(+ مزایا، موارد استفاده در تجارت و سوالات متداول)


اینفلوئنسر مارکتینگ نوعی استراتژی بازاریابی است که از قدرت افراد با نفوذ برای تبلیغ یک برند یا محصول استفاده می کند. این تأثیرگذاران می توانند افراد مشهور، شخصیت های رسانه های اجتماعی، وبلاگ نویسان یا سایر شخصیت های عمومی باشند. با اینفلوئنسر مارکتینگ، کسب‌وکارها می‌توانند با برقراری ارتباط با مخاطبان خود از طریق منابع قابل اعتماد، به راحتی از آنها استفاده کنند.

در اینجا یک تعریف ساده و کاربردی از بازاریابی d’Influence و همچنین مزایای اصلی آن برای شرکت ها. ما همچنین دلایل خوبی برای بررسی دقیق تر به شما ارائه خواهیم کرد (اگر قبلاً این کار را نکرده اید). در پایان مقاله نیز تعدادی پاسخ به سوالات متداول در مورد آن را به شما ارائه خواهیم داد کمپین های بازاریابی که با شخصیت های عمومی انجام می شود.

تأثیرگذاران اخبار
اینفلوئنسرها و بازاریابی: اینفلوئنسر مارکتینگ

تعریف اینفلوئنسر مارکتینگ: به سادگی چیست؟

را نفوذ بازاریابی نوعی بازاریابی است که در آن برندها از شخصیت های عمومی برای تبلیغ محصولات یا خدمات خود استفاده می کنند.

متشکل از برندها و اینفلوئنسرها را به هم متصل کنید، که به دلیل تخصص خود در یک موضوع خاص یا به دلیل محبوبیت خود در بین مردم در جامعه خود شهرت پیدا کرده اند.

اساساً اینفلوئنسر اطلاعات برند را با مخاطبان خود به اشتراک می گذارد و بر رفتار آنها تأثیر مثبت می گذارد و توصیه های شخصی را ارائه می دهد که مردم به آنها اعتماد دارند.

موفقیت اینفلوئنسر مارکتینگ در توانایی آن در ایجاد وفاداری به برند نهفته است، زیرا مصرف کنندگان ترجیح می دهند از منابع مطمئن خرید کنند که به آنها توصیه های مفید می کنند. اینفلوئنسرها با ارائه نظرات و توصیه های صادقانه و در نهایت کمک به مخاطبان هدف در تصمیم گیری آگاهانه، سخنگویان برند خوبی هستند.

3 مزیت اصلی استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ برای یک تجارت چیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ یک روش محبوب و اثبات شده برای کسب و کارها استشناخت برند خود را افزایش دهند، درسیدن به مشتریان جدید و در نهایت، فروش خود را افزایش دهند.

سه مزیت اصلی این نوع کمپین بازاریابی عبارتند از الف نامزدی قلعه، آ دسترسی گسترده و یک افزایش اعتبار.

با تعامل با اینفلوئنسرهایی که قبلاً روابط قوی با پیروان خود برقرار کرده‌اند، کسب‌وکارها می‌توانند فوراً از تعاملات معنادارتری بهره ببرند که تعامل طبیعی‌تری بین مشتریان و محصولات یا خدمات شرکت ایجاد می‌کند.

شما مایل به دریافت هستید بهترین مقالات ما ?

(در هر زمان می توانید اشتراک خود را لغو کنید.)

با استفاده از شبکه های اینفلوئنسر، در پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی، کسب و کارها به راحتی می توانند دامنه کمپین های خود را فراتر از مرزهای شبکه خود گسترش دهند.

در نهایت، این واقعیت است که یک فرد تأثیرگذار از یک محصول حمایت می کند نه تنها قابلیت اطمینان آن را افزایش می دهد، بلکه اعتبار کلی یک تجارت را نیز افزایش می دهد یا یک برند

چرا کمپین های اینفلوئنسر مارکتینگ مهم هستند؟

کمپین های اینفلوئنسر مارکتینگ در دنیای دیجیتال امروزی اهمیت فزاینده ای پیدا می کنند و با استفاده از اینفلوئنسرها، کسب و کارها می توانندبه مخاطبان گسترده تری برسد و از تعامل را بیشتر از همیشه افزایش دهید. این به این دلیل است که تأثیرگذاران اغلب دارای یک پایگاه مشترکین فعال و فعال، که می تواند برای افزایش آگاهی از برند برای یک تجارت استفاده شود.

