی نیازمند می باشند . طراحی داخلی به مجموعه ای از کارهای گوناگون گفته می شود که با وجود تفاوتی که با یکدیگر دارند، همگی به یک پروژه نهایی مرتبط هستند. طراحی خلاقانه میتواند با استفاده از نورپردازی مناسب و زیبا شکل گرفته یا تثبیت شود . بهتر است در طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی تنها به دیزاین­ های زیبا توجه نکنیم.

در این معماری، ویژگی ها و نیازهای دین اسلام تا حدود زیادی مورد توجه قرار گرفت. ممکن است مراجعه کنندگان مجبور باشند مدت زمان زیادی را روی تخت دراز بکشند تا پزشک مشکل آن ها را رفع کند. بی شک از دید مراجعه کننده به کلینیک های دندانپزشکی هر کدام از ما در طول زندگیمان بارها و بارها به مطب دندانپزشکی سر زده ایم و چندین ساعت از وقتمان را در این محیط گذرانده ایم. همچنین میزان هزینه طراحی داخلی به عوامل مختلفی مثل نوع سبک طراحی، متراژ فضا و نوع ملک (اداری، تجاری، مسکونی، مطب و …) بستگی دارد که حتما باید به آن توجه شود.

به عنوان مثال طراحی داخلی یک کلینیک اطفال، با طراحی داخلی یک کلینیک دندانپزشکی کاملاً متفاوت است. یکی از مهم ترین نکات طراحی داخلی کلینیک روانشناسی انتخاب رنگ و ترکیب رنگ با هارمونی مناسب است. رشته طراحی داخلی چه رشته ای است؟ این یکی از دلایلی است که افراد امروزه با دقت بیشتری به طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک زنان زایمان می پردازند. همانطور که معلوم است نقاط اشتراک زیادی را میتوان در طراحی مطب های پزشکان بر شمرد . آیا مبلمان و میزو صندلی ومدل آن ها در مطب، تاثیری بر طراحی داخلی مطب دکتر روانشناس دارد؟ آیا استفاده از اکسسوری ها سبب زیباتر شدن محیط مطب های زیبایی می شود؟ آیا کنجکاو هستید که چگونه یک علامت پزشکی را طراحی کنید که در حال حاضر باشد؟ رنگ و طراحی این جایگاه باید با دیگر اجزا کلینیک همخوانی داشته باشد و بتواند هارمونی جذابی را به وجود آورد.

به همین دلیل جایگاه معاینه بیمار اهمیت ویژه ای دارد و باید به گونه ای طراحی شود که دور از چشم مراجعه کنندگان دیگر باشد. یکی از ایده های جالب و کاربردی این است که می­ توانید قسمتی از اتاق را به وسیله پارتیشن از دیگر قسمت های آن جدا کنید و این قسمت را به عنوان جایگاه معاینه در نظر بگیرید. نخستین مسئله ای که باید در طراحی جایگاه منشی در نظر بگیرید این است که آن را در نقطه ای از کیلینیک قرار دهید که مراجعین بتوانند به راحتی آن را پیدا کنند. برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان در زمینه طراحی مطب زنان و زایمان با ما تماس بگیرید. در دنیای امروز، طراحی داخلی حرفه ای دکوراسیون داخلی مطب روانشناسی صورت می گیرد. در این مطلب با طراحی داخلی مطب زیبایی آشنا می شویم.

به طور کلی متریال هایی که برای طراحی داخلی کلینیک زیبایی انتخاب می کنید باید قابل شستشو و بهداشتی باشند. رنگ آبی تیره، احساس غم و اندوه را برمی انگیزد؛ از این رو در دکوراسیون داخلی در انتخاب رنگ ها دقت و احتیاط کنید. عدم توجه به هر یک از این بخش ها موجب می ­شود که فضا بی نظم به نظر برسد که این مسئله تاثیر نامطلوبی بر احساس آرامش بیمار و پزشک خواهد داشت. نکته دیگر توجه به رنگ دیوارها است که قبلا به آن اشاره شد. همانطور که در ابتدای مقاله هم به آن اشاره کردیم فضا باید به گونه ای باشد که به مراجعه کنندگان حس آرامش منتقل کند و فضا به دور از استرس طراحی شود به همین خاطر است که بیشتر فضاهای درمانی را با ترکیب رنگ های خنثی مانند طوسی و رنگ سبز طراحی می کنند یکی از مزیت های رنگ طوسی فراهم کردن پس زمینه برای نمایش دیگر عناصر می باشد. هم مراجعه کننده فضای آرامش بخشی را تجربه کند و پزشکان دیگر مزاحمتی برای همکار خود از این طریق نداشته باشند. به علت اينكه اغلب افرادي كه به اين بخش مراجعه ميكنند، روحيه خوبي دارند طراحي دروني فضاي انتظار زياد تخصصي نيست ولي بهتر است از رنگهاي سبز و زرد و رنگ گلها استفاده شود.

