فرایند استخدام چگونه است؟ آشنایی با ۱۵ مرحله‌ی اصلی فرآیند استخدام راهنمای استخدام

فرایند استخدام چگونه است؟ آشنایی با ۱۵ مرحله‌ی اصلی فرآیند استخدام راهنمای استخدام

که البته در ادامه به ذکر جزئیات آن به صورت تفکیک شده پرداخته ایم. ذکر این نکته ضروری است که، داشتن حداقل قد 165 سانتی متر و سلامت روانی و جسمانی برابر با تاییدیه اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش، برای هر دو نوع پذیرش الزامی می باشد. شرکت کنندگانی که کارت معافیت پزشکی داشته و یا مهر غیبت به دوره خدمت آنه خورده باشد مجاز به نام نویسی نمی باشند. افرادی که کارت معافیت پزشکی داشته و یا مهر غیبت سنواتی دارند حق ثبت مراحل استخدام در ارگان های دولتی نام ندارند. ضمن دعوت از داوطلبان به همکاری، شرایط جذب کارکنان را نیز به طور مشخص تشریح می نماید.

اعتقاد به مبانی اسلام ناب محمدی (ص)، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران. همکاران سیستم نرم‌افزارهای اداری سازمان‌های دولتی را تحت عنوان راهکاران بخش عمومی ارائه می‌کند که شامل ماژو‌های مختلفی از جمله نرم‌ افزار کارگزینیحسابداری دولتی، دریافت و پرداخت، دارایی ثابت، کنترل بودجه و سایر ماژول‌های مرتبط دیگر است. استخدام در سازمان‌های دولتی و دستگاه‌های اجرایی معمولا دارای فرایندهای عمومی و مخصوص به خود است که در قوانین دستورالعمل‌های مختلف ابلاغ می‌شود.

  • حقوق و فوق‎العاده‎های مستخدمان پیمانی که عدم اشتغال آنان به سبب بیماری باشد و در بیمارستان بستری نشوند تا سه روز توسط دستگاه مربوطه پرداخت می‎شود و مازاد بر سه روز حداکثر تا پایان قرارداد مشمول مقررات قانون تأمین اجتماعی است.
  • نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.
  • تحقیقات در اداره های جذب و استخدام سازمان های دولتی نشان داده داشتن مدرک دانشگاهی معتبر و بالاتر شانس شما را در استخدام این اداره ها افزایش می دهد.
  • در صورت عدم تایید گزینش (نظریه منفی) و یا عدم کارایی به یگان ارشد معرفی خواهند شد.
  • به دانشجویان پس از اتمام مدت تحصیل و انجام تعهدات، گواهینامه فارغ التحصیلی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعطاء میگردد.

تبصره ۱- کارکنانی که برای مشاغل حاکمیتی بکارگیری می‌شوند، پس از موفقیت در آزمون عمومی و تخصصی و طی مراحل گزینش و آموزش بدو خدمت، برای مدت حداقل سه و حداکثر شش سال، به صورت رسمی آزمایشی مشغول به کار خواهند شد. این نیروها، پس از انقضای مدت مزبور، و حصول اطمینان از صلاحیت و توانمندی آنان، به استخدام رسمی قطعی در خواهند آمد. سایر مشاغل حاکمیتی توسط دولت پیشنهاد می‌گردد و به تصویب مجلس شورای اسلامی خواهد رسید. در قرارداد کار معین، انجام حجمی از کار تعهد می‎شود و با ایفای تعهد و پرداخت حق‌الزحمه توافق‎شده، قرارداد خاتمه می‎یابد. لازم به ذکر است که قرارداد کار ساعتی این تبصره، قراردادی است که افراد بر اساس ساعت‎های کاری که انجام می‌دهند، حقوق و مزایایی را دریافت می‌کنند. همچنین آزمون استخدامی وزارت نفت هر ساله توسط وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.

راهنمای ارتباط با سیستم جذب اعضای هيأت علمی

برای رشتهای انشانی معدل کل سال آخر از 16 کمتر نباشد و یا متوسط معدل سه سال آخر تحصیلی از 16 کمترنباشد. برای رشته های ریاضی و تجربی معدل کل سال آخر آن ها کمتر از 14 نباشد و یا متوسط معدل سه سال آخر تحصیلی از 14 کمترنباشد. هسته‌های گزینش در ستاد کل سپاه، نیروها و سازمانهای وابسته، توسط هیأت مرکزی گزینش سپاه، برای گزینش پرسنل تشکیل می‌گردد. التزام عملی به احکام اسلام و قوانین جمهوری اسلامی و رعایت موازین اخلاق اسلامی. مشاغل نظامی، کارمندی و مشترک با رعایت مفاد این قانون در جداول سازمان مشخص می‌شود.

