قیمت مفتول مسوار قیمت روز هر کیلو و شاخه مفتوی مسی در کارخانه-فولاد توفیقی | foulka

بعد از تولید مفتول در مرحله کشش و رسیدن به قطر مورد نظر باید آن مفتول فولکا را شست‌و‌شو داد. در شست‌و‌شو با آب و سایر روش‌ها مقداری از آلودگی‌ها و رسوبات و چربی‌های سطحی از مفتول پاک می‌شود. اما مقداری ناخالصی مانند زنگ‌زدگی‌های عمیق، کلریدها، سولفات‌ها و سولفورها باقی می‌ماند. اگر این ناخالصی‌ها در این مرحله پاک نشوند در مرحله گذر از سولفات مس به صورت لکه‌های سیاه خود را نشان می‌دهند. مفتول تولید شده با لکه‌های سیاه در روند آب‌کاری باعث ایجاد اختلال در صنایع مختلف می‌شود.

  • مس فلزی پرکاربرد و شناخته شده است که به دلیل ویژگی‌هایی مثل رسانای الکتریکی و حرارتی یا مقاومت به خوردگی در صنایع زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • چربی‌زدایی یعنی فرآیندی که در آن مفتول از هر گونه چربی، آلودگی، رسوبات و ناخالصی پاک‌سازی می‌شود.
  • این نوع سیم به دلیل خاصیت ضد زنگ بودن و داشتن رنگ زیبای مسی، در صنایع مختلف مانند برق، الکترونیک، تزئینات و …
  • مفتول تولید شده با لکه های سیاه در روند آبکاری باعث ایجاد اختلال در صنایع مختلف می شود.

از ویژگی‌های بارز این محصول می‌توان به خاصیت چکش‌خواری و انعطاف‌پذیری اشاره کرد. در مواد تشکیل‌دهنده این محصول، 85 درصد قلع، 5 تا 10 درصد آنتیموآن، 2 درصد مس و نقره استفاده می‌شود. در این بخش قصد داریم به طور کلی در مورد کاربرد، روش تولید، مشخصات خرید، قیمت فروش و به طور کلی ویژگی‌های مفتول مسوار صحبت کنیم. قیمت مفتول مسوار با توجه به قطر آن که از 0.7 میلی متر  تا 9 میلی متر  و نحوه بسته بندی آن که بصورت کلاف ، شاخه و یا قرقره های مسطح باشد ، تعیین می گردد. ضخامت 1.2 میلی متری تا 6 میلی متری پر کاربرد ترین این محصول است .

قیمت مفتول مسوار قیمت روز هر کیلو و شاخه مفتوی مسی در کارخانه-فولاد توفیقی | foulka یکی از ویژگی های قابل توجه مسوار این است که مثل مس یا نقره، رنگ آن کدر و تیره نمی‌شود. اما مانند بیشتر فلزات، با قرار گرفتن در معرض هوا به آرامی اکسید می ‌شود البته که مسوار شدن برای زد زنگ شدن مفتول انجام می شود. این آلیاژ نقطه ذوب پایینی دارد و در محدوده دمایی 170 تا 230 درجه سانتیگراد ذوب خواهد شد.

کاربرد مفتول مسی یا مسوار

عامل دیگری که بر قیمت آن موثر است، ضخامت شاخه می‌باشد، هر چه ضخامت شاخه سیم مفتول مورد نظر بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت. ضخامت روکش مسی این سیم مفتول عامل دیگری است که روی قیمت آن بسیار موثر است. به طوری که هرچه ضخامت روکش بیشتر شود قیمت نیز به همان نسبت بالاتر خواهد رفت. علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد، مواد اولیه تشکیل دهنده سیم مفتول مسوار نیز بر تعیین قیمت آن بی‌تاثیر نخواهند بود. آلیاژ مسوار که یکی از انواع این آلیاژ ها است ، دارای خاصیت انعطاف پذیری و چکش خواری بالایی است. در بیشتر موارد ، در ساختار این آلیاژ از ۵ تا ۱۰ درصد آنتیموآن ، ۲ درصد مس ، ۸۵ تا ۹۹ درصد قلع و در برخی موارد ، از نقره و یا بیسموت استفاده می شود.

تقاضای بالا برای فولاد در هند

ورقه ها یا قرقره های مفتول مسوار ، به شکل مسی رنگ یعنی رنگی بین قرمز و زرد و با ظاهری براق تولید شده در بازار وجود داشته و یافت می شوند. درصد خلوص ترکیبات به کار رفته در محصول، سطح کیفی، اندازه، ضخامت، وزن، برند تولیدکننده و… لوله‌های مسوار در سایزهای مختلف از قطر 4.76mm تا 16mm میلیمتر تولید می‌شود که بنا به سفارش شما می‌تواند یک رو مسوار یا دو رو مـسوار باشد، ضخامت این لوله‌ها از 0.6mm تا 1.2mm میلیمتر در بازه ی ضخامتی 0.1mm می‌باشد. در صورت وجود لکه و خرابی در سطح مفتول ها، قیمت آن ها کاهش می یابد و در هر آب و هوایی قابل استفاده نیستند. ضخامت پوشش مفتول مسوار بایستی حداقل از ۰.۰۷ تا حداکثر ۱ میکرون از پوشش مسی با کیفیت و مرغوب باشد.