محتوای قدیمی خود را دوباره به عنوان جدید برچسب نزنید. این یک تاکتیک زشت SEO است • Yoast

گوگل همچنین انواع جستارهایی را که اطلاعات «تازه» را می طلبند، تجزیه کرد راهنمای رتبه بندی کیفیت جستجوی گوگل:

  • سؤالات «اخبار فوری»، مانند یک بلای طبیعی.
  • درخواست‌های تکراری رویداد، مانند یک رویداد ورزشی یا نمایش مد.
  • جستجوهای اطلاعاتی فعلی، مانند جمعیت یک کشور یا نرخ تورم.
  • درخواست های محصول، مانند آیفون جدید یا تلویزیون جدید.

و ما این را هم بی‌خود نمی‌گوییم. جان مولر، مدافع جستجوی گوگل را در نظر بگیرید که در یکی از توییت‌های خود اشاره کرد:

آواتار ادوین تونن





منبع

آیا محتوای جدید قابل توجهی وجود دارد؟ سپس تاریخ ها را به روز کنید. آیا محتوای جدید قابل توجهی وجود ندارد؟ سپس تاریخ ها را به روز نکنید. ما هرزنامه‌ها و محتوای بی‌کیفیت زیادی را می‌بینیم که به‌طور خودسرانه تاریخ‌ها را به‌روزرسانی می‌کنند (“بهترین دستگاه فکس برای سال 2023”)، این بسیار واضح و شرم‌آور است.

– جان مولر بیشتر اینجا نیست 🐀 (@JohnMu) 26 نوامبر 2022

وقتی چیزی جدید می نویسید یا چیزی موجود را به طور قابل توجهی تغییر می دهید، تاریخ را تغییر دهید. تغییر تاریخ بدون انجام کار دیگری فقط سر و صدا و بی فایده است.

– جان مولر بیشتر اینجا نیست 🐀 (@JohnMu) 5 فوریه 2022

اگر فقط چند اشتباه تایپی را برطرف کنید و چند جمله را اینجا و آنجا اضافه کنید، به‌عنوان تازه‌سازی آن حساب نمی‌شود. از سوی دیگر، اگر به‌روزرسانی قابل توجهی در صفحه‌ای انجام دهید یا به‌روزرسانی‌های مکرر با اطلاعات جدید انجام دهید، مهم است.

بسیاری از وب سایت ها سعی می کنند الگوریتم را فریب دهند تا فکر کنند محتوای تازه ای دارند. یکی از راه هایی که آنها این کار را انجام می دهند، تغییر تاریخ در عنوان صفحه یا تاریخ انتشار است.

گوگل در سال 2011 به‌روزرسانی Freshness را معرفی کرد. از آن زمان به‌روزرسانی‌های متعددی برای الگوریتم وجود داشته است. اما برخی چیزها ثابت می مانند – محتوای تازه برای رتبه بندی مطلوب تر است.

برای مثال، اگر «بهترین تلویزیون برای خرید» را جستجو کنید، ممکن است نتیجه جستجویی مانند زیر دریافت کنید:

در حال حاضر، شما نباید همیشه همه چیزهایی که گوگل می گوید را باور کنید، اما در این مورد، حق با آنهاست. محتوای تازه خود را «جعلی» نکنید. افزایش رتبه به این راحتی اتفاق نمی افتد. برای بهبود رتبه خود باید سخت کار کنید و محتوای تازه و ارزشمندی ایجاد کنید.

در زمان نوشتن این پست، هنوز سال 2023 نیست. و حتی می‌توانید تاریخ انتشار یک پیوند را دسامبر 2022 ببینید. به احتمال زیاد، این یک مقاله همیشه سبز است که تلویزیون‌های خوب را در سال 2022 فهرست می‌کند و به طور مکرر در طول سال به‌روزرسانی می‌شود. اما از آنجایی که تلویزیون‌های جدید در سال 2023 تا اواخر سال عرضه نمی‌شوند و مردم «بهترین تلویزیون‌های سال 2023» را جستجو می‌کنند، این سایت‌ها از این رویکرد برای جلوتر از رقبا استفاده می‌کنند.

واقعیت جالب (یا فقط یک واقعیت) – ما قبلاً حمایت می کردیم current month و current year متغیرها در قسمت “عنوان SEO” در ابزار پیش نمایش Yoast SEO. اما ما تصمیم گرفتیم آن‌ها را به‌کلی حذف کنیم، تا حدی به این دلیل که نمی‌خواهیم کاربرانمان از آن‌ها برای به‌روزرسانی محتوای قدیمی «جعلی» بدون قرار دادن کار استفاده کنند!

آیا به‌روزرسانی محتوای موجود دوباره آن را تازه می‌کند؟

خوب است بدانید که همه پرس و جوها و موضوعات به جدیدترین به روز رسانی نیاز ندارند. برای مثال، جستارهایی که هدفشان یادگیری تاریخ جنگ جهانی دوم است، به جدیدترین مقالات نیاز ندارد. یک گزارش گسترده از سال‌ها پیش می‌تواند حاوی اطلاعات خوبی باشد.

آیا می توانید تاریخ محتوای خود را تغییر دهید تا تازه شود؟

اما منظور گوگل از «تازه» چیست؟

در بیشتر موارد، این هک کار نمی کند و ما به شما توصیه می کنیم که همین کار را نکنید! با انجام این کار افزایش رتبه نخواهید داشت. حتی اگر این کار را انجام دهید، در نهایت زمانی که وب سایت های دیگر شروع به نوشتن محتوای بهتر در مورد یک موضوع می کنند، سقوط خواهید کرد.

به عنوان مثال، ما اخیراً مقاله‌ای را در مورد سرعت صفحه به‌روزرسانی کرده‌ایم و اطلاعات بسیار بیشتری را اضافه کرده‌ایم. رتبه بندی آن پست پس از به روز رسانی به طور قابل توجهی بهبود یافت. این به این دلیل است که الگوریتم گوگل باید پست را مجدداً ارزیابی کند و آن را با مقالات دیگر در همین موضوع مقایسه کند.

نمودار عملکرد جستجوی یکی از پست های ما که اخیراً به روز شده است

در نتیجه

و این اولین باری نبود که به این سوال پاسخ داد: