وکیل پایه یک دادگستری به چه کسی می گویند؟ چه تعهداتی دارد؟

وکیل پایه یک دادگستری به چه کسی می گویند؟ چه تعهداتی دارد؟

دکتر محسن یکتن خدایی وکیل پایه یک دادگسترى عضو کانون وکلا مرکز قاضی بازنشسته متخصص در امور قراردادهاى داخلى و بین المللى ،امور حقوقی ،کیفری،ثبتی، بانکی و دیوان عدالت اداری. وکیل پایه یک دادگستری می تواند بدون محدودیت در تمامی محاکم حقوقی یا کیفری در کل کشور اعلام وکالت نماید. اما وکیل پایه دو فقط حق مداخله وکالت در پرونده های کیفری که به جرایم تعزیری حبس کمتر از ۱۰ سال، شلاق و جزای نقدی و همچنین پرونده های مالی کمتر از ۵۰ میلیون تومان و خواسته های غیر مالی به جز اصل نکاح و طلاق و اثبات نسب و نفی نسب، را دارند.

از جمله این موضوعات، می‌توان به حق‌الوکاله، نوع وکالت اعطا شده، حدود اختیارات وکیل در امر دادرسی و غیره اشاره کرد. به عبارتی یک وکیل پایه یک دادگستری در اموری که به او وکالت داده می شود نماینده موکل خود محسوب می شود و باید در اقداماتی که انجام می دهد صداقت و حسن نیت داشته باشد. این دسته بعد از قبولی در آزمون باید مراحل مصاحبه را طی کنند می توانند پروانه وکالت دریافت کنند. وکیل سرا در سال ۱۳۹۶ موسسه حقوقی فریاد دادپویان را به ثبت رساند و در ادامه، در دو قسمت مجزا، یکی دفتر وکالت و دیگری موسسه حقوقی فعالیت مستمر دارد. مشاوره پادکست وکیل پایه یک دادگستری مصطفی محمدی با موضوعات را میتوانید از لیست زیر انتخاب نمایید و آن را پخش نمایید. برای مشاهده مطالب بیشتر می توانید از منو وب سایت بر روی موضوع دلخواه کلیک کنید و موضوعات اختصاصی ما را مشاهده نمایید.

مثل تعهد به انجام کار یا پرداخت وجهی که عموما این پرداخت وجه به موجب چک، سفته و یا اسناد تجاری دیگر وکیل پایه یک دادگستری انجام می شود. همین تعهدات که موجب ایجاد مطالبات برای افراد می شود می تواند منشاء بسیاری از دعاوی و پرونده های حقوقی باشد. موسسه حقوقی فرهنگ تفاهم با در اختیار با تشکیل دپارتمان تخصصی وصول مطالبات با در اختیار داشتن وکلای پایه یک دادگستری و مشاوران حقوقی متخصص و مجرب آماده ارائه خدمات در زمینه وصول مطالبات می باشد. وکیل محمد مومن زاده عضو کانون وکلای دادگستری مرکز متخصص در پرونده های کیفری،ملکی،قراردادها،ارث وخانواده،مواد مخدرو… پس در دادگاه ها یا باید اصیل باشد یا وکیل و وکیل نیز باید صاحب پروانه وکالت دادگستری از کانون وکلا یا مرکز مشاوران قوه قضاییه باشد. با این وصف اگر الف به ب وکالت رسمی در اقامه دعوی دهد، شخص ب حق طرح دعوی و مداخله در امور قضایی موکل را نداردمگر این که وکیل رسمی دادگستری باشد.

  • وکیل چک و سفته؛ هر فعالیت مربوط به اسناد تجاری و بانکی مربوط به حیطه کاری وکیل چک و سفته است.
  • وکیل پایه یک دادگستری اجازه وکالت برای همه پرونده ها را دارد اما وکیل پایه دو حدودی را باید رعایت کند.
  • این افراد نیازی نیست که پروانه دادگستری داشته باشند و هر شخصی میتواند در انجام امورات کاری دیگران یک وکیل مدنی باشد.
  • از اخذوکیلامتناع کند، در این صورت به تشخیص دادگاه، از بین کلیه‌ی وکلای دادگستریوکیلی برای او گرفته می‌شود که حال ممکن است به همان دلیلوکیلبه صورت رایگان برای او وکالت نماید.

