نحوه انتخاب میزبان مناسب برای سایت خود • Yoast


آیا می خواهید یک وبلاگ یا فروشگاه آنلاین راه اندازی کنید؟ سپس به یک وب سایت نیاز خواهید داشت. اما آیا می دانستید اگر می خواهید وب سایت خود را راه اندازی کنید به میزبانی وب نیز نیاز خواهید داشت؟ جنبه های زیادی برای میزبانی وب وجود دارد. باید هاست، نوع هاست و خیلی چیزهای دیگر را انتخاب کنید. به همین دلیل است که ما این راهنما را نوشتیم تا به شما در انتخاب میزبان مناسب برای سایتتان کمک کنیم!

میزبانی وب 101

بیایید با اصول اولیه شروع کنیم! میزبانی وب سرویسی است که اطمینان حاصل می کند که وب سایت شما از طریق اینترنت قابل دسترسی است. بدون میزبانی وب، وب سایت شما به سادگی نمی تواند وجود داشته باشد. پس از کجا شروع میکنی؟ با نگاهی به هاست های وب یا شرکت های میزبانی. این شرکت ها فضایی را بر روی یک سرور و اتصال به اینترنت در یک مرکز داده فراهم می کنند. به عبارت دیگر: آنها فضایی را برای داده های وب سایت شما فراهم می کنند، بنابراین می تواند وجود داشته باشد و افراد دیگر می توانند آن را پیدا کنند.

میزبانی کامل در مقابل میزبانی خود

اولین انتخابی که باید هنگام انتخاب هاست مناسب برای سایت انجام دهید این است که آیا می خواهید یک وب سایت کاملاً میزبانی شده یا خود میزبانی ایجاد کنید. تفاوت کاملاً خود توضیحی است. میزبانی کامل به این معنی است که هر سایت در پلتفرم روی سرورهای خود میزبانی می شود. این شرکت ها از تمام موارد میزبانی شما مانند Shopify و WordPress.com مراقبت می کنند.

از طرف دیگر میزبانی خود به این معنی است که باید خودتان میزبانی را ترتیب دهید. یک مثال خوب WordPress.org است. اکنون، ممکن است فکر کنید: چرا من می خواهم همه کارها را خودم انجام دهم؟ و در حالی که درست است که خود میزبانی کار اضافی است، به این معنی است که شما خودتان مالک تمام داده‌ها هستید. به علاوه، شما به پایه کد کامل دسترسی دارید و می توانید خودتان یک شرکت میزبانی را انتخاب کنید.

چگونه یک شرکت میزبان عالی انتخاب کنیم

این روزها هزاران شرکت برای انتخاب وجود دارد. همه آنها مزایا و برنامه های میزبانی خاص خود را دارند. بنابراین، چگونه میزبان مناسب سایت خود را انتخاب کنید؟ روی چه چیزی باید تمرکز کنید؟ اول، مهم است که چند چیز را در نظر بگیرید.

مکان سرور

همانطور که آن برنامه های تلویزیونی خرید خانه همیشه می گویند: مکان همه چیز است! با میزبانی وب، لزوما اینطور نیست همه چيز، اما مهم است. محل قرارگیری سرورهای میزبان شما می تواند عامل بسیار مهمی باشد. به خصوص وقتی صحبت از سرعت سایت شما باشد. چرا؟ زیرا هرچه فاصله بین مخاطبان و مکان سرور شما کمتر باشد، سرعت وب سایت شما بیشتر می شود! به عنوان مثال، اگر مخاطبان شما در ایالات متحده هستند اما میزبان شما در سنگاپور مستقر هستند، این می تواند سایت شما را برای بازدیدکنندگان کند کند. چیزی که به طور کلی می خواهید از آن اجتناب کنید.

فضای ذخیره سازی

دوم، نوع وب سایتی را که می خواهید ایجاد کنید را در نظر بگیرید. این بر میزان فضای ذخیره‌سازی مورد نیاز برای به دست آوردن تأثیر می‌گذارد. برای مثال، یک وبلاگ کوچک به منابع بسیار کمتری نسبت به یک فروشگاه آنلاین بزرگ با هزاران محصول نیاز دارد. بنابراین در نظر بگیرید که سایت شما چند صفحه خواهد داشت و چه مقدار محتوا در صفحات خواهد بود. و اگر از قبل می دانید که می خواهید یک وب سایت بزرگ با تعداد زیادی تصاویر و ویدیوهای بزرگ بسازید، باید به برنامه های میزبانی با فضای ذخیره سازی بیشتر نگاه کنید.

