نمایه سازی Mobile-First اکنون برای همه سایت ها اعمال می شود

3. طراحی موبایل: ایندکس اول موبایل می تواند صاحبان سایت را تشویق کند تجدید نظر کنید آنها طرح به نفع رویکرد «اول از طریق موبایل». این معمولا شامل طراحی تمیزتر، با محتوای کمتر در هر صفحه، تصاویر کوچکتر، و ناوبری آسان تر، برای تجربه کاربری بهتر در صفحه نمایش های کوچک در دستگاه های تلفن همراه است.

اگر این مقاله در حرکت به سمت نمایه سازی موبایل اول سایت ها در گوگل شما آن را دوست داشتید، از اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری آن دریغ نکنید در خبرنامه دیجیتال ما مشترک شوید برای دریافت مقالات بعدی ما

قبل از ترک…

تبلیغات

فعال گوگل

تأیید تغییر Google به نمایه سازی موبایل اول

همچنین می توانید بهترین مقالات ما را از طریق فید RSS ما دنبال کنید: (فقط آن را در فیدخوان RSS مورد علاقه خود (مثلاً Feedly) قرار دهید).

(در هر زمان می توانید اشتراک خود را لغو کنید.)
منبع

همچنین برای سایت های موجود، همه وب سایت ها که نداشته اند نه تابستان به شاخص Mobile-First منتقل شد خواهد ماند در مورد نمایه سازی دسکتاپ. به گفته جان مولر، اینها سایت هایی هستند که نیستند اصلا با دستگاه های موبایل سازگار نیست. خوشبختانه آنها بررسی خواهد شد، اما فقط با Googlebot برای کامپیوتر. بنابراین آنها خواهند بود توسط عوامل کاربر موبایل نادیده گرفته شده است.

ما همچنین در لینکدین، توییتر، فیس بوک و یوتیوب فعال هستیم. آنجا میبینمت؟

شما مایل به دریافت هستید بهترین مقالات ما ?

برای اینکه بدانید سایت شما چگونه ایندکس شده است:

  • برو به کنسول جستجوی گوگل
  • روی بخش کلیک کنید «شاخص سازی» سپس «صفحات» بر روی منوی سمت چپ
  • در آنجا می‌توانید خزنده اصلی مورد استفاده را ببینید: اگر باشد ” گوشی های هوشمند “، سایت شما در واقع بخشی از ایندکس است موبایل-اول.
نوع نمایه سازی آن را در کنسول جستجو ببینید
نوع نمایه سازی آن را در کنسول جستجو ببینید

نمایه سازی موبایل اول چه چیزی را برای سایت شما تغییر می دهد؟

این روند طولانی در نهایت باعث ایجاد سؤالاتی در مورد نتیجه آن شد. با این اوصاف، جان مولر آ دیروز تایید شد در ماستودون (2023/05/22) که آخرین دسته از وب سایت ها در واقع به نمایه سازی تلفن همراه منتقل شده اند :

اعلامیه یکی از کارمندان Google در مورد انتقال به موبایل اول
اعلامیه یکی از کارمندان Google در مورد انتقال به موبایل اول

برای هرگونه سوال مرتبط با این مقاله، از قسمت “نظرات” برای ارسال نظر خود برای ما دریغ نکنید، ما در اسرع وقت (با کمال میل) به شما پاسخ خواهیم داد.

این اطلاعات پس از دریافت الف توسط چند نفر به دست آمد اطلاع بر روی کنسول جستجوی گوگل در مورد مهاجرت آنها به شاخص موبایل اول. این اطلاع مربوط به سایت های که بودند ایندکس شده در دسکتاپ-first و به آنها اطلاع داد که به طور خودکار به نمایه سازی موبایل اول منتقل شدند:

اعلان اول موبایل در سرچ کنسول
اعلان اول موبایل در سرچ کنسول

آیا همه سایت‌ها واجد شرایط ایندکس کردن موبایل اول هستند؟

همانطور که قبلا دیده شد، برای سایت های موجود که روی موبایل کار می کنند، passage en Mobile-First بنابراین اتفاق افتاد بطور خودکار.

اول، به این معنی است نسخه موبایل یک وب سایت در حال حاضر عامل اصلی تعیین کننده در مورد نحوه درک گوگل از سایت است. بنابراین اگر شما سایت نیست بهینه نشده است برای دستگاه های تلفن همراه یا اگر محتوای موبایل به طور قابل توجهی با محتوای آن متفاوت است نسخه از دفتر، ممکن است دارای یک تاثیر منفی بر رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل

2. یکنواختی محتوا: با نمایه سازی موبایل اول، مهم است که محتوای نمایش داده شده در نسخه موبایل و دسکتاپ یک وب سایت یکسان است. در صورتی که عناصر مهمی مانند متن، لینک یا تصاویر در نسخه موبایل قرار نگیرد، برای ایندکس و رتبه بندی سایت مورد توجه گوگل قرار نخواهد گرفت.

1. نیاز به بهینه سازی موبایل: اگر یک وب سایت eکاملاً پاسخگو یا بهینه شده برای دستگاه های تلفن همراه، این می تواند روی دید آن در نتایج جستجو تأثیر بگذارد. وب‌سایت‌هایی که تجربه کاربری ضعیفی را در تلفن همراه ارائه می‌کنند، چه از نظر سرعت بارگذاری، خوانایی متن، سهولت در ناوبری یا سایر عوامل، ممکن است در رتبه‌بندی جستجو جریمه شوند.

4. عملکرد صفحه: سرعت و عملکرد کلی یک صفحه در موبایل فاکتورهای مهم رتبه بندی گوگل هستند. بنابراین، با نمایه سازی موبایل اول، بهینه سازی این عناصر برای اطمینان از موقعیت خوب در نتایج جستجو بسیار مهم است.

برای کمک به درک شما، در اینجا تأثیرات اصلی ایندکس کردن تلفن همراه بر روی وب سایت ها و سئوی آنها آورده شده است:

منبع

در مورد سایت های جدید، اکنون هستند ایندکس شده به طور پیش فرض در نمایه سازی تلفن همراه.

چگونه از نمایه سازی سایت خود مطلع شویم؟

گوگل آخرین به روز رسانی خود را روز قبل در مورد نمایه سازی Mobile First انجام داد: وب سایت ها اکنون در نسخه تلفن همراه خود خزیده می شوند. روندی که بیش از 6 سال به طول انجامید! این توسعه نقطه عطفی بزرگ در چشم انداز دیجیتال است که مستقیماً بر متخصصان این بخش تأثیر می گذارد. نمایه سازی موبایل برای همه سایت ها یک گام مهم رو به جلو در تجربه کاربری و استراتژی سئو است. با این به‌روزرسانی، گوگل موبایل را در مرکز استراتژی خود قرار می‌دهد و اهمیت روزافزون مرور موبایل در زندگی روزمره ما را تشخیص می‌دهد.

Rocketlinks IA

گوگل الف انتقال سایت های ایندکس شده از نسخه دسکتاپ به نسخه موبایل خود را آغاز کرد در سال 2016، بیش از شش سال و نیم پیش. در ماه دسامبر 2018، گوگل فاش کرد که نیمی از تمام سایت ها نمایش داده شده در نتایج جستجو ازنمایه سازی موبایل. این شرکت متعاقباً اعلام کرده بود که همه سایت‌ها در سپتامبر 2020 منتقل می‌شوند. این مهلت بعداً به مارس 2021 عقب‌نشینی شد و سرانجام در می 2023 به اوج خود رسید.