وکالت می‌بایست در انجام عملی قانونی اعطا گردد و در انحصار شخص نیز نباشد. همچنین آن‌ها تنها می‌توانند در جرم‌های تعزیری که احکامی کمتر از 10 سال حبس دارد در دادگاه و محاکم کیفری شرکت کنند. در محاکم حقوقی نیز وکیل پایه دو فقط زمانی که بازخواسته، ارزشی کمتر از 500 میلیون ریال دارد اجازه حضور در پرونده را دارد. وکالت یک عقد جایز است که در چارچوب مقررات قانون مدنی منعقد می‌شود و طرفین آن وکیل و موکل نامیده می‌شوند و به موجب آن یکی از طرفین، طرف دیگر را برای انجام امری نایب خود می نماید ( ماده 656 قانون مدنی) که باید در این مورد از حقوق موکل خود دفاع کند. وکیل کسی است که از طرف شخص دیگری، اعم از حقوقی یا حقیقی به موجب عقد وکالت برای انجام کاری مأمور می‌شود ، همچنین وکیل توانایی انجام و قبول کلیه پرونده های حقوقی و کیفری را دارد. لفظ بهترین وکیل تهران در بسیاری از مواقع در دادسراها و بین اقشار مختلف مردم شنیده می شود ، اینکه مردم چه در تهران و چه در سایر شهرهای کشور در همه کارها به دنبال متخصصین و بهترین وکیل ها برای انجام امور خود هستند .

وکیل مهاجرتی با تخصصی که در این زمینه دارد و آشنایی با قوانین کشورهای مقصد میتواند مشاوره های مناسبی در اختیار مهاجران قرار دهد . کافی است تلفن همراه خود را بردارید و با عنوانی که در ذهن دارید به جستجوی وکیل بپردازید . وکیل آنلاین به چه کسی گفته می شود؟ امروزه آنلاین بودن در هر شغل و کسوتی یه امتیاز محسوب می شود با گسترش تکنولوژی و سهولت دسترسی مردم جامعه به خدمات آنلاین و به روز هر حرفه ای با استفاده از این فرصت بتواند ارتباط بیشتری با مخاطب خود برقرار کند ، نتایج بهتری از نظر مالی و برای خود به ارمغان خواهد آورد .

وکیل در کیش

وکلای دادگستری موفق تمرکز و تعادل خود را بر تخصص ، پشتکار ، توانایی بومی و میل به مذاکره و دعوی قضایی می گذارند ، و البته هر وکیلی نمی تواند به این مهم دست پیدا کند . پس بهتر است که شما در وهله نخست به جستجو خبره ای بپردازید که در این امور تخصص و مهارت کافی داشته باشد. هدف ما استفاده از دانش و تجربه وکلای مجموعه در جهت ارائه بهترین و موثرترین راهکار موفقیت در مواجهه اشخاص با مشکلات قضایی و اداری از طریق ارزیابی و بررسی پرونده ، تنظیم اوراق قضایی ، دادن مشاوره حقوقی و همچنین پیگیری پرونده از بهترین و سریعترین راههای ممکن می باشد. گروه وکلای پارسا مجموعه ای متشکل از وکلای پایه یک دادگستری مجرب و مسئول و تحصیل کرده در برترین دانشگاهای کشور است، که بیش از ده سال در زمینه های مختلف حقوقی فعالیت موفق داشته اند. وکیل حمایتی؛ وکیل حمایتی یا وکیل ایثارگران وکیلی است که موضوعات حقوقی و قضایی بسیجیان و افراد ایثارگر را بر عهده خواهد گرفت. این وکلا در قانون حمایت قضایی و قانون سپاه در حمایت از مشکلات حقوقی بسیجیان در مراجع قضایی اقدام به قبول وکالت خواهد کرد.