شرایط و تاریخ آزمون استخدامی وزارت نفت در سال ۱۴۰۱

در این قسمت، شرایط عمومی آزمون های استخدامی دولتی 1401 برای آقایان قرار داده شده است. افراد بسیاری سالانه پس از فارغ التحصیلی خواستار استخدام در سازمان ها و نهادهای دولتی می باشند. این افراد به همین منظور می بایست با پیگیری دقیق اخبار آزمون های استخدامی دولتی 1401 و بررسی زمانبندی، شرایط، مدارک و رشته های مورد نیاز استخدام دولتی مورد نظر خود نسبت به ثبت نام و تکمیل مراحل بعدی اقدام نمایند.

جاب یابیسایت استخدام و کاریابی، اخبار و آگهی‌های استخدامی

گزينش به مفهوم انتخاب كارگزان دولتي يا مستخدمين دولت به زمان تاسيس دولت-شهرها در يونان پيش از ميلاد و بعدها با ايجاد و گسترش نظام دولت-ملتي در دنيا در اواخر قرن 18 بعد از ميلاد باز مي گردد. بسياري از پادشاهان، روساي ايالتها و سران دولتها تلاش داشته اند تا معتمد ترين و وفادارترين افراد را به خود (در زمان نظام دولت- پادشاهي ) و آرمان ملت و دولت ( در زمان دولت ملتي) را بكار گمارند. پيامبران الهي، ائمه و رهبران مذهبي نيز همواره بر اين موضوع تاكيد داشته و شخص پيامبر اسلام (ص) و حضرت علي (ع) بعنوان كساني كه در صدر حكومت اسلامي بوده اند، فرازهايي را در چگونگي گزينش كارگزران دولتي ابراز داشته اند. استخدام مشاغل فروش بازاریابیاستخدام بصورت دورکاریاستخدام برنامه نویساستخدام مشاغل حسابداری مالیاستخدام مشاغل اداری دفتریاستخدام بانواناستخدام مشاغل کامپیوتر نرم‌افزار ITاستخدام مشاغل فنی مهندسی سایر … برای استفاده از این ویژگی لازم است وارد حساب کاربری خود در «ای استخدام» شوید.

۱۴ آذر ۹۴ رفتم مصاحبه…

آگاهی از روند استخدام باعث می‌شود آماده‌تر و با اعتماد به نفس بیشتری در جلسه مصاحبه حاضر شوید. استخدام در مراکز دولتی، ادارات و سازمان‌های دولتی آرزوهای بسیاری از جویندگان کار و به ویژه جوانان است؛ چراکه اغلب احساس می کنند با استخدام دولتی آینده شغلی امن تر، حقوق و مزایای بالاتر و دردسر کاری کمتر، در انتظار آنهاست. در این مقاله کاران می توانید با نحوه استخدام کار دولتی آشنا شوید. در این خبر ۱۴ مرحله مهم از مراحل برگزاری آزمون استخدامی در سازمانهای دولتی و بانکها توضیح داده شده است. شاید ۷ مهر بود که رفتم تشکیل پرونده دادم… ۱۴ آذر ۹۴ رفتم مصاحبه… ۲۸ فروردین ۹۵ رفتم دوباره یه سری مدارک اولیه تحویل دادم قسمت گزینش چند نفر رو به همراه شماره تلفنشون و ادرس خونشون.. شامل اطلاعات خانوادگی بود و ابان ماه دوباره زنگ زدن برا تحقیقات….

قرارداد این اشخاص توسط سازمان برنامه و بودجه منعقد می‌شود و اعتبار موردنیاز، از سرجمع اعتبارات دستگاه متقاضی یا کسر می‌گردد. در صورتی که دستگاه متقاضی مستقیماً از بودجه عمومی کشور استفاده نمی کند، خزانه داری کل موظف است حسب اعلام سازمان برنامه و بودجه، پرداخت وجه قرارداد‌های موضوع این ماده را مقدم بر سایر پرداخت‌های مربوط به دستگاه انجام دهد. مدت قرارداد موقت با اشخاص حقیقی حداکثر سه ماه، و با اشخاص حقوقی حداکثر یک سال می‌باشد. ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی، سال گذشته از تاریخ ۲۷ بهمن آغاز شد و تا ۲ اسفند ماه ادامه داشت. پیش بینی می شود زمان ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی سال ۱۴۰۱ نیز به همین منوال در بهمن ماه ۱۴۰۱ آغاز شود. آزمون استخدام متمرکز دستگاه های اجرایی سال ۱۴۰۱، مانند دوره های قبل تحت نظارت سازمان اداری و استخدامی کشور و توسط سازمان سنجش و آموزش کشور برگزار می شود.