شخصیت‌های عمومی و/یا اینفلوئنسرها معمولاً در یک زمینه تخصص دارند منحصر به آنها است، که آنها را برای تبلیغ یک محصول یا خدمات مرتبط با حوزه تخصصی خود مستعدتر می کند. با مشارکت با اینفلوئنسرهایی که دارای تخصص مشابهی با آنها هستند، کسب‌وکارها می‌توانند به مخاطبانی از مصرف‌کنندگان بسیار درگیر دست یابند که احتمالاً بر اساس آنچه از تأثیرگذارانی که دنبال می‌کنند، اقدام می‌کنند.

این نوع کمپین بازاریابی همچنین به شرکت ها اجازه می دهداز اعتمادی که یک اینفلوئنسر نسبت به پیروان خود ایجاد کرده است سوء استفاده کنند با گذشت زمان، پیام کمپین خود را قدرتمندتر می کند.

بنابراین استفاده از اینفلوئنسرها در کمپین های بازاریابی یک راه موثر برای افزایش قرار گرفتن در معرض نام تجاری در حین ایجاد تبدیل است.

3 نمونه از شرکت هایی که از استراتژی های بازاریابی مبتنی بر اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده می کنند

اینفلوئنسر مارکتینگ به ابزاری قدرتمند برای کسب و کارها برای ارتباط با مخاطبان هدف تبدیل شده است. این شکل از بازاریابی شامل استفاده از اینفلوئنسرها برای تبلیغ محصولات است.

نایک، اپل و سفورا سه نمونه عالی از شرکت هایی هستند که از استراتژی های بازاریابی تأثیرگذار استفاده می کنند:

  • نایک اغلب با ورزشکاران حرفه ای همکاری می کند تأثیرگذاران در صنعت ورزش برای ایجاد محتوا و افزایش فروش. ایجاد کمپین هایی با حضور یک تأثیرگذار یا سلبریتی که توسط یک مخاطب خاص شناخته شده باشد کمک می کند ضمن افزایش فروش، اعتبار استراتژی ارتباطی را تقویت کنید.
  • سیب نه تنها با اینفلوئنسرهای معروف کار می کند، بلکه از “طرفداران اپل” روزمره نیز استفاده می کند که باعث موفقیت برند شده اند. با توجه به اینکه این برند در سطح جهانی شناخته شده است، استفاده شفاهی و روزانه توسط شخصیت های عمومی برای افزایش فروش کافی است.
  • صفورا در رویکرد خود منحصر به فرد است: با وبلاگ نویسان زیبایی و هنرمندان آرایش برای بررسی محصولات خود و باز کردن خطوط ارتباطی بین مشتریان و برند شریک می شود. بنابراین، برای مثال، معمول است که یوتیوب‌کنندگان زیبایی ویدیویی را در یوتیوب ارسال می‌کنند تا بازخورد انتقادی درباره محصولات برند ارائه دهند. آنها معمولاً یک کد تبلیغاتی به مخاطبان خود ارائه می دهند که خرید از مصرف کنندگان را تشویق می کند.

اینفلوئنسر مارکتینگ، در ویدیو توضیح داده شده است

چند سوال متداول درباره کمپین های اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ کی و چگونه متولد شد؟

مفهوم اینفلوئنسر مارکتینگ صدها سال است که وجود داشته است، اما فقط همینطور است اوایل دهه 2000 که شروع به محبوب شدن در رسانه های دیجیتال و اجتماعی کرد.

در ابتدا، اینفلوئنسرها توسط شرکت ها برای تبلیغ محصولات یا خدمات خود در پلتفرم هایی مانند یوتیوب، توییتر و اینستاگرام پول می گرفتند. این به آنها برتری نسبت به روش های بازاریابی سنتی داد زیرا آنها به مخاطبان بسیار بیشتری دسترسی داشتند.

با ادامه پیشرفت فناوری، اینفلوئنسر مارکتینگ محبوبیت بیشتری پیدا کرده است و اکنون از طیف گسترده ای از استراتژی های مختلف برای دستیابی به بازارهای هدف خود استفاده می کند. این شامل ایجاد محتوا، پست های حمایت شده و کمپین های روابط عمومی.

امروزه، برندها به طور فزاینده ای برای مشاوره در مورد موضوعات مختلف، مانند بررسی محصول و کمپین برای محصولات یا خدمات جدید، به اینفلوئنسرها روی می آورند.

ویژگی های اصلی یک کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ خوب چیست؟

ویژگی های اصلی لازم برای یک کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ خوب عبارتند از: اعتماد به نفس، مناعتبار و مناسبت.