تعداد مخاطبان شما چقدر است؟

ما می دانیم که پاسخ دادن به این موضوع سخت است. اما احتمالاً قبلاً تصوری از تعداد بازدیدهای صفحه ای که می خواهید به آن برسید دارید. هنگام تصمیم گیری در مورد شرکت هاستینگ و برنامه ریزی، این عدد را در نظر بگیرید. زیرا هر بار که شخصی صفحه ای را در سایت شما مشاهده می کند، به پهنای باندی که استفاده می کنید اضافه می کند. به عبارت دیگر، تمام متون و تصاویر موجود در آن صفحه باید قبل از نمایش در مرورگر وب هر بازدیدکننده، در رایانه هر بازدیدکننده بارگیری شود.

علاوه بر مکان سرور، فضای ذخیره سازی و تعداد بازدیدکنندگان، چندین عامل دیگر وجود دارد که شرکت میزبان ایده آل شما را تعیین می کند. به همین دلیل است که ما چند سؤال اضافی را گردآوری کردیم که می توانید از خود (و یک شرکت میزبان) بپرسید، بنابراین می دانید چگونه هاست مناسب را برای سایت خود انتخاب کنید.

  • آیا برای تنظیم موارد به کمک یا پشتیبانی نیاز دارم؟
  • آیا این شرکت چت زنده و پشتیبانی تلفنی ارائه می دهد و آیا آنها به سرعت پاسخ می دهند؟
  • اگر سایت من در نیمه شب هک شود یا از کار بیفتد چه اتفاقی می افتد. آیا آنها کمک خواهند کرد؟
  • بودجه من چقدر است؟
  • آیا به توانایی اضافه کردن وب سایت های بیشتری نیاز دارم؟
  • آیا این شرکت میزبان نظرات خوبی دارد؟
  • و برای بسته‌های سطح بالاتر، چه نوع سخت‌افزاری – مانند حافظه SSD، CPU و تراشه‌های حافظه – برای سایت خود نیاز دارم؟

انواع مختلف هاست

در نهایت، بیایید انواع مختلف هاست را بررسی کنیم. در این راهنما، ما بر روی سه مورد متداول تمرکز خواهیم کرد: میزبانی مشترک، میزبانی اختصاصی و میزبانی VPS. اما بسیاری از گزینه های دیگر وجود دارد.

هاست اشتراکی

میزبانی مشترک به این معنی است که شما منابع سرور یکسانی را با چندین مشتری به اشتراک می گذارید. این منابع سرور تعیین می کنند که چقدر فضا، پهنای باند، صندوق پستی و غیره در دسترس شماست. همچنین به این معنی است که محدودیت منابع در هر بسته میزبانی وجود خواهد داشت. و نگران نباشید! اشتراک‌گذاری منابع به این معنا نیست که سایر مشتریان می‌توانند داده‌های شما را ببینند یا ویرایش کنند.

هاست اشتراکی احتمالا ارزان ترین گزینه است. اما اگر انتظار دارید به فضای سرور و پهنای باند زیادی نیاز داشته باشید، ممکن است بهترین انتخاب نباشد.

هاست اختصاصی

هاست اختصاصی دقیقاً همان کاری را انجام می دهد که روی قلع می گوید. شما یک سرور سخت افزاری اختصاصی و کاملاً اختصاص داده شده برای استفاده خود دریافت خواهید کرد. این بدان معناست که شما سرور را با مشتریان دیگر به اشتراک نمی گذارید. در عوض، سرور شخصی خود را با پردازنده ها، هارد دیسک ها و حافظه خود خواهید داشت. این امر میزبانی اختصاصی را برای سایت های بزرگتر مانند فروشگاه های آنلاین بزرگ یا سایت های شرکتی انتخاب جالبی می کند.

میزبانی VPS

میزبانی VPS مخفف Virtual Private Server است. VPS بخشی از یک سرور فیزیکی است که به بخش های مختلف تقسیم می شود. شما با دسترسی به مقدار مشخصی از منابع، مانند حافظه و پردازنده، فضای خود را در این سرور دریافت می کنید. برخلاف هاست اشتراکی، این منابع فقط برای استفاده شما هستند.

علاوه بر این، می‌توانید سرور VPS خود را مطابق با اولویت‌های خود بهینه کنید. به عنوان مثال، شما می توانید تعیین کنید که کدام نرم افزار روی آن اجرا می شود و می توانید تنظیمات را مطابق میل خود انجام دهید، مانند هاست اختصاصی.

