هوش مصنوعی، SpamBrain و مبارزه بین المللی ضد هرزنامه!


گوگل از طریق آپدیت هرزنامه لینک دسامبر 2022 که در 14 دسامبر 2022 منتشر شد، سیستم پیشگیری از هرزنامه SpamBrain مبتنی بر هوش مصنوعی خود را برای مبارزه با پیوندهای هرزنامه در نتایج جستجو به روز کرد. انتشار کامل به‌روزرسانی پیوندهای هرزنامه در دسامبر 2022 دو هفته طول می‌کشد. این به همه زبان ها مربوط می شود. هدف این به روز رسانی خنثی کردن در نظر گرفتن پیوندهای هرزنامه و لغو هرگونه اعتباری است که توسط این پیوندهای غیرطبیعی منتقل می شود. گوگل کاربران را تشویق می کند تا سایت هایی را که درگیر لینک سازی غیر ارگانیک هستند گزارش دهند و یک انجمن برای بازخورد در مورد به روز رسانی فراهم می کند.

پیوند به روز رسانی هرزنامه
پیوند به روز رسانی هرزنامه

گوگل از سیستم پیشگیری از هرزنامه مبتنی بر هوش مصنوعی خود استفاده می کند، Spam Brain، برای کاهش تأثیر پیوندهای هرزنامه بر نتایج جستجو. علاوه بر تشخیص مستقیم هرزنامه، SpamBrain اکنون می‌تواند سایت‌هایی را که لینک‌ها را خریداری می‌کنند و سایت‌هایی که برای انتقال مصنوعی PageRank از طریق لینک‌های خروجی استفاده می‌شوند، بهتر شناسایی کند.

این به روز رسانی، معروف به پیوند به روز رسانی هرزنامه در دسامبر 2022 (به روز رسانی هرزنامه لینک گوگل در دسامبر 2022)، حدود دو هفته طول می کشد تا به طور کامل اجرا شود و همه زبان ها را تحت تاثیر قرار خواهد دادو نه فقط زبان انگلیسی مانند برخی به روز رسانی های الگوریتمی دیگر.

رتبه بندی ممکن است تغییر کند زیرا پیوندهای هرزنامه به طور خودکار خنثی می شوند و اعتبار ارسال شده از طریق این پیوندهای غیر طبیعی از بین می رود.

گوگل بر آن تاکید می کند (و بار دیگر یادآوری می کند). بک لینک هایی که در درجه اول با هدف دستکاری رتبه های جستجو به دست می آیند، هرزنامه لینک در نظر گرفته می شوند.

موتور جستجو به لطف SpamBrain و تمام ابزارهایی که برای انجام این کار در اختیار دارد (شامل هوش مصنوعی) در آینده به بهبود کشف این پیوندها ادامه خواهد داد.

گوگل افرادی را که با سایت‌هایی مواجه می‌شوند که درگیر لینک‌سازی غیرارگانیک هستند، تشویق می‌کند تا آن‌ها را به گوگل گزارش دهند (اگرچه این به طور کلی مشکل دستکاری رتبه صفحه در مقیاس بزرگ را برطرف نمی‌کند).

اگر سؤال یا نظر خاصی در مورد این به‌روزرسانی دارید، لطفاً آنها را در بخش نظرات این مقاله ارسال کنید یا در انجمن پشتیبانی رسمی Google به اشتراک بگذارید.

به روز رسانی هرزنامه لینک از گوگل (در مرجع طبیعی) چیست؟

آ پیوند به روز رسانی هرزنامه گوگل (در ارجاع طبیعی) به روز رسانی الگوریتم گوگل با هدف کاهش تأثیر پیوندهای ناخواسته بر نتایج جستجو است.

شما مایل به دریافت هستید بهترین مقالات ما ?

(در هر زمان می توانید اشتراک خود را لغو کنید.)

این به‌روزرسانی ممکن است شامل شناسایی سایت‌هایی باشد که لینک‌ها را می‌خرند یا برای ارسال پیوندهای خروجی استفاده می‌شوند.

بسته به خنثی شدن پیوندهای ناخواسته و از دست دادن اعتبار اعطا شده توسط این پیوندهای غیرطبیعی، رتبه بندی ممکن است تغییر کند.

گوگل تاکید می‌کند که لینک‌هایی که عمدتاً با هدف دستکاری رتبه‌بندی جستجو به‌دست می‌آیند، هرزنامه پیوند محسوب می‌شوند و به بهبود پوشش خود از این پیوندها ادامه می‌دهند.

تأثیرات احتمالی آپدیت هرزنامه لینک گوگل بر صاحبان وب سایت چیست؟

صاحبان وب‌سایت‌ها می‌توانند به طرق مختلف تحت تأثیر به‌روزرسانی هرزنامه پیوند Google قرار بگیرند.

اگر سایتی به عنوان لینک خرید شناسایی شود یا از آن برای ارسال لینک های خروجی استفاده شود، ممکن است در رتبه بندی جستجو دچار افت شود.

همچنین ممکن است لینک های ناخواسته یا غیرطبیعی در سایت خنثی شوند که ممکن است منجر به از دست رفتن اعتبار اعطا شده توسط این پیوندها شود.

به طور کلی، به‌روزرسانی هرزنامه لینک از طرف Google در صورت استفاده از شیوه‌های سئو غیراخلاقی یا نامناسب، می‌تواند تأثیر منفی بر ترافیک و عملکرد وب‌سایت داشته باشد.

توصیه می شود که صاحبان وب سایت از دستورالعمل های گوگل برای ارجاع طبیعی پیروی کنند تا خطر آسیب پذیری از این نوع به روز رسانی را به حداقل برسانند.

قبل از خروج از…

اگر این مقاله در به روز رسانی هرزنامه پیوند در دسامبر 2022 شما آن را دوست داشتید، از اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری آن دریغ نکنید در خبرنامه دیجیتال ما مشترک شوید برای دریافت مقالات بعدی ما

همچنین می توانید بهترین مقالات ما را از طریق فید RSS ما دنبال کنید: (فقط آن را در فیدخوان RSS مورد علاقه خود (مثلاً Feedly) قرار دهید).

ما همچنین در لینکدین، توییتر، فیس بوک و یوتیوب فعال هستیم. آنجا میبینمت؟

برای هرگونه سوال مرتبط با این مقاله، از قسمت “نظرات” برای ارسال نظر خود برای ما دریغ نکنید، ما در اسرع وقت (با کمال میل) به شما پاسخ خواهیم داد.

شما مایل به دریافت هستید بهترین مقالات ما ?

(در هر زمان می توانید اشتراک خود را لغو کنید.)
منبع