مایکروسافت بینگ می گوید برچسب lastmod در فایل نقشه سایت XML بسیار مهم است

بحث انجمن در توییتر.

منبع

در اینجا برخی از داده های Bing در نقشه های سایت XML وجود دارد:

  • 58 درصد هاست ها حداقل یک نقشه سایت XML دارند.
  • 84 درصد از این نقشه های سایت دارای مجموعه ویژگی های lastmod هستند.
  • 79٪ مقادیر lastmod را درست می دانند.
  • 18٪ مقادیر lastmod به درستی تنظیم نشده اند.
  • 3٪ دارای مقادیر lastmod فقط برای برخی از URL ها است.
  • 16 درصد از این نقشه های سایت دارای مجموعه ویژگی های lastmod نیستند.
  • 42 درصد از هاست ها یک نقشه سایت XML ندارند

مایکروسافت بینگ یک وبلاگ جدید پستی که می گوید “برای نقشه های XML، یکی از مهم ترین برچسب هایی که می توانید در نقشه سایت خود قرار دهید، برچسب “lastmod” است.” و زمانی که بینگ در حال بازسازی پشته برنامه‌ریزی خزیدن خود برای تکیه بیشتر بر این فیلد آخرین مد است، حیاتی‌تر خواهد شد.

وی افزود: «ما در حال حاضر اجرای این تغییرات را در مقیاس محدود آغاز کرده‌ایم و قصد داریم تا ماه ژوئن به طور کامل آنها را اجرا کنیم.

از نظر گوگل، در سال 2015 گوگل اعلام کرد که واقعاً از تاریخ آخرین حالت استفاده نمی‌کنند، اما در سال 2020 آن را تغییر دادند. اسناد فعلی گوگل می گوید، “Google از مقدار lastmod استفاده می کند اگر به طور مداوم و قابل تأیید باشد (مثلاً با مقایسه با آخرین اصلاح صفحه) دقیق باشد.”

اوه، بینگ همچنان از شما می خواهد که از پروتکل IndexNow برای کارآمدترین راه حل خزیدن استفاده کنید، اما اگر این کار را نکردید – مطمئن شوید که تاریخ آخرین حالت شما دقیق است.

Bingbot

بله، تا ژوئن، روشی که بینگ تصمیم می‌گیرد چه چیزی را بخزد، بیشتر به تگ lastmod وابسته خواهد بود. Fabrice Canel از مایکروسافت نوشت: “ما در حال اصلاح پشته برنامه ریزی خزیدن خود هستیم تا از اطلاعات ارائه شده توسط برچسب “lastmod” در نقشه های سایت بهتر استفاده کنیم.” این کار به این دلیل انجام می‌شود که بتواند «بازده خزیدن» را با کاهش خزیدن غیرضروری محتوای بدون تغییر و اولویت‌بندی محتوای اخیراً به‌روزرسانی شده، «افزایش» کند.

بنابراین مطمئن شدن از دقیق بودن تاریخ آخرین حالت، اکنون مهم‌تر است. این باید آخرین باری باشد که URL را تغییر دادید، نه زمانی که URL برای اولین بار منتشر شد و نه زمانی که فایل نقشه سایت XML ایجاد شد. در واقع، این بزرگترین مشکلی است که بینگ با این فیلد پیدا کرده است، که اغلب فقط تاریخ تولید فایل نقشه سایت XML را نشان می دهد و نه تاریخ آخرین تغییر صفحه URL را.