قیمت CPU ️ مقایسه مشخصات و خرید ارزان سی پی یو کامپیوتر زومیت

برای خرید سی پی یو و سی پی یو گیمینگ می‌توانید با کارشناسان ما در واحد فروش اگزو تماس بگیرید. همچنین در این صفحه می‌توانید قیمت CPU و قیمت سی پی یو گیمینگ را مشاهده کنید. معمولا سیستم های عادی از ساده ترین مدل خنک های بادی که به همراه خود سی پی یو ارائه می شود، استفاده می کنند. خنک کننده های بادی از نظر قیمتی ارزان هستند و به همین دلیل اکثرا برای سیستم های گیمینگ متوسط از این خنک کننده ها برای خنک کردن تراشه و افزایش راندمان کاری آن استفاده می کنند.

حل مشکل ارور stop working در ویندوز ۷، ۸ و ۱۰

پیش از خرید cpu قیمت پردازنده کامپیوتر را از طریق سایت های معتبر فروش cpu بررسی کنید تا از قیمت روز cpu مطلع شوید. البته أنواع پردازنده کامپیوتر در دو دسته بدون جعبه و دارای جعبه در بازار ایران موجود است که از نظر قیمت cpu اختلاف بسیاری دارند اما کارایی یکسانی را ارائه می دهند. از این رو قیمت cpu برای کامپیوتر را می توان به این نحو مدیریت کرد و با خرید سی پی یو بدون باکس با قیمت سی پی یو پایین تر در هزینه های اسمبل سیستم خود صرفه جویی کنید. امروزه با وجود اینکه انواع CPU کامپیوتر مانند گذشته روی عملکرد کلی سیستم تاثیر ندارد اما همچنان یکی از اجزا اصلی هر کامپیوتر است.

خرید انواع پردازنده (سی پی یو)

این کمپانی تا به امروز 4 سری مدل سی پی یو را همراه با خانواده و نسل های مختلف وارد بازار کرده اما در بین تمامی مدل ها، سری رایزن توانسته بیشترین استقبال و فروش را در بین سایر مدل ها کسب کند. البته اگر پردازنده‌ها از یک خانواده باشند، می‌توان از سرعت کلاک برای مقایسه توان پردازشی آن‌ها استفاده کرد. مثلاً در دو CPU از یک شرکت که هم‌نسل و هم‌خانواده هستند، زمانی که هر دو سی‌پی‌یو از حداکثر توان خود استفاده می‌کنند، پردازنده‌ای که سرعت کلاک بالاتری دارد دستورات را سریع‌تر اجرا خواهد کرد.

خط لوله دستورالعمل، با شکستن مسیر اجرا و تبدیل آن به مراحل جداگانه، باعث می‌شود تا در هر زمان بیش از یک دستورالعمل اجرا شود. این جدا کردن را می‌توان با خط مونتاژ مقایسه کرد که در آن یک دستور در هر مرحله کاملتر می‌شود، تا اینکه کلا از خط خارج شود. این موضوع بیشتر در سی پی یوهای میان رده و پایین‌تر دیده می‌شود؛ زیرا برای خنک کردن پردازنده‌های قدرتمند به یک خنک کننده مناسب احتیاج خواهید داشت. گاهی مشکلات سی پی یو مربوط به خرابی سوکت آن است و می‌توانید پایه‌های سوکت را تعویض یا آنهایی که کج شده‌اند را صاف کنید. در مدل‌هایی که پردازنده به مادربورد لحیم شده است، امکان تعویض CPU به تنهایی وجود ندارد و در صورت خرابی باید تعمیر یا مادر برد تعویض شود.

  • در حالی که AMD برای چند نسل مختلف سازگاری با مادربردهای کنونی را تضمین می‌کند، اینتل معمولاً در هر دو نسل، یکبار به تغییر سوکت یا پشتیبانی نکردن از مادربردهای پیشین می‌پردازد که این موضوع منجر به افزایش هزینه‌ها می‌شود.
  • پردازنده‌های اینتل که از پسوند F یا KF در نام خود برخوردار هستند، گرافیک مجتمع ندارند و سایر مدل‌ها دارای گرافیک مجتمع برای دریافت خروجی تصویر هستند.
  • ســعــی کــنید پــیــش از خــریــد پــردازنــده، نــه تنها به نیاز‎‌های حال حاضر خود، بلکه به آینده نیز توجه کنید تا بهترین پردازنده را برای خود تهیه کنید.
  • با افزایش تعداد هسته‌ها، سی‌پی‌یوها قادر به مدیریت و پردازش‌های چندگانه همزمان شدند.
  • پردازنده Pentium Gold G6405 اینتل به راحتی از عهده کارهای روزمره مانند تماشای فیلم، وب گردی، ویرایش ساده وب، کار با آفیس و وظایف مشابه بر می آید.
  • همانطور که گفته شد، شرکت‌های اینتل و AMD پردازنده‌های مختلفی را برای انواع کاربری‌ها تولید می‌کنند.

این تراشه‌ی کوچک و معمولا مربع‌شکل است و روی برد اصلی دستگاه‌ یا همان مادربرد به همراه فن خنک کننده ای  قرار می‌گیرد و با سایر سخت‌افزارها برای اجرای رایانه‌ی شما در تعامل است. به منظور افزایش سرعت پردازش، در گذر زمان سی‌پی‌یوهای چندهسته‌ای هم تولید شدند. احتمالاً اصطلاحاتی مانند پردازنده دو هسته‌ای، چهار هسته‌ای و هشت‌ هسته‌ای را شنیده باشید. این نوع پردازنده‌ها در واقعا چند CPU روی یک چیپ دارند که هرکدام به‌صورت جداگانه به عملیات اجرای دستورات رسیدگی می‌کند.

تنظیمات سی پی یو کامپیوتر و لپ تاپ در بایوس چگونه است؟