وکیل کارآموز

در کشورمان ایران مقرراتی در خصوص تکالیف و وظایف وکلای دادگستری وجود دارد که مهمترین آن مقررات انتظامی وکلای دادگستری است. به موجب ماده ی 35 قانون آئین دادرسی مدنی وکالت در دادگاهها شامل تمام اختیارات راجع به امر دادرسی است جز آنچه را که موکل استثناء کرده یا توکیل در آن خلاف شرع باشد. ابتدا باید متوجه شوید که محل اشتغال وکیلتون کجاست بعد از اون به کانون مربوطه مراجعه و در دادسرا از وکیل شکایت کنید.

هرچند حق الوکاله شامل هزینه های دادرسی، کارشناسی، ثبت درخواست و … نمی شود و موکل باید این هزینه ها را جداگانه پرداخت نماید. زیرا چنانچه به وکالت از شاکی به پرونده ورود کند می تواند موجب فرار مجرم گناهکار از مجازات و عدم دسترسی شاکی به حقوق خود شود و چنانچه به وکالت از متهم به پرونده ورود نماید یک استباه کوچک و یک دفاع اشتباه کافی است تا موجب مجازات یک انسان بی گناه شود. این نوع از وکالت همانگونه که از عنوان آن پیداست حالتی است که شخص اعم از حقیقی یا حقوقی براساس قرارداد وکیل خود را تعیین می کند و حق انتخاب با موکل است و با توافق وکیل و موکل حدود اختیارات وکیل و مورد وکالت مشخص می شود. بنابراین برای مسائلی که ممکن است احکام سنگین برای شما داشته باشد و در زندگی‌تان تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد هرگز استفاده از وکیل متخصص و پایه یک دادگستری را کنار نگذارید. داشتن وکیل به شما در روند دادرسی و حتی در زمانی که نیازی به دادگاه ندارید آرامش می‌دهد و استرس‎ها را از شما دور می‎کند زیرا اطمینان دارید شخصی حرفه‌ای مدافع حقوق شما است.

در اصل 35 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران چنین آمده است که طرفین دعوا در همه دادگاه ها حق انتخاب وکیل دارند چنانچه توانایی انتخاب نداشته باشند لازم است تا امکانات لازم را برای انتخاب وکیل فراهم کرد. در حالت کلی وکالت یک قرارداد دو طرفه میان وکیل و موکل است که موکل اختیاراتی به وکیل خود خواهد داد تا در به نیابت وی اموراتی را انجام دهد. در حالت کلی وکالت بر انواع مختلفی است که هر یک تحت شرایط خاص و قوانین خاصی پذیرفته می شود. مطمئنا در صورت نیاز به وکیل جهت انجام امور حقوقی، متقاضیان به دنبال بهترین وکیل مد نظر خود می‎گردند.

وکیل پایه یک موظف است که در صورت ابلاغ هر حکمی یا انجام هر مرحله ای در روند پرونده موکل خود را باخبر سازد. با در نظر گرفتن نوع وکالت موکل باید انتظارات خود را مشخص نماید و در صورت وکالت مقید نباید موکل انتظاراتی خارج از وکالت قید شده از وکیل خود داشته باشد. اما در مقابل نوع دیگری از وکالت وجود دارد که به آن وکالت مقید می گویند و شرایط این نوع از وکالت اینگونه است که موکل برای موضوع مشخصی به وکیل وکالت خواهد داد. مثلا وکالت خرید خانه به وکیل داده می شود و وکیل در مابقی امور موکل خود دخالتی ندارد زیرا در قرارداد اینگونه قید شده است که وکالت به وکیل مقید به امر خاصی است. … باشد با این شرط که در پرونده‌های مالی کمتر از ۵۰ میلیون تومان در محاکم قضایی به عنوان وکیل حاضر شود البته به جز اصل نکاح، طلاق و اثبات نسب و نفی نسب که دیگر محدودیت ۵۰ میلیون تومان برایش در نظر گرفته نمی‌شود. یعنی اگر وکیل پایه یک در انجام کاری تقصیر داشته باشد و این تقصیر باعث خسارتی به موکل شود مسئول جبران خسارت موکل است.