نکات سرعت سایت برای بارگذاری سریعتر ویدیو • Yoast

اگر از AJAX برای بارگیری پخش کننده ویدیوی خود استفاده می کنید، هنگامی که مشتری اسکریپت اولیه اصلی را ارائه می کند (معمولا فقط چند صد کیلوبایت)، همه چیزهای دیگر می توانند به سرعت در پس زمینه بارگذاری شوند. در همین حال مشتری بقیه عناصر صفحه را رندر می کند. علاوه بر این، فریم و تصویر بندانگشتی پخش‌کننده ویدیو – عناصری که قبل از کلیک کاربر روی پخش قابل مشاهده هستند – می‌توانند فوراً اولویت‌بندی و بارگیری شوند تا تأثیر مثبتی بر حیاتی وب اصلی داشته باشند.

این نیز احتمالاً بدترین راه برای افزودن ویدیو است. این دستور العملی برای بافر تضمینی به محض زدن دکمه پخش توسط کاربر است. و این بر تاخیر ورودی اول (FID) تأثیر منفی می گذارد. چنین تنظیماتی به مرورگر نیاز دارد که یک فایل ویدیویی کامل (غیر بهینه) را مستقیماً از سرور شما با کلیک بارگیری کند، بدون اینکه برای مشکلات سرور، موقعیت مکانی کاربر یا سرعت اتصال ضعیف هیچ گونه بازگشتی نداشته باشد.

متأسفانه، پلاگین هایی که این موارد را اجرا می کنند اغلب هر تصویر را بر اساس یک ماشه بارگذاری می کنند. این می تواند به این معنی باشد که جاوا اسکریپت دیگر بارگذاری ویدیو را مسدود می کند. وقتی این اتفاق می‌افتد، به جای اینکه قبل از اینکه کاربر یا خزنده به آنجا برسد، باید تمام دارایی‌های ویدیویی را به‌طور کامل بارگیری کند، وقتی ویدیو در چرخ فلک ظاهر می‌شود.

برای بررسی اینکه آیا Googlebot می‌تواند اجرای ویدیوی شما را تجزیه کند، می‌توانید موارد جدید را بررسی کنید گزارش صفحات ویدیویی در کنسول جستجوی گوگل.

خلاصه

پخش خودکار ویدیوها همچنان محبوب است، به ویژه به عنوان پس‌زمینه در صفحات اصلی. اما اجرای ضعیف آنها می تواند باعث بروز همه نوع مشکلات سرعت سایت شود.

بهترین راه برای مقابله با این مشکل استفاده از چیزی به نام جریان تطبیقی ​​است. پخش جریانی تطبیقی ​​زمانی است که چندین نوع مختلف از یک ویدیو، همه با وضوح و نرخ بیت متفاوت، در اختیار یک سرور قرار می‌گیرد. سپس سرور بهترین نسخه ویدیویی را با کیفیت ارائه می دهد که هر اتصالی می تواند از عهده آن برآید. با پخش جریانی تطبیقی، اگر کاربر شما روی یک دستگاه تلفن همراه در بالای یک تپه راه دور باشد و فقط با یک اتصال 500 کیلوبیت در ثانیه کار می کند، سرور یک ویدیوی SD با نرخ بیتی حدود 300 کیلوبیت در ثانیه به جای تغییرات 4K ایده آل با سرعت 35 مگابیت در ثانیه ارائه می دهد.

با سرعت ویدیو و سایت، اصول اصلی که باید به خاطر بسپارید عبارتند از:

  1. از راه اندازی سرور به طور خاص برای مقابله با فایل های رسانه ای بزرگ (CDN) استفاده کنید.
  2. اطمینان حاصل کنید که فایل ویدیویی در حال بارگیری با سرعت اتصال مشتری سازگار است (جریان‌سازی تطبیقی)
  3. فایل های ویدیویی خود را تا حد امکان کوچک نگه دارید بدون اینکه کیفیت را به خطر بیندازید (بیت متغیر)
  4. قبل از بارگیری فایل ویدئویی واقعی، عناصر بصری اصلی را بارگیری کنید (تحویل ناهمزمان)
  5. از بارگیری ویدیوها با سایر دارایی های صفحه جلوگیری نکنید (جاوا اسکریپت مسدود کننده رندر)

این دقیقاً همان کاری است که افزونه Yoast Video SEO برای وردپرس برای سرعت بخشیدن به تحویل ویدیو انجام می دهد و تضمین می کند که حتی بزرگترین فایل های ویدیویی تأثیر منفی بر تجربه کاربر یا عملکرد جستجو ندارند.

وقتی ویدیو به خوبی اجرا شود، تأثیر منفی بر امتیاز PageSpeed ​​Insights شما نخواهد داشت

نکته 5: ویدیوها را پشت JS مسدودکننده رندر قرار ندهید

مشکل اینجا برای سرعت سایت زمانی است که می خواهید یک فایل ویدیویی بزرگ یا با وضوح بالا بارگذاری کنید. با یک اتصال کمتر از ستاره ای، تنها چیزی که اتفاق می افتد مقدار زیادی بافر است، در حالی که مرورگر سعی می کند به اندازه کافی فایل را برای شروع پخش بارگذاری کند. برای FID خیلی بد است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد سرعت سایت، بقیه پست ها و راهنماهای ما را بررسی کنید!منبع