فرانسه کجاست؟


وقتی می‌خواهید به اینترنت وصل شوید، همچنان «3G» را در بالای صفحه نمایش خود می‌بینید؟ در این صورت یعنی شما در خاک آمریکا نیستید چون چند روزی است که 3G دیگر در آمریکا توزیع نمی شود. با ظهور 5G، این سرعت منسوخ شده بود و اپراتورها تصمیم گرفتند از آن جدا شوند. چرا هنوز در فرانسه اینطور نیست؟ چه مدت قبل از ناپدید شدن 3G از فرانسه؟ در این مقاله، قبل از تمرکز بر روی مورد فرانسه، خاموش شدن 3G در ایالات متحده را تجزیه و تحلیل می کنیم.

دنیای خبر متصل می شود
پایان 3G در ایالات متحده: در مورد فرانسه چطور؟

پایان 3G در ایالات متحده: چرا؟

آخرین اپراتور آمریکایی به تازگی پایان پوشش شبکه 3G را اعلام کرده است.

پایان 3G در ایالات متحده، داستانی در 3 مرحله:

  1. فوریه 2022: AT&T، ارائه دهنده پیشرو شبکه تلفن همراه در ایالات متحده، پایان شبکه 3G خود را اعلام کرد.
  2. جولای 2022: T-Mobile، یک اپراتور جهانی با حضور قوی در ایالات متحده، به نوبه خود شبکه 3G خود را قطع کرد.
  3. 31 دسامبر 2022: ورایزون، آخرین اپراتور آمریکایی که هنوز شبکه 3G را اداره می کند، کناره گیری کرد.

ورایزون آخرین اپراتوری است که شبکه 3G خود را حذف کرده است و به طور خودکار به پایان دسترسی به شبکه در قلمرو آمریکا منجر می شود.

چرا اپراتورهای تلفن همراه آمریکایی از فعالیت شبکه 3G کناره گیری کردند؟ به 2 دلیل نسبتاً ساده:

  • پوشش 4G بسیار توسعه یافته + ورود 5G
  • تمایل به کاهش هزینه های عملیاتی (هزینه کمتر، بهینه سازی و نوسازی زیرساخت ها)

3G در فرانسه: کجا هستیم؟

اگر ایالات متحده، آلمان، ایتالیا، پرتغال یا دانمارک شبکه 3G خود را برای همیشه حذف کنند یا در شرف حذف دائمی باشند، در فرانسه، اپراتورها کندتر پیش می روند. به عنوان مثال: Orange، یکی از اپراتورهای پیشرو فرانسوی، قصد دارد شبکه 2G را برای 2 سال دیگر راه اندازی کند و پایان آن برای سال 2025 برنامه ریزی شده است. این به طور خودکار پایان 3G (2028) را به تعویق می اندازد.

اپراتورهای فرانسوی هیچ تعهدی برای حذف شبکه 3G خود ندارند.

ما در حال مطالعه این موضوع هستیم، اما در حال حاضر آن را به صورت جمعی انجام نمی دهیم، زیرا رقابتی است. این بخشی از استراتژی تجاری هر اپراتور است و می تواند تمایز را ممکن کندr

میشل کامبات، مدیر عامل فدراسیون مخابرات فرانسه

با این حال آنها باید از کیفیت پوشش اینترنتی و عملکرد شبکه خود اطمینان حاصل کنند.

اگر اپراتورها در فرانسه به استفاده از 3G ادامه می دهند، به این دلیل است که بسیاری از مصرف کنندگان به 4G روی نیاورده اند، به خصوص در میان حرفه ای ها که هنوز از سیم کارت های 2G و 3G استفاده می کنند. برخی همچنان از شبکه 2G استفاده می کنند.

شما مایل به دریافت هستید بهترین مقالات ما ?

(در هر زمان می توانید اشتراک خود را لغو کنید.)

بنابراین انتقال به یک شبکه 100٪ 4G هنوز نیازمند زمان و تغییرات است، اگرچه در حال حاضر اپراتورهای فرانسوی نیازهای 4G 99٪ از جمعیت منطقه را پوشش می دهند.

عواقب پایان 3G در آمریکا برای فرانسه چیست؟

اگر توقف 3G در ایالات متحده می تواند بر فرانسوی ها تأثیر بگذارد چه؟

در واقعیت، تنها یک نگرانی باید در نظر گرفته شود: پوشش اینترنتی تلفن همراه شما هنگام سفر در خاک آمریکا.

برای اینکه بتوانید اتصال اینترنت را در ایالات متحده دریافت کنید، باید مطمئن شوید که تلفن شما با VoLTE، شبکه 4G در آنجا سازگار است.

اگر این گزینه را دارید، فقط باید آن را در تنظیمات گوشی خود فعال کنید و می توانید تماس ها و پیامک های خود را دریافت کنید.

از طرف دیگر، اگر موبایل شما این گزینه را به شما ارائه نمی دهد، باید با اپراتور خود تماس بگیرید تا اقدامات لازم را انجام دهید.

قبل از ترک…

اگر این مقاله در پایان 3G در ایالات متحده شما آن را دوست داشتید، از اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری آن دریغ نکنید در خبرنامه دیجیتال ما مشترک شوید برای دریافت مقالات بعدی ما

همچنین می توانید بهترین مقالات ما را از طریق فید RSS ما دنبال کنید: (فقط آن را در فیدخوان RSS مورد علاقه خود (مثلاً Feedly) قرار دهید).

ما همچنین در لینکدین، توییتر، فیس بوک و یوتیوب فعال هستیم.

برای هرگونه سوال در رابطه با این مقاله، از قسمت “نظرات” برای ارسال نظرات خود برای ما دریغ نکنید، ما در اسرع وقت به شما (با کمال میل) پاسخ خواهیم داد.

منبع

شما مایل به دریافت هستید بهترین مقالات ما ?

(در هر زمان می توانید اشتراک خود را لغو کنید.)
منبع