طرح های میزبانی برای سایت های WordPress.org

اگر قصد دارید یک وب سایت WordPress.org ایجاد کنید، پس ما خبر خوبی برای شما داریم! هزاران شرکت میزبانی وجود دارد که برنامه های میزبانی را به طور خاص برای سایت های WordPress.org ارائه می دهند. منفعت؟ پلن ها برای وب سایت های مبتنی بر وردپرس کاملا بهینه شده اند. معمولاً آنها قبلاً وردپرس را نصب کرده‌اند، بنابراین دیگر نیازی به مراقبت از آن ندارید. گاهی اوقات آنها خدمات امنیتی و به روز رسانی را نیز ارائه می دهند. این بدان معناست که شما لازم نیست نگران امنیت سایت خود یا به روز رسانی وردپرس و افزونه هایی که نصب کرده اید باشید.

برای کمک به شما، فهرستی از شرکت‌های میزبان وردپرس که مهر تایید Yoast را دریافت می‌کنند، تهیه کردیم.

نتیجه

اکنون تمام اصول اولیه شرکت های هاست، برنامه های هاست و انواع مختلف هاست را می دانید. با این حال، خوب است قبل از انتخاب شرکت هاستینگ و برنامه ریزی، در نظر بگیرید که چه عواملی برای شما مهم هستند. زیرا میزبانی سایت شما می تواند بر مواردی مانند سرعت سایت و میزان محتوایی که می توانید در سایت خود داشته باشید تأثیر بگذارد.

اگر اطلاعات بیشتری در مورد هاست می‌خواهید، توصیه می‌کنیم دوره آموزشی SEO فنی ما را بررسی کنید. این دوره به مواردی می پردازد که هنگام انتخاب میزبان باید در نظر بگیرید، و همچنین نکات عملی در مورد اینکه چگونه سایت خود را به راحتی توسط موتورهای جستجو پیدا کنید. و خیلی بیشتر!

سوالات متداول

پس از خواندن این پست، متوجه شدم که ممکن است به یک هاست بهتر نیاز داشته باشم. آیا امکان تعویض هاست وجود دارد؟

این امکان پذیر است، اما این به تنظیمات شما و جایی که در حال حرکت به آن هستید بستگی دارد. خوشبختانه، اکثر هاست ها پشتیبانی خوبی ارائه می دهند. به طور معمول، آنها شما را در تمام فرآیندهایی که باید طی کنید راهنمایی می کنند. این فرآیندها، به عنوان مثال، انتقال فایل‌ها، پایگاه داده و شاید برخی اطلاعات پیکربندی هستند.

هنگامی که میزبان خود را انتخاب می کنید، شاید ارزش آن را داشته باشد که با پشتیبانی آنها تماس بگیرید تا ببینید چه نوع خدماتی را ارائه می دهند و تا چه اندازه می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

بسیار خوب، اما گزینه های میزبانی زیادی وجود دارد. آیا ابزاری وجود دارد که به من اجازه دهد داده های خود را وارد کنم و در انتخاب به من کمک کند؟

اوه، این مشکل است! ابزارهای زیادی در اینترنت وجود دارد که به شما در انتخاب میزبانی کمک می کند، اما این یک میدان مین است. توصیه می کنیم yoast.com/hosting را بررسی کنید. در آنجا، ما یک دسته کامل از شرکت ها را توصیه می کنیم.

اما واقعاً خودت تحقیق کن! در مورد بودجه شما، چه نوع ویژگی هایی ممکن است نیاز داشته باشید، احساس کنید و با افراد پشتیبانی صحبت کنید. بسیاری از این شرکت ها و وب سایت ها چت زنده نیز دارند.

من تازه کارم را با سایتم شروع کرده ام و نمی دانم چند بازدید خواهم داشت. البته من به چیزهای زیادی امیدوار هستم، اما ممکن است فقط چند مورد را بدست بیاورم. بنابراین، هنگام انتخاب هاست، از نظر پهنای باند چه چیزی را باید جستجو کنم؟

خوب است که از قبل به پهنای باند فکر می کنید، اما اجازه ندهید انتخاب شما را دیکته کند. درعوض، تحقیق کنید که شرکت‌های هاستینگ مختلف چقدر برای بسته‌های مختلف خود هزینه می‌گیرند و قیمت‌ها چگونه تغییر می‌کنند که شما نیاز به مقیاس‌بندی دارید. شاید بتوانید کار کوچکی را شروع کنید و بعداً ارتقا دهید. دوباره خرید کنید، به قیمت ها و بسته ها نگاه کنید و با افراد حمایت کننده صحبت کنید.منبع