از اصلی ترین قسمت ها در حیطه دکوراسیون داخلی ساختمان میتوان به طراحی مراکز درمانی اشاره کرد که متاسفانه در اکثر مطبهای پزشکی کشور چندان توجهی به آن نمیشود که این موضوع باعث افزایش استرس بیمار در هنگام مراجعه به مطب پزشک میشود. در طراحی داخلی مطب ها و مراکز درمانی روانشناسی در کل فضا و محیط را به دو دسته می توان تقسیم بندی کرد. ایدههای مختلفی برای طراحی داخلی مطب پزشکی وجود داره که به کمک این طرحها میشه مطب و مراکز درمانی رو شبیه به یک خانه تبدیل کرد تا بیماران در این فضا احساس آرامش داشته باشند. چه عواملی سبب تکامل علم طراحی شد؟

تکامل در طراحی داخلی همچنان ادامه پیدا می کند و همچنین نکته دیگری که طراحان باید آن را مورد توجه قرار دهند، تغییرات و نوآوری هایی است که به تازگی در علم طراحی به وجود آمده است. یکی از مسائلی که در طراحی دکوراسیون کیلینیک زیبایی اهمیت ویژه ای دارد توجه به بهداشت محیط است. برای توضیح بیشتر می توانیم بگوییم که طراحی داخلی می تواند معماری و دکوراسیون داخلی را به یکدیگر مربوط کند. گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب آماده ارائه خدمات صفر تا صد طراحی دکوراسیون تجاری است. در ادامه به نکاتی که باید در طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک زیبایی به آن توجه داشت و رعایت کرد اشاره می کنیم. برای طراحی داخلی مطب های زیبایی به چه عواملی باید توجه کرد؟ یکی از نکاتی که در هنگام طراحی سرویس بهداشتی در مطب باید به آن توجه کنند، موقعیت مکانی آن است. در کشور ایران مانند هر کشور اسلامی دیگری به مسائل خاصی توجه می شود. در برخی از بخش ها مانند سالن انتظار و میز منشی می توانید پارتیشن را از جنس شیشه انتخاب کنید تا ارتباط بصری بین این دو فضا حفظ شود. استفاده از برخی رنگ ها مانند قرمز، نارجی، زرد و قهوه ای موجب افزایش این اضطراب می ­شود.

پذیرش باید به گونه ای طراحی شود که در یک طرف آن مراجعین و در طرف دیگر، پرسنل مطب قرار بگیرند. ممکن است طراحی داخلی یک مطب دارای ویژگیهای خلاقانه و منحصر به فردی باشد که ایدههای تازهتری را به ذهن شما الهام کند. این مسئله تا اندازه زیادی با زمینه کاری و بودجه شما مرتبط است که در صورت تلفیق شدن آن با یک طراحی جذاب و منحصر به فرد می تواند شما را به اهدافتان نزدیک تر کند. در این کشور، آداب و رسوم و مراسم مذهبی وجود دارد که ریشه ها و عقیده های مردم هم مذهبی است که این مسئله انعکاس زیادی روی معماری داشته است. از انواع معماری به حساب می آیند.

وقتی که یک معمار یا یک بنا تمامی جنبه های مختلف را در نظر می گیرد و یک نورپردازی مناسبی را برای آن در نظر می گیرد، می تواند این کار را به بهترین نحو ممکن انجام می دهد که در نهایت تاثیر زیادی روی روحیات و خلقیات افراد می گذارد. زیرا فضایی که انسان ها در آن زندگی می کنند، روی کیفیت زندگی آن ها تاثیر زیادی می گذارد. دیاگرام، یک نمونه ساده است که ارتباط فضاهای مورد نیاز را با یکدیگر به نمایش می گذارد. در اصل ما باید فضاهای کاربردی مورد نیاز یک پزشک را در حد متراژ موجود مهیا کنیم و همچنین بدون هزینه بیشتر برای بازسازی این کار را انجام دهیم. در دکوراسیون داخلی مطب پوست و زیبایی هر یک از اتاق ها یا بخش ها، باید تمام فاکتور های لازم آنها را مدنظر قرار دهیم. برای ساخت هر بنایی، طراحی بخش های داخلی آن از اهمیت زیادی برخوردار است.