متا یک سیستم هوش مصنوعی جدید را آزمایش می کند: توضیح و رمزگشایی


هوش مصنوعی در حال توسعه کامل است اما هنوز برای عموم مردم نسبتا ناشناخته باقی مانده است. از سوی دیگر، گروه های بزرگ آن را به عنوان یک زمین بازی می بینند و به طور منظم هوش مصنوعی را با ویژگی هایی توسعه می دهند که همگی جدیدتر از موارد بعدی هستند. نوامبر 2022: متا یک هوش مصنوعی با قابلیت توسعه استدلال منطقی را نوآوری و رونمایی کرد. اما این سیستم جدید ارائه شده توسط گروه متا چیست؟ در این مقاله به تفصیل توضیح می دهیم.

متا نیوز
متا نیوز

META و l’IA

گروه متا اولین تلاش خود در زمینه هوش مصنوعی نیست. برای چندین سال، این گروه سرمایه‌گذاری زیادی در توسعه ابزارها، سیستم‌ها و قابلیت‌های جدیدی انجام داده است که امکان توسعه هوش مصنوعی را از طریق ابزارهای خود فراهم می‌کند.

پس از ارائه هوش مصنوعی برای ایجاد ویدیوها از متن، پلتفرمی که به بهینه سازی هوش مصنوعی، سیستم ترجمه صوتی و بسیاری دیگر اختصاص داده شده است، متا نمی خواهد به همین جا بسنده کند و به توسعه هوش مصنوعی جدیدی ادامه دهد که می تواند در خدمت متاورس باشد. دنیای کاملا مجازی که در آن کاربران می توانند یک زندگی موازی، هنوز در وضعیت پروژه ایجاد کنند.

معرفی CICERO، سیستم هوش مصنوعی جدید متا

آخرین اختراع متا مرزهای هوش مصنوعی را جابجا می کند.

متا با ارائه CICERO، سیستم هوش مصنوعی جدید خود، در واقع سیستمی را ارائه می دهد که قادر به توسعه استدلال استراتژیک مشابه انسان و همچنین زبان طبیعی برای حل مشکلات ارائه شده به آن است.

این توانایی‌ها که در ابتدا مختص انسان‌ها بود، از طریق یک بازی، دیپلماسی، یک بازی استراتژیک که مستلزم ایجاد همکاری بین چندین بازیکن بر اساس اعتماد و مذاکره است، توسعه می‌یابد.

اما این سیستم چگونه کار می کند؟ پاسخ در تصاویر:

مرحله 1 عملیات سیسرو
مرحله 1: سیسرو با استفاده از وضعیت فعلی موضوع و گفتگوهای جاری، پیش بینی اولیه ای از آنچه قرار است انجام دهد را انجام می دهد.
عملیات سیسرو مرحله 2
مرحله 2: سیسرو این پیش‌بینی را با استفاده از برنامه‌ریزی اصلاح می‌کند، سپس از این پیش‌بینی‌ها برای شکل‌دهی قصدی برای خود و شریک زندگی‌اش استفاده می‌کند.
مرحله 3 عملیات سیسرو
مرحله 3: بسته به وضعیت هیئت مدیره، گفتگو و اهداف آن، چندین پیام بالقوه تولید می کند.
عملیات سیسرو مرحله 4
مرحله 4: پیام نامزد را فیلتر می کند تا مزخرفات را کاهش دهد، ارزش را به حداکثر برساند و از سازگاری با نیات ما اطمینان حاصل کند.

منبع

متا این سیستم جدید هوش مصنوعی را توضیح داد:

سیسرو اولین عامل هوش مصنوعی است که در بازی استراتژی محبوب دیپلماسی به عملکردی در سطح انسانی دست یافته است. دیپلماسی به عنوان یک چالش تقریباً غیرممکن در هوش مصنوعی تلقی می شود، زیرا به بازیکنان نیاز دارد تا انگیزه ها و دیدگاه های افراد را درک کنند، برنامه های پیچیده ای را تنظیم کنند و استراتژی های خود را تنظیم کنند و آنها از زبان برای متقاعد کردن مردم برای ایجاد اتحاد استفاده کنند. »

بعدش چی؟

این اختراعات سوالاتی را ایجاد می کند و می تواند ترسناک باشد. آیا ما واقعاً بر آنچه در حال توسعه است کنترل داریم؟ آیا واقعاً امکان ایجاد یک دنیای موازی کاملاً توسط هوش مصنوعی وجود دارد؟ در هر صورت، این همان چیزی است که متا با توسعه متاورس برنامه ریزی می کند.

یک کاربر (@nearcyan) اخیراً تکامل احتمالی این هوش مصنوعی ها را منتشر کرده است: DeepCloning. اصل چیست؟ این نسبتاً ساده است: یک فرد واقعی را به یک هوش مصنوعی شبیه سازی کنید، تا بتوانید با آن ارتباط برقرار کنید، در حالی که در زندگی واقعی نمی توانستید. این عمل ممکن است سوالاتی را از نقطه نظر حقوقی ایجاد کند. چگونه می توان این اقدامات را تنظیم کرد؟

اگر توضیح متا در مورد متاورس را از دست دادید، این ویدیو به شما کمک می کند همه چیز را درک کنید:

اگر این مقاله در سیستم هوش مصنوعی جدید متا شما آن را دوست داشتید، از اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری آن دریغ نکنید در خبرنامه دیجیتال ما مشترک شوید برای دریافت مقالات بعدی ما

همچنین می توانید بهترین مقالات ما را از طریق فید RSS ما دنبال کنید: (فقط آن را در فیدخوان RSS مورد علاقه خود (مثلاً Feedly) قرار دهید).

ما همچنین در لینکدین، توییتر، فیس بوک و یوتیوب فعال هستیم. آنجا میبینمت؟

برای هرگونه سوال در رابطه با این مقاله، از قسمت “نظرات” برای ارسال نظرات خود برای ما دریغ نکنید، ما در اسرع وقت به شما (با کمال میل) پاسخ خواهیم داد.

منبعمنبع