ما صفحات Google AMP را 3 هفته پیش حذف کردیم

“مشکل” این بود که گوگل نشانی اینترنتی AMP را در صفحه متعارف ارجاع داده بود، اما من آن را حذف کردم اما در گزارش دهی تاخیر وجود داشت. شما می توانید این جزئیات را در این تمرین در گزارش مشاهده کنید:

همچنین همانطور که انتظار می رفت، آمار خزیدن افزایش چشمگیری داشت:

برای اندازه واقعی کلیک کنید

برای اندازه واقعی کلیک کنید

و البته، خطاهای AMP برای کمی افزایش یافت، همچنین انتظار می رود:

باید توجه داشته باشم که ما AMP را حذف کردیم زیرا نمی خواستم از راه حل GA4 برای ردیابی AMP استفاده کنم. به علاوه، AMP دیگر برای داستان های برتر و موارد مشابه مورد نیاز نیست. من دنبال کردم اسناد گوگل هنگام حذف AMP از این سایت.

تلاش‌های شما برای حذف AMP از سایت‌هایتان چگونه پیش رفت؟ شبیه بود؟

در این نمودار، می توانید ببینید که صفحات AMP معتبر از یک عدد سالم ثابت به صفحات AMP صفر رسیده اند، که همان چیزی است که انتظار می رفت. برای بزرگنمایی می توانید روی هر یک از تصاویر کلیک کنید:

به طور کلی، من فکر می کنم حذف AMP از این سایت بسیار راحت انجام شد. تنها مشکل واقعی، کوچکتر بودن تصاویر در Google Discover بود که ما آن را برطرف کردیم.

برای اندازه واقعی کلیک کنید

در مورد نمایش این سایت در Google Discover برای مدتی مشکلاتی وجود داشت. به علاوه، بنا به دلایلی تصاویری که Google Discover نشان داد کوچکتر بودند. بنابراین من از برچسب پیش‌نمایش تصویر حداکثر برای رفع آن استفاده کردم (با تشکر از گلن) و با وجود اینکه هیچ محدودیتی روی تصاویر نداشتم و تصاویر هرگز تغییر نکردند، کار کرد.

برای اندازه واقعی کلیک کنید

برای اندازه واقعی کلیک کنید

بحث انجمن در توییتر.

منبع

در اینجا چند نمودار از کنسول جستجوی گوگل وجود دارد که به شما نشان می دهد پس از حذف AMP از این سایت چه چیزی را متوجه شدم.

در 28 ژوئن، سه هفته پیش، صفحات AMP را از این سایت حذف کردم. به طور کلی، من تغییرات کلی ترافیک را از تغییر ندیدم. من متوجه مشکلات این سایت در Google Discover، افزایش نرخ خزیدن، جهش خطاهای AMP و برخی تغییرات دیگر شدم.

گزارش نمایه سازی صفحه شروع به نشان دادن صفحات بیشتر نمایه شده با خطاهای بیشتر نیز کرد:

همچنین، تنها سه هفته گذشته است، اما در حال حاضر می‌توانید مسیری را که همه چیز پیش رفت و اکنون پیش می‌رود، ببینید.

در اینجا گزارش Discover است، به نظر می رسد که باز می گردد، اما پیش بینی خود Discover دشوار است و به ندرت پایدار است:

آمپر گوگل

برای اندازه واقعی کلیک کنید