عملکرد الگوریتم توییتر به زودی توسط ایلان ماسک در OpenSource فاش می شود؟

شفافیت کد در ابتدا بسیار ناراحت کننده خواهد بود، اما باید به سرعت کیفیت توصیه ها را بهبود بخشد. مهمتر از همه، امیدواریم اعتماد شما را جلب کنیم.

الون ماسک، توییتر

همچنین می توانید بهترین مقالات ما را از طریق فید RSS ما دنبال کنید: (فقط آن را در فیدخوان RSS مورد علاقه خود (مثلاً Feedly) قرار دهید).

قبل از ترک…

منبع

(در هر زمان می توانید اشتراک خود را لغو کنید.)


منبع

در دنیای دیجیتال امروزی، الگوریتم ها تاثیر زیادی بر نحوه تعامل و مصرف اطلاعات آنلاین ما دارند. توییتر، یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در جهان، از الگوریتم فید مخصوص به خود برای نمایش مرتبط ترین و جالب ترین توییت ها برای هر کاربر استفاده می کند. اما چندین سال است که بحث در مورد شفافیت این الگوریتم و نحوه عملکرد واقعی آن وجود دارد. اگر بزودی به لطف ایلان ماسک این وضعیت به زودی تغییر می کرد چه می شد؟ منابع می گویند که بنیانگذار تسلا و اسپیس ایکس قصد دارد تا هفته آینده نحوه عملکرد الگوریتم توییتر را به صورت متن باز منتشر کند.

توییتر
الگوریتم توییتر، در منبع باز قابل دسترسی است؟

به زبان فرانسه، محتوای توییت او به شرح زیر است:

اگر این مقاله در باز شدن در منبع باز الگوریتم توییتر شما آن را دوست داشتید، از اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی و عضویت در خبرنامه دیجیتال ما برای دریافت مقالات بعدی ما دریغ نکنید.

“الگوریتم” ما بیش از حد پیچیده است و به طور کامل درک نشده است. مردم چیزهای احمقانه زیادی را کشف خواهند کرد، اما ما به محض اینکه آنها کشف شوند، مشکلات را برطرف خواهیم کرد!

به طور کلی، این اعلامیه برای آینده فناوری و شفافیت آنلاین نسبتاً مهم است، زیرا می تواند شفافیت و مسئولیت پذیری بیشتر در استفاده از الگوریتم ها توسط شرکت های فناوری را تشویق کند.

در این مقاله، نگاهی دقیق‌تر به معنای این تصمیم برای آینده فناوری و شفافیت آنلاین خواهیم داشت.

الگوریتم منبع باز توییتر #کوتاه

  • الگوریتم ها همه جا در زندگی ما وجود دارند و فعالیت اینترنتی ما آنها تجربه ما را در شبکه های اجتماعی، وب سایت ها و برنامه هایی که هر روز استفاده می کنیم شکل می دهند.
  • توییتر از الگوریتم فید خود استفاده می کند تا به هر کاربر مرتبط ترین و جالب ترین توییت ها را برای او ارائه دهد.
  • نحوه عملکرد الگوریتم توییتر همیشه در هاله ای از رمز و راز بوده است و نگرانی هایی را در مورد شفافیت و تأثیر آن بر تعاملات آنلاین ما ایجاد کرده است.
  • ایلان ماسک اخیراً اعلام کرد که توییتر الگوریتم فید خود را در هفته 27 مارس 2023 منبع باز خواهد کرد.
  • باز کردن منبع الگوریتم توییتر می تواند درک بهتری از نحوه عملکرد واقعی آن ارائه دهد، اما وجود دارد محدودیت ها و مسائل مربوط به این طرحو همچنین پیامدهای بالقوه برای صنعت اطلاعات و فناوری آنلاین.

الگوریتم توییتر، به زودی در منبع باز در دسترس است؟

بیشتر نحوه عملکرد این الگوریتم همیشه در هاله ای از رمز و راز بوده است، باعث ایجاد عمدتا نگرانی در مورد شفافیت آن و تاثیر آن بر تعاملات آنلاین ما.

برای هرگونه سوال مرتبط با این مقاله، از قسمت “نظرات” برای ارسال نظر خود برای ما دریغ نکنید، ما در اسرع وقت (با کمال میل) به شما پاسخ خواهیم داد.

بنابراین کاربران توییتر و به طور کلی کاربران اینترنت می توانند از یک بهره مند شوند درک بیشتر و کنترل بهتر روی الگوریتم ها که تجربه آنلاین آنها را شکل می دهد.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا ایلان ماسک واقعاً این اعلامیه را عملی می کند یا خیر…

ما همچنین در لینکدین، توییتر، فیس بوک و یوتیوب فعال هستیم. آنجا میبینمت؟

ما به این اطلاعیه علاقه مند هستیم زیرا می تواند درک ما از نحوه تأثیر الگوریتم ها بر تعاملات آنلاین ما را متحول کند و همچنین می تواند الهام بخش شرکت های دیگر باشد تا از توئیتر در شفافیت پیروی کنند.

ما در حال توسعه یک رویکرد ساده برای ارائه توییت‌های قانع‌کننده‌تر هستیم، اما هنوز کار در حال انجام است. این رویکرد نیز منبع باز خواهد بود.

شما مایل به دریافت هستید بهترین مقالات ما ?

به همین دلیل است که اعلامیه اخیر ایلان ماسک مبنی بر اینکه توییتر منبع الگوریتم فید خود را در اوایل هفته آینده به عنوان منبع باز باز می کند، ممکن است علاقه زیادی را برانگیزد. اگر این امر محقق شود، می تواند نقطه عطفی در نحوه رویکرد شرکت های فناوری به مفهوم شفافیت از طریق الگوریتم های خود باشد.

بیانیه ایلان ماسک در حساب توییتر خود درباره الگوریتمی که منبع باز می شود
بیانیه ایلان ماسک در حساب توییتر خود درباره الگوریتمی که منبع باز می شود

الگوریتم‌ها در مرکز زندگی آنلاین ما قرار گرفته‌اند و تجربه ما را در شبکه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌ها و برنامه‌هایی که هر روز استفاده می‌کنیم شکل می‌دهند. توییتر، یکی از محبوب ترین پلتفرم های جهان، از الگوریتم فید مخصوص به خود نیز استفاده می کند تا به هر کاربر مرتبط ترین و جالب ترین توییت ها را برای او ارائه دهد. این نیز تا حدودی باعث موفقیت این شبکه می شود که محتوای مرتبط را به همه ارائه می دهد.