اینفلوئنسرها معمولاً توسط فالوورهای خود بسیار مورد اعتماد هستند و در هنگام توصیه محصولات تأثیر زیادی دارند.

اما این تنها دلیل نیست، زیرا محتوای تولید شده توسط اینفلوئنسرها نسبت به کمپین های تبلیغاتی سنتی معتبرتر است، زیرا اینفلوئنسرها قبلاً با دنبال کنندگان رسانه های اجتماعی خود رابطه برقرار کرده اند.

در آخر، مهم است که پیام یک اینفلوئنسر به مخاطبانش مرتبط باشد برای اطمینان از حداکثر تعامل با محصول یا برندی که تبلیغ می کنند.

خطرات کمپین بازاریابی مبتنی بر اینفلوئنسر چیست؟

وقتی صحبت از یک کمپین بازاریابی مبتنی بر اینفلوئنسر می شود، باید چند خطر را در نظر گرفت.

  • Lاعتبار اینفلوئنسر ممکن است در صورت ارتباط با یک برند یا محصول بحث برانگیز زیر سوال رود. اگر نظر آنها به دلیل تعدادی از عوامل مغرضانه دیده شود، تأثیر آنها به راحتی می تواند کاهش یابد.
  • اگر بیش از حد به یک نفر تکیه کنید، پیام شما ممکن است به اندازه کافی به مخاطبان نرسد و نتایج مورد انتظار شما را نگیرد.
  • مهم است که اطمینان حاصل کنید که با هر اینفلوئنسر قراردادهای مکتوب دارید، که شرایط و ضوابط توافقنامه را مشخص می کند تا از هرگونه سوء تفاهم و مسائل حقوقی احتمالی در طول مسیر جلوگیری شود.

چگونه اینفلوئنسر مناسب را برای یک کمپین بازاریابی حرفه ای انتخاب کنیم؟

انتخاب اینفلوئنسر مناسب برای یک کمپین بازاریابی حرفه ای یک گام اساسی در تضمین موفقیت کمپین است. برای اینکه همکاری بین شرکت و شخصیت عمومی کارساز باشد، مهم است که قبل از انتخاب فرد مناسب، چند فاکتور را در نظر بگیرید.

اول از همه، در جامعه خود تحقیق کنید تا مطمئن شوید که با مخاطب هدف شما مطابقت دارد.

سپس به کمپین های گذشته و نرخ تعامل آنها نگاه کنید تا اطمینان حاصل شود که می تواند انتظارات برند شما را برآورده کند.

در آخر، اطمینان حاصل کنید که سبک و پیام منتقل شده توسط اینفلوئنسر به طور طبیعی با هویت و تصویر برند شما مطابقت دارد.

اینفلوئنسر مارکتینگ: یک استراتژی پرهزینه برای شرکت؟

اینفلوئنسر مارکتینگ به دلیل نیاز به جبران اینفلوئنسرها برای کارشان، یک استراتژی گران برای کسب و کارها است. هزینه بسیار متغیر است زیرا با توجه به تأثیرگذار، دوره یا نوع محتوای تولید شده تغییر می کند.

این هزینه معمولاً با بازگشت سرمایه جبران می شود از نظر افزایش فروش و تعامل رسانه های اجتماعی.

اینفلوئنسر مارکتینگ با وجود هزینه بالای آن، اگر به درستی انجام شود، می تواند سرمایه گذاری ارزشمندی باشد و مزایای زیادی را برای کسب و کارها ارائه دهد.

قبل از ترک…

اگر این تعریف اینفلوئنسر مارکتینگ شما آن را دوست داشتید، از اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری آن دریغ نکنید در خبرنامه دیجیتال ما مشترک شوید برای دریافت مقالات بعدی ما

همچنین می توانید بهترین مقالات ما را از طریق فید RSS ما دنبال کنید: (فقط آن را در فیدخوان RSS مورد علاقه خود (مثلاً Feedly) قرار دهید).

ما همچنین در لینکدین، توییتر، فیس بوک و یوتیوب فعال هستیم.

برای هر گونه سوال مرتبط با کمپین های بازاریابی بر اساس شخصیت های عمومی، برای ارسال نظرات خود از قسمت “نظرات” دریغ نکنید، ما در اسرع وقت پاسخگوی شما (با کمال میل) خواهیم بود.

شما مایل به دریافت هستید بهترین مقالات ما ?

(در هر زمان می توانید اشتراک خود را لغو کنید